XIII. Bíborpiros Szép Rózsa – Beyle Hagyományőrző Csoport, Bély

Beyle Hagyományörzö Csoport
Beyle Hagyományörzö Csoport

Bronzsávos minősítéssel végzett a Bélyből érkezett Beyle Hagyományőrző Csoport a 2023. október 28-án Dunaszerdahelyen megtartott XIII. Bíborpiros Szép Rózsa Országos Népzenei Vetélkedő országos döntőjén.

A versenyre olyan népdalokkal, népzenével kell benevezni, melyeket itt, a Felvidéken gyűjtöttek népzenekutatók.

A Bíborpiros Szép Rózsa összeállítások népdalokból állnak, mellőzve a műdalokat és feldolgozásokat. A rendezők javasolják, hogy a résztvevők elsősorban a saját régiójukból származó népzenei anyagból merítsenek (ez biztosítja a természetes megnyilvánulást pl. a tájszólás és a zenei előadásmód szempontjából). A világi népdalok mellett vallásos népi énekek (nem templomban énekelt, de vallásos témájú énekek) és népi szokásokhoz kapcsolódó dalok (karácsonyi, pünkösdi, farsangi stb. dalok, énekek) is műsorra tűzhetők.

XIII. Bíborpiros Szép Rózsa Országos Népzenei Vetélkedő eredményei:

Bronzsávos minősítéssel végeztek:

1. Árvalányhaj Éneklőcsoport Királyhelmec
2. Cserepszín Hagyományőrző Éneklőcsoport Makranc
3. Demko András Nagyida
4. Drága Dorina Szepsi
5. Drága Wanda Szepsi
6. Fagyöngy Népdalkör Ímely
7. Felső-Csallóközi Hagyományőrzők Béke
8. Kéknefelejcs Népdalkör Nagymegyer
9. Kőkút Népdalkör Őrös
10. Margaréta Népdalkör Felsőpatony
11. Pengettyű Citerazenekar (nagyok) Pered

Ezüstsávos minősítéssel végeztek:

12. Berta Lucia Fanni Kenyhec
13. Beyle Hagyományőrző Csoport Bély
14. Borcsák Asszonykórus Kisgéres
15. Búzavirág Női Éneklőcsoport Naszvad
16. Csalogány Gyermek Énekkar Felsőszeli
17. Csemer Raymond Torna
18. Dalárda Nagyölved-Szőgyén Nagyölved
19. Demecs Virág Boglárka és Molnár Virág Lilla Losonc
20. Diócska Gyermek Citeracsoport Diószeg
21. Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport Érsekkéty
22. Gyepes Lea Alsóbodok
23. Gyöngykoszorú Népdalkör Rozsnyó
24. Horváth Laura Királyhelmec
25. Illés Dorka Fülek
26. Illés Panka Fülek
27. Kikerics Népdalkör Pelsőc
28. Kis Sajó Népi Gyermekzenekar Rozsnyó
29. Litavec Barbara Szímő
30. Molnár Dorina Kaposkelecsény
31. Molnár Marcell Nagymegyer
32. Nagyölvedi Rozmaring Népdalkör Nagyölved
33. Napsugár Női Éneklőcsoport Jánok
34. Nyárasdi Népdalkör Nyárasd
35. Rezes Gyula Szepsi
36. Rozmaring Hagyományörző Csoport Férfi Népdalköre Abaújszina
37. Rozmaring Népdalkör Férfikara Hárskút
38. Šillo Simon Egyházfa
39. Szalma Dávid Kéty
40. Szedreske Népdalkör Nagyölved
41. Szirén Éneklőcsoport Szirénfalva
42. Tóth Tilda Kéty
43. Vígh Vivien Kéty

Aranysávos minősítéssel végeztek:

44. Andrássy Dénes Férfikar Krasznahorkaváralja, Hárskút, Várhosszúrét, Jólész, Berzéte
45. Csillagfürt Népdalkör és Citeraegyüttes Nagyabony
46. Fehér Akác Asszonykórus Tardoskedd
47. Fodor Villő Búcs
48. Igricek Népdalkör Nagymegyer
49. Kisgéresi Kiscikék Kisgéres
50. Kodály Zoltán Gimnázium Éneklőcsoportja Nagymácséd
51. Mezei Liliana Szilice
52. Nefelejcs Hagyományőrző Népdalcsoport Alsóbodok
53. Nemeshodosi Citerazenekar Nemeshodos
54. Peredi Férfi Daloskör Pered
55. Sústya Citerazenekar Naszvad
56. Tardoskeddi Férfikar Tardoskedd
57. Varsás Népdalkör Alsószeli
58. Vass Virág Balony

Kiemelt aranysávos minősítéssel végeztek:

59. Felsőszeli Férfikar Felsőszeli
60. Fodor Borbála és Kopsa Boglárka Búcs
61. Foncsik Énekegyüttes Fülek
62. Jámbor Mónika Nagytúr
63. Mihalovics Zsófia Fülek
64. Molnár Mátyás Fülek
65. Nagyabonyi Citerazenekar Nagyabony
66. Pákozdi Dorina Kéty
67. Rozmaring Hagyományörző Csoport Női Népdalköre Abaúujszina
68. Rozmaring Néptáncegyüttes Népdalköre Abaújszina
69. Százd-i Citeraegyüttes Százd
70. Szeles Chloe Izsa

 

További hasonló témájú videók