MEGEMLÉKEZÉSEK: Komáromban a Selye János Egyetem, a Fórum Kisebbségkutató Intézet és a város önkormányzata ma 17 órától a Tiszti pavilon dísztermében emlékezik meg a bársonyos forradalom eseményeiről.
November 18-án megalakul a Független Magyar Kezdeményezés. Alapító tagok: Tóth Károly, Hunčík Péter, Sándor Eleonóra, Barak László, Gyurovszky László, A. Nagy László, Csáky Pál, Világi Oszkár, Grendel Lajos, Németh Zsuzsa. Kiindulási pontnak a demokrácia megteremtését tartották.
2026. március 5-én a Fórum Kisebbségkutató Intézet somorjai székházában mutatta be Csanda Gábor szerkesztő és Öllös László, az intézet elnöke az Autonómiakísértet című könyvet, melyben Tóth Károly összegyűjtött írásai, tanulmányok, esszék, cikkek és beszélgetések találhatóak az 1982–2013 közti időszakból. Összeállították, szerkesztették, a szöveget gondozták és jegyzetekkel ellátták: Balla Kálmán, Filep Tamás Gusztáv. Az Autonómiakísértet Tóth […]