Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Varga Barnabás, Köbölkút

X. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntőjén a II. kategóriában versenyző Varga Barnabás (Stampay János Alapiskola, Köbölkút) „Azért vannak dolgok…” című versenyelőadása.

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet a magyarság kiemelkedő néprajzkutatójának és folklórgyűjtőjének, Ipolyi Arnoldnak tiszteletére, tizedik alkalommal hirdette meg a róla elnevezett versenyét, melynek célja a magyar prózai népköltészeti műfajok műfaji és táji jellegzetességeinek megjelenítése, valamint a hagyományos mesemondás, történetmesélés népszerűsítése.  A verseny döntőjét iskolai fordulók és területi elődöntők előzik meg. A kisiskolák legfeljebb 5, a teljes szervezettségű iskolák legfeljebb 10 versenyzőt indíthatnak. A versenyben 5 kategória szerinti korosztályú, Szlovákiában élő fiatalok és felnőttek vehetnek részt magyar prózai népköltészeti műfajok közül választott népmesével, népmondával, egyéb történettel.

A X. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntőjének eredményei, 2019

Aranysávos mesemondók:

Versenyző:Lakhely:Iskola, óvoda székhelye:Kategória:
Ádám LeventePéterfalaAlapiskola és Óvoda, Almágy1.
Bugár ZsomborVásárútAlapiskola és Óvoda, Nádszeg1.
Dóczi BalambérKiskövesdAlapiskola, Bodrogszerdahely1.
Dóczi BorókaKiskövesdMagyar Óvod, Kiskövesd1.
Heinrich ZsófiaTornaljaKazinczy Ferenc MTNYAI1.
Laszab VeronikaIpolybélAlapiskola és Óvoda, Ipolyszakállos1.
Mag DánielFülekII. Koháry István Alapiskola, Fülek1.
Radics AndrásRimaszombatTompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat1.
Rézműves HelenaGömörsídMagyar Tannyelvű Alapiskola, Gömörsíd1.
Szullo VandaVágkirályfaPázmány Péter Alapiskola és Óvoda, Vágsellye1.
Botos Máté JánosFülekMocsáry Lajos Alapiskola, Fülek2.
Csiba MárióNagyfödémesBorsos Mihály Alapiskola, Nagyfödémes2.
Karvai VittorioNegyedPongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed2.
Marek PatríciaFülekII. Koháry István Alapiskola, Fülek2.
Máté ÁgnesFeledSzombathy Viktor Alapiskola2.
Mihalovics ZsófiaFülekMocsáry Lajos Alapiskola2.
Alföldi DóraNádszegAlapiskola és Óvoda, Nádszeg3.
Bobák MelisaCsákányházaAlapiskola és Óvoda, Ragyolc3.
Bukovský DorottyaDeákiDeáki Alapiskola3.
Danko GáborRozsnyóFábry Zoltán Alapiskola, Rozsnyó3.
Fajd LauraCsákányházaAlapiskola és Óvoda, Ragyolc3.
Hizsnyai LászlóFülekII. Koháry István Alapiskola, Fülek3.
Lénárt DóraFelsőszeliSzéchenyi István MTNYAI, Felsőszeli3.
Nagy GeorginaNegyedPongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed3.
Pleva LeventeAlsószeliSzéchenyi István MTNYAI, Felsőszeli3.
Pongrácz Pál BarnabásNagyabonyVámbéry Ármin MTNYAI, Dunaszerdahely3.
Ruszó ChiaraSimonyiSzombathy Viktor Alapiskola3.
Veréb FanniTornaljaKazinczy Ferenc MTNYAI, Tornalja3.
Lenkey GáborLekenyeTompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat4.
Molnár MátéCsiliznyáradMagyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola, Dunaszerdahely4.
Ragány VivienSzomotorGimnázium, Királyhelmec4.

Kiemelt ezüstsávos mesemondók:

Versenyző:Lakhely:Iskola, óvoda székhelye:Kategória:
Borbás Máté PéterJánosiVidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunaszerdahely4.
Csáky MátéIpolybalogFegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság4.

