Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Játékok régen és ma

Hogyan és mivel játszottak dédanyáink, dédapáink, meg az ő szüleik, nagyszüleik? Az ezt szemléltető régi játékok mellett helyet kaptak az újak is a X. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny kísérőrendezvényeként Rozsnyón.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Dubík Sonja Antoinette, Királyhelmec

A királyhelmeci Dubík Sonja Antoinette (Gymnázium-Gimnázium, Királyhelmec) a II. kategóriában lépett a közönség elé a Lusta lányból királykisasszony című mesével.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Marek Patrícia, Fülek

A füleki Marek Patrícia (II. Koháry István Alapiskola, Fülek) a II. kategóriában versenyzett A részeges csizmadia című mesével.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Máté Ágnes, Feled

A feledi Máté Ágnes (Szombathy Viktor Alapiskola) versenyelőadása a II. kategóriában: A tollas ördög.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Pollák Zsófia, Gúta

A gútai Pollák Zsófia (Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont, Gúta) versenyelőadásaa II. kategóriában: A gelencséri cigány.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Székely Róbert, Sajógömör

A sajógömöri Székely Róbert a II. kategóriában állt közönség elé A cigány ügyvéd meséjével.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Porubská Andrea, Pozsony

A pozsonyi Porubská Andrea (Alapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki) a II. kategóriában versenyzett. Meséjének címe: A pórul járt gazdag ember.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Pleva András Álmos, Alsószeli

Az alsószeli Pleva András Álmos (Alapiskola és Óvoda, Alsószeli) versenyelőadása a II. kategóriában: Szegíny legíny gazdagságo.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Baranyai Péter, Kéménd

A II. kategóriában versenyzett a kéméndi Baranyai Péter (Petőfi Sándor Alapiskola Kéménd) Bugár Imre a visegrádi palotában című meséjével.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Mihalovics Zsófia, Fülek

A füleki Mihalovics Zsófia (Mocsáry Lajos Alapiskola) versenyelőadása a II. kategóriában: Asszonydolog.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Gazdag Réka, Palást

A II. kategóriában versenyző palásti Gazdag Réka (Palásthy Pál Egyházi Alapiskola Palást) versenyelőadása: Mária, a libapásztorlány.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Karvai Vittorio, Negyed

A II. kategóriában versenyzett a negyedi Karvai Vittorio (Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed) a Mátyás király és a szegény favágó meséjével.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Csiba Márió, Nagyfödémes

A II. kategóriában versenyzett a nagyfödémesi Csiba Márió (Borsos Mihály Alapiskola, Nagyfödémes) A büszke lány meséjével.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Dóczi Boldizsár, Kiskövesd

A II. kategóriában versenyzett a kiskövesdi Dóczi Boldizsár (Alapiskola – Bodrogszerdahely) a Boróka királylányról szóló mesével.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Csank Máté, Détér

A II. kategóriában versenyzett a détéri Csank Máté (Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat) Vaskalapos János történetével.