XII. Bíborpiros szép rózsa – Igricek népdalkör, Nagymegyer

A Nagymegyeri Bartók Béla Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola IGRICEK népdalköre 2001 szeptemberében alakult. A Bíborpiros szép rózsa népzenei vetélkedő országos döntőjének sikeres résztvevői voltak már a kezdetektől. 2011-ben a zsűri előadásukat kiemelt aranysávval minősítette, így részvevői lehettek 2012-ben a IX. Vass Lajos Kárpát-medencei döntőjének, ahol a szakmai zsűri kiemelt nívódíjjal jutalmazta szereplésüket.

Rendszeresen részt vettek az Aranykapu népzenei fesztiválon, ahol már több alkalommal képviselték járásukat Szakolcán a kerületi versenyen. 2014-ben egyetlen magyar csoportként bejutottak az országos döntőbe, mely Habovkán került megrendezésre, és arany sávos minősítéssel térhettek haza.

Három éves szünet után 2017-ben új lendülettel fogtak a népdalok tanulásához és előadásához. 2018 májusában Szakolcán az Aranykapu népzenei fesztivál kerületi versenyén ezüstsávos minősítést értek el. Novemberben pedig a Tavaszi szél vizet áraszt országos népzenei versenyen aranysávval jutalmazták szereplésüket.

A csoport vezetője Varga Éva.

Műsorukon gyermekdalok Bartók Béla Nagymegyeri gyűjtéséből: Hélu, hélu, héluska; Ötven dinnye, száz uborka; Még azt mondják, nem illik; Hej, hej, mit tegyek.

XII. Bíborpiros szép rózsa országos döntő, Dunaszerdahely, 2019. november 23. 

Eredmények:

Ág Tibor-díj:

Tari Lujza, népzenekutató

Bronzsávos minősítés:

Béres Jázmin Nagykapos
Boczán Anna Fruzsina Nagykapos
Cházár András Népdalkör Jólész
Dóczi Boldizsár Kiskövesd
Fodros Menyecskekórus Marcelháza
Fürtöcskék Asszonykórus Balogfala
Gyöngykoszorú Népdalkör Rozsnyó
Harmónia Női Éneklőcsoport Vízkelet
Kikerics Népdalkör Pelsőc
Kincses Citerazenekar Marcelháza
Moore Emilia és Oravec Veronika Szenc
Palóc Népdalcsoport Ipolynyék
Pengettyű Citerazenekar Pered
Perleczky Balázs Felsőszeli
Rozmaring Népdalkör Bacska
Sajógömöri Citerazenekar Sajógömör
Vadkerti Bíborka Nyékvárkony
Végh Csongor Nyékvárkony

Ezüstsávos minősítés:

Bazsarózsa Asszonykórus Zétény
BEYLE Hagyományörző Csoport Bély
Bódis István Béke
Bokréta Népdalkör Szádalmás
Bokros Réka Szilice
Búzavirág Női Népdalkör Béke
Buzitai Alapiskola Citerazenekara Buzita
Dió héj Citerazenekar Diószeg
Dobosi Dóra Alsószeli
File banda Fülek
Fodor Borbála Búcs
Gyönygyvirág Népdalkör Szentmária
Kéknefelejcs Népdalkör Nagymegyer
Kikelet Citerazenekar Felsőszeli
Koľvek Dávid Hárskút
Mezeicsokor Éneklőcsoport Fülekkovácsi
Nagyidai Hagyományőrző Csoport Nagyida
Nemeshodosi Citerazenekar Nemeshodos
Nyárasdi Népdalkör Nyárasd
Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport Felsőszeli
Rozmaring-ág Citeraegyüttes Szímő
Sarló Citerazenekar Nyárasd
Sebő Zsóka Komárom
Šmajda Bernadett Szádalmás
Sústya Citerazenekar Naszvad
Szeles Chloe Izsa
Vadkerti Villő Nyékvárkony
Viza Citerazenekar Naszvad

Aranysávos minősítés:

Andrássy Dénes Férfikar Krasznahorkaváralja, Hárskút, Várhosszúrét, Jólész és Berzéte
Békei és Sárosfai Cimbora Népdalkör Béke
Berta Lucia Fanni Kenyhec
Buzitai Citerazenekar Buzita
Dalárda Nagyölved – Szőgyén Nagyölved
Demko András Nagyida
Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport Érsekkéty
Fehér Akác Asszonykórus Tardoskedd
Fekete Emma Lili és Botos Annabella Andrea Fülek
Galáris Énekegyüttes Losonc
Igricek Citerazenekar Nagymegyer
Jázmin Népdalkör Ragyolc
Korintus László Hárskút
Margaréta Népdalkör Felsőpatony
Molnár Bianka Ógyalla
Nagyabonyi Citeraegyüttes Nagyabony
Navrátil Amira Hegybeneéte
Pacsirta Népdalkör Nagymegyer
Rozmaring citera és népdalkör Szímő
Rozmaring Néptáncegyüttes Abaújszina
Szivárvány Énekkar Nagybalog
Tám Dóra Bacsfa
Tardoskeddi Férfikar Tardoskedd
Varga Vivien és Illés Dorka Fülek
Vásárúti Dalárda Vásárút

Kiemelt aranysávos minősítés:

Csalogány Népdalkör Tornalja  
Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttes Nagyabony  
Danyi Natália Fülek – Gömörsíd  
Felsőszeli Férfikar Felsőszeli  
Foncsik Énekegyüttes Fülek  
Igricek Népdalkör Nagymegyer  
Imregi Hagyományőrző Csoport Imreg  
Mihalovics Zsófia Fülek  
Mirtusz Kéty  
Öt szép piros alma Dunaszerdahely  
Pákozdi Dorina Kéty
Peredi Férfi Daloskör Pered  
Rezes Gyula Szepsi
Rozmaring Hagyományőrző Csoport Abaújszina  
Rozmaringsarj Gyermek Néptánccsoport Abaújszina  
Szabó Júlia Naszvad
Százdi Citeraegyüttes Százd
Varga Zaránd Ágoston Dunaszerdahely
Zsoldos Viktoria Nagymegyer

A Vass Lajos népzenei verseny Kárpát-medencei döntőjének résztvevői:

Varga Zaránd Ágoston Dunaszerdahely
Pákozdi Dorina Érsekkéty
Imregi Hagyományőrző Csoport Imreg
Mirtusz Érsekkéty
Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttes Nagyabony
Peredi Férfi Daloskör Pered
Foncsik Énekegyüttes Fülek
Rozmaringsarj Gyermek Néptánccsoport Abaújszina
Öt szép piros alma Dunaszerdahely
Csalogány Népdalkör Tornalja
(Visited 44 times, 1 visits today)

További hasonló témájú videók

%d bloggers like this: