XVII. Csengő Énekszó – Jókai Mór Alapiskola és VMK Kicsinyek Kórusa

A közel ötven éve működő komáromi kórust Kastásné Morvai Margit alapította, az ő keze alatt vált ismertté. Később Zsákovicsné Kubovits Zsuzsa, majd Juhász Mónika irányításával dolgoztak. 2015-ben a Mlásež spieva kerületi fordulóján, 2016-ban a Csengő Énekszón szereztek aranysávos minősítést.

Műsorukon: Zdenko Mikula: Köszöntő; Népdalcsokor Ág Tibor gyűjtéséből; Bárdos Lajos: Molnár, te alszol?; Kiskacsa fürdik; Tót dudások; Ifj. omorjai József-Kalmusz Péter: Friss levegő.

  • Vezényel: Pfeiferlik Annamária
  • Szólót énekel: Esztergályos Emese
  • Ritmushangszeren kísér: Svoboda Anna Sophia, Esztergályos Laura
  • Zongorán kísér: Pásztor Éva

2019. május 9-10-én tartották Érsekújvárban a XVII. Csengő Énekszó kórusversenyt. A díjátadást megelőző gálaműsor felvételeivel kezdtük, most a versenyműsorokat adjuk közre sorozatban.

Az értékelő bizottság tagjai: Kertész Attila, Kocsis-Holper Zoltán, Sapszon Ferenc, Stubendek István, Dr. Tamási László voltak.

Hangmérnök: Kovács János

Az eredményeket ugyan Önök már ismerik, de mégsem árt felidézni:

I. kategória
Marianum Egyházi Iskolaközpont Schola Mariana Kicsinyek Kórusa – Komárom – aranysáv a zsűri dicséretével
Jókai Mór Alapiskola és VMK Kicsinyek Kórusa – Komárom – aranysáv
Ady Endre Alapiskola Primulácska Gyermekkara – Párkány – ezüstsáv
Czuczor Gergely Alapiskola Kicsinyek Kórusa – Érsekújvár – ezüstsáv

II. kategória
Széchenyi István Alapiskola és Óvoda Csalogány Gyermekkara – Felsőszeli – aranysáv
Marianum Egyházi Iskolaközpont Schola Mariana Nagyok Gyermekkara – Komárom – aranysáv
Szenczi Molnár Albert Alapiskola Gombocska Gyermekkara – Szenc – aranysáv
Ady Endre Alapiskola Primula Énekkara – Párkány – aranysáv
Jókai Mór Alapiskola és VMK Gyermekkara – Komárom – ezüstsáv
Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Magnificat Gyermekkara – Ipolyság – ezüstsáv
Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Franz Schubert Gyermekkara – Zselíz – ezüstsáv
Kodály Zoltán Alapiskola Gyermekkara – Galánta – ezüstsáv
Eötvös Utcai MTNY Alapiskola Nagyok Kórusa – Komárom – bronzsáv

III. kategória
Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ifjúsági Kamarakórusa – Ipolyság – ezüstsáv
Szondy György Gimnázium Bartók Béla Ifjúsági Vegyes Kara – Ipolyság – ezüstsáv
Selye János Gimnázium énekkara és hangszeres kamaraegyüttese – Komárom – bronzsáv

IV. kategória
Janiga József Művészeti Alapiskola Gyermekkara – Nagymegyer – aranysáv
Gyermekkórus, Művészeti Alapiskola – Alistál – ezüstsáv
Papp Katalin Magán Művészeti Alapiskola Gyermekkara – Muzsla – bronzsáv

Különdíjak:

A Magyar Kodály Társaság díját 3 fiatal karnagy kapta:
– Lénárt Krisztina karnagy, a felsőszeli Széchenyi István Alapiskola és Óvoda Csalogány Gyermekkara és a Kodály művek autentikus előadásáért
– Tóth Katalin a szenci kórus karnagya a mintaszerű összeállításért
– Orsovics Yvette, aki ezen a fesztiválon 3 együttessel és kiválóan szerepelt

Az aTempo „Hajnalok Völgye” kórusfesztiválsávot a legjobb kortárs interpretációért az érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskolának ítélték.
Polgármesteri díjban részesült Balogh Csaba karnagy, aki közel 55 éve alapította a galántai Kodály Zoltán Gyermekkórust, aki a kodályi eszmeiség, kodályi zenei nevelési elvek terjesztésében kiemelkedő szerepet játszott az elmúlt fél évszázadban.
A Csemadok-díjban Lénárt Krisztina felsőszeli karnagy és kórusvezető, illetve Tóth Katalin, a Szenczi Molnár Albert Alapiskola Gombocska Gyermekkarának karnagya részesült.

(Visited 36 times, 1 visits today)

További hasonló témájú videók

%d blogger ezt szereti: