Kincskeresők XVII. – Az első nap kiértékelése

A XVII.  Kincskeresők konferenciát 2022. november 8–9-én, Galántán a Pázmány Péter Alapítvány székházában rendezték meg. A Kincskeresők a regionális értékeket kutató diákok országos konferenciája. 

A konferenciára témamegkötés nélkül jelentkezhettek a gyerekek a szülőföldhöz kötődő bemutatókkal – természet- és társadalomtudományos témakörben csakúgy, mint az új, a 21. század követelményeinek megfelelő kezdeményezések, társulások vagy a hely szellemét gazdagító jeles személyek bemutatásával – vagy egyszerűen „csak” a saját családot, szülőket, nagyszülőket bemutató családtörténettel, a nagyszülők fényképalbumán keresztül – hisz ebből is kirajzolódik a regionális történelem egy-egy szelete.

Az országos konferencián 10 perces diákelőadások hangzanak el, melyet az előadók vetített képekkel, esetenként tárgyi emlékek bemutatásával illusztrálnak. Az előadás utáni 5 perces vitában a zsűritagokon kívül a diákok, a tanárok és az érdeklődő közönség is tehet fel a témával kapcsolatos kérdéseket, amelyeket az előadóknak röviden meg kell válaszolniuk. 

Szerda, november 9.
Sorszám     1. szerző Évf. 2. szerző Évf. A munka címe Felkészítő Iskola/Intézmény Település
1.   9:45-10:00 Sivák Dóra Gimn. 3. Parti Anna Gimn. 3. Örökzöld Rozmaring Néptáncegyüttes Spišák Veronika Márai Sándor Gimn. és AI Kassa
2.   10:00-10:15 Viszlay Eszter Gimn. 3. Dienes Noémi Gimn. 3. A szepsi pincék Molnár Krisztina Boldog Salkaházi Sára Egy. Isk. Szepsi
3.   10:15-10:30 Farkas Fruzsina 8. Jačman Katalin 8. Szénégetés Máté Eleonóra Dénes György AI Pelsőc
4.   10:45-11:00 Dusza Zsófia 7. Miklós Mária Noémi 7. A „míjelés”és a kalácssütés hagyománya Dereskben Breznay Dávid, Varga Tóth Klára Kazinczy Ferenc MTNYA Tornalja
5.   11:15-11:30 Androvics Réka 6. Nágel Vanda 6. Előttem az elődöm: ásatás Nagyölved határában Tóth Anikó Alapiskola és Óvoda Nagyölved
6.   11:30-11:45 Královič Ádám 7. Vanko Norbert Bence 7. A szeli leventék kálváriája Mészáros Magdolna Széchenyi István AI és Ó Felsőszeli
7.   11:45-12:00 Paradi Viktória SZKI 2. Petrécs Emese SZKI 2. Komárom pusztuló szimbólumai – a kikötő és a birodalmi lépegetők Mgr. Kolek Ján Kereskedelmi és Szolgáltatóipari SZKI Komárom
8.   12:00-12:15 Budai Rebeka 7. Rigó Simona 7. „Terelgeti nyáját…, bú nélkül éli világát.“ Molnár Ilona Alapiskola Torna
9.   12:15-12:30 Ifj. Sándor Ferenc 5.     “Addig játszom, míg a vonó ki nem esik a kezemből…” Sándor cigányprímás életútja Pócs Krisztina Alalpiskola Kürt
10.   13:30-13:45 Németh Anna 9. Kis Árpád 9. A pap, akit apácák szöktettek meg a Gestapo karmai közül Nagy Edit Gáspár Sámuel AI és Ó Csicsó
12.   13:45-14:00 Ficza Máté 8. Rontó Zsolt 8. Toll és Hárfa Fišer Angéla Édes Gergely AI Madar
13.   14:00-14:15 Nagy Olivér 7.     Ükapám, a Monarchia katonája Morovics Ibolya Széchenyi István AI és Ó Felsőszeli
14.   14:15-14:30 Rákász Botond 9.     Élet a Felvidéken a 20. század első felében Rákász Katalin Alapiskola és Óvoda Nádszeg
15.   14:30-14:45 Zajos Kincső 8.     Irmuska tanítónéni Fišer Angéla Édes Gergely AI Madar
16.   15:00-15:15 Szabó Mihály Dániel 5. Bodnár István 5. A Gótikus út Mgr. Agócs Sylvia Dénes György AI Pelsőc
    14:45-15:00 Szünet              
17.   15:15-15:30 Őszi Réka SZKI 1.     Művészi teremkerékpársport Gútán Mgr. Kolek Ján Kereskedelmi és Szolgáltatóipari SZKI Komárom
18.   15:30-15:45 Kontár Máté 9.     A Mátyus néptánccsoport múltja és jelene Nogely Mónika Széchenyi István AI és Ó Felsőszeli
19.   15:45-16:00 Győri Bence 7. Sárkány Ronald 7. Nádszeg temploma – A nádszegi Szent István király római katolikus templom Szabó Gabriella Alapiskola és Óvoda Nádszeg
20.   16:00-16:15 Václav Alex 9.     A deáki Szűz Mária templom Rákász Katalin Alapiskola és Óvoda Nádszeg

További hasonló témájú videók