Ezüstsávos mesemondók:

Versenyző:Lakhely:Iskola, óvoda székhelye:Kategória:
Beňadik SáraAbaraMagyar Tanítási Nyelvű Református Egyházi Alapiskola, Vaján1.
Flegel TimeaÓgyallaFeszty Árpéd Alapiskola és Óvoda, Ógyalla1.
Gallo ÁrpádVecseklőAlapiskola és Óvoda, Almágy1.
Hencz Anna FruzsinaBátkaBátkai Alapiskola1.
Juhász RebekaCsomaII. Koháry István Alapiskola1.
Kovács RékaSzepsiBoldog Salkaházi Egyházi Iskolaközpont1.
Lévai NatáliaKöbölkútStampay János Alapiskola, Köbölkút1.
Menyhárt ZsoltNádszegAlapiskola és Óvoda, Nádszeg1.
Senkuličová DéziKomáromMunka Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskol, Komárom1.
Tóth GellértÉrsekkétyEgyházi Alapiskola és Óvoda, Érsekkéty1.
Zsíros FabianHanvaMTNYAI-Hanva1.
Baranyai PéterKéméndPetőfi Sándor Alapiskola, Kéménd2.
Bitter KarolínaNegyedPongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed2.
Cibula MátyásRagyolcAlapiskola és Óvoda, Ragyolc2.
Csank MátéDétérTompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat2.
Dóczi BoldizsárKiskövesdAlapiskola, Bodrogszerdahely2.
Dubík Sonja AntoinetteKirályhelmecGymnázium-Gimnázium, Királyhelmec2.
Gazdag RékaPalástPalásthy Pál Egyházi Alapiskola, Palást2.
Pleva András ÁlmosAlsószeliAlapiskola és Óvoda, Alsószeli2.
Tóth LillaRozsnyóRozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája, Rozsnyó2.
Varga ZsanettKomarócBuzitai MTNYAI2.
Badin Álmos BenceVárhosszúrétRozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája, Rozsnyó3.
Blanár ÁbelKisgéresGymnázium-Gimnázium, Királyhelmec3.
Csáky KatalinKelenyeIpolyi Arnold Alapiskola, Ipolybalog3.
Képeš LórántResteBuzitai MTNYAI3.
Kováč LiliánaKöbölkútStampay János Alapiskola, Köbölkút3.
Máté GáborVígtelkeDénes György Alapiskola3.
Sósik BeátaTornaljaKazinczy Ferenc MTNYAI, Tornalja3.
Szalacsi RebekaBalonyKóczán Mór Alapiskola, Csilizradvány3.
Tamási BlankaNagymegyer – IzsapBartók Béla Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Nagymegyer3.
Lacza AnikóPerbeteCsemadok Alapszervezet, Perbete4.
Ragány SzidóniaSzomotorGimnázium, Királyhelmec4.

Bronzsávos mesemondók:

Versenyző:Lakhely:Iskola, óvoda székhelye:Kategória:
Balta RitaSzepsiBoldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi1.
Bittera Sophie ImanDunaszerdahelyAlapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki1.
Bukovszky BorbálaSzentpéterKossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter1.
Deme RékaNaprágyKazinczy Ferenc MTNYAI, Tornalja1.
Falanga Federica Stella LuciaPozsonypüspökiAlapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki1.
Lőrincz RebekaKecsőMTNY Alapiskola, Kecső1.
Varga Máté PéterFeledSzombathy Viktor Alapiskola, Feled1.
Balázs AlexandraMegyercsMunka Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Komárom2.
Bojszko KevinSzepsiBoldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi2.
Pollák ZsófiaGútaNagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont, Gúta2.
Porubská AndreaPozsonyAlapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki2.
Székely RóbertSajógömörSajógömör2.
Szőke DonátKosútAlapiskola és Óvoda, Hidaskürt2.
Tóth AndrásCsicserAlapiskola és Óvoda, Boly2.
Varga BarnabásKöbölkútStampay János Alapiskola, Köbölkút2.
Varga VivienÉrsekkétyEgyházi Alapiskola és Óvoda, Érsekkéty2.
Vida Léna JohannaBősAmade László Alapiskola, Bős2.

Különdíjak:

Versenyző:Lakhely:Iskola, óvoda székhelye:Kategória:OD-sávozás
Oszoli ValériaPalást 5.Különdíj a helyi szóbeliség ápolásáért
Demko AndrásNagyida 5.Különdíj a magabiztos előadói megnyilvánulásért
Danko GáborRozsnyóFábry Zoltán Alapiskola, Rozsnyó3.Kiemelt különdíj
Pongrácz Pál BarnabásNagyabonyVámbéry Ármin MTNYAI, Dunaszerdahely3.Kiemelt különdíj
Karvai VittorioNegyedPongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed2.Különdíj a hiteles mesemondásért

Szlovákiai magyar szövegfolklór archívum

(Visited 191 times, 3 visits today)

További hasonló témájú videók

%d bloggers like this: