Heinrich Zsófia – XII. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny

Heinrich Zsófia
Heinrich Zsófia

Heinrich Zsófia (KFMTNYA, Tornalja) aranysávval végzett a 2. kategória versenyében.

 

Idén Gombaszög adott otthont a Csemadok és a Hagyományok Háza által szervezett XII. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntőjének.. A verseny egyik célkitűzése az egyes tájegységekhez kötődő mesék, viselet, tájnyelv és tájszavak révén a felföldi kulturális régió néprajzi sokszínűségének megjelenítése.

A versenyzők teljesítményét néprajzosokból, előadóművészekből, mesemondókból, és pedagógusokból álló szakmai zsűri értékelte – Badin Ádám, Bukovics János, Illés Gábor, Pintér Zsolt, Sipos Anna, Szénási Veronika, Varga Norbert. A verseny házigazdái Dóczé Mónika és Varga Lia voltak.

Az eredményeket a táblázatokban, a díjkiosztót a külön bejegyzésben láthatják. 

 

Eredmények

1. kategória

Név: Iskola: Sávozás:
Benedek Máté Magyar Tannyelvű Alapiskola, Vezekény arany
Danyi Valentína Mocsáry Lajos Alapiskola, Fülek arany
Fodor Olivér Tompa Mihály MTNYAI, Rimaszombat arany
Jakab Alex Alapiskola, Nyárasd arany
Lajtos Anna Aranka Bartók Béla Alapiskola, Nagymegyer arany
Mocsár Réka Mocsáry L. MTAI, Fülek arany
Pavella Lea  Zsuzsanna Alapiskola és Óvoda, Almágy arany
Cservenka Olivér Alapiskola és Óvoda, Hidaskürt ezüst
Erdélyi Ákos Alapiskola, Csicser ezüst
Galko Hanna Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Tornalja ezüst
Hulitka Donát Alapiskola és Óvoda, Ragyolc ezüst
Kondáš Dorina Dobó István Alapiskola, Nagyszelmenc ezüst
Legát Kinga Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Tornalja ezüst
Makovínyi Šarlota Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság ezüst
Takács Alex Szenczi Molnár Albert MTNYAI, Szenc ezüst
Tóth Mátyás Róbert Helmeczy Mihály Alapiskola, Királyhelmec ezüst
Zacpal Melani II. Koháry I. Alapiskola, Fülek ezüst
Kiss Bence Alapiskola és Óvoda, Hidaskürt bronz
Korcsmáros Emma Rozsnyói Református  Egyházközség Alapiskolája, Rozsnyó bronz
Lakatos Jenifer Magyar Tannyelvű Alapiskola, Deresk bronz
Štefanko Natália Kétyi Egyházi Alapiskola és Óvoda bronz

2. kategória

Név: Iskola: Sávozás:
Heinrich Zsófia KFMTNYA, Tornalja arany
Miklós Mária Noémi Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Tornalja arany
Néma Noel Széchenyi  István  MTNY Alapiskola, Felsőszeli arany
Puporka Sofia Alapiskola és Óvoda, Ragyolc arany
Síkeľa Kitti Endrődy János Alapiskola, Muzsla arany
Blanár Mátyás Helmeczy Mihály Alapiskola ezüst
Czajlik Csongor BARTÓK BÉLA ALAPISKOLA, NAGYMEGYER ezüst
Gazdag Máté Palásthy Pál Egyházi Alapiskola ezüst
Hencz Anna Fruzsina Alapiskola és Óvoda, Bátka ezüst
Horňák Júlia Buzitai Alapiskola ezüst
Hugyár Gábor Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Tornalja ezüst
Kovács Réka Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont ezüst
Losonszky Antónia Alapiskola és Óvoda, Hidaskürt ezüst
Nagy Olivér Széchenyi  István  MTNY Alapiskola, Felsőszeli ezüst
Németh Anikó Szenczi Molnár Albert  MTNy Alapiskola, Szenc ezüst
Radics András Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat ezüst
Fundárek Nóra Endrődy János Alapiskola, Muzsla bronz
Matenkovič Dávid Borsos Mihály Alapiskola, Nagyfödémes bronz
Menyhárt Zsolt Alapiskola és Óvoda, Nádszeg bronz

3. kategória

Név: Iskola: Sávozás:
Marek Patrícia II. Koháry István Alapiskola, Fülek kiemelt arany
Mihalovics Zsófia Füleki Gimnázium kiemelt arany
Oláh Katalin Alapiskola és Óvoda, Ragyolc kiemelt arany
Varga Zsanett Buzitai Alapiskola kiemelt arany
Bojszko Kevin Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi arany
Vágvölgyi Orsolya Endrődy János Alapiskola, Muzsla arany
Baranyai Péter Petőfi Sándor Alapiskola, Kéménd ezüst
Bohó Gergely Mocsáry Lajos Alapiskola, Fülek ezüst
Botos Maté János Mocsáry Lajos Alapiskola, Fülek ezüst
Csank Máté Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat ezüst
Dóczi Boldizsár Alapiskola, Bodrogszerdahely ezüst
Gazdag Réka Palásthy Pál Egyházi Alapiskola ezüst
Király Ferdinand Dénes György Alapiskola, Pelsőc ezüst
Pleva András Álmos Széchenyi  István  MTNY Alapiskola, Felsőszeli ezüst
Szepesi Emília Alapiskola és Óvoda Almágy, Almágy ezüst
Asztalos Donát  Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Tornalja bronz
Csiba Márió Borsos Mihály Alapiskola, Nagyfödémes bronz
Néma Emese Deáki Alapiskola bronz

4. kategória

Név: Iskola: Sávozás:
Németh Enikő Párkányi Gimnázium kiemelt arany
Veréb Fanni Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat kiemelt arany
Balázs Vivien Selye János Gimnázium, Komárom arany
Tamási Blanka Kereskedelmi Akadémia, Nagymegyer arany
Kendi Fruzsina   ezüst
Nagy Georgina Nagy Georgina, Negyed ezüst
Petro Anna Gimnázium, Királyhelmec ezüst
Vass Virág Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely ezüst

5. kategória

Név: Sávozás:
Demko András ezüst
Oszoli Valéria ezüst

További hasonló témájú videók