Színházasdi (színpadi mű), előadja a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportja, rendezte Laboda Róbert.
A 44. Duna Menti Tavasz, a gyermek színjátszók és bábosok országos fesztiváljának döntője Dunaszerdahelyen 2019. május 28-31. között zajlott az alábbi programmal:
8.00 Térzene a VMK előtti téren
8.30 A szereplők felvonulása a VMK előtt, Meseország királyának megválasztása, a város kulcsának átadása, a DMT szobrának koszorúzása
Bábos versenyműsorok a VMK színháztermében
9.30 A császárnő új ruhája (színpadi játék), előadja a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Városi Szervezetének Fókusz Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
Unalom a köbön (szerkesztett játék), előadja a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportja, rendezte Sziklai “Sziki” Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia
Csupaszív királyfi (bábmese), előadja a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportja, rendezte Csiffári Renáta
Brémai muzsikusok (mese), előadja a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja, rendezte Izsák Katalin, Gazdag Nagy Anikó és Tóth Tibor
11.45 Többet ésszel… (bábjáték), előadja az ógyallai Magyar Tannyelvű Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportja, rendezte Bencsics Varga Mária
Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj (bábmese), előadja a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde
Sün Balázs (verses mese), előadja a felsővámosi Magyar Tannyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportja, rendezte Nagy Böbe
Az égig érő fa (báb), előadja a feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Makó Kovács Erika
14.00 Vörös Rébék (bábos mese), előadja a gömörfalvai Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Vezér Klára, Dolinsky Irén és Csutor Vezér Zsófia
A só (népmese), előadja a gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Mazsola Bábcsoportja, rendezte Mahor Katalin
A nap születése (bábjáték), előadja a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportja, rendezte Sándor Erika és Molnár Enikő
Bábos, színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
8.30 Sün Balázs (verses mese), előadja a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek, rendezte Mészáros Anikó és Molnár Erika
3+1 (bábjáték), előadja a kisgéresi Magyar Tannyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella
Az ördögkirály leánya (bábos mese), előadja a pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta
10.30 Évszakok – játékok, szokások (szerkesztett játék), előadja a bélyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Gyermekcsoportja, rendezte Szakszon Anna
Malac Julcsa (palóc népmese), előadja a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja, rendezte Mészáros Piroska és Okos Zsuzsa
Játékos versek, verses játékok (szerkesztett játék), előadja a szenci Csemadok Kincskereső Rigó Színpada, rendezte Polák Margit, és Molnár Enikő
13.00 Méhek a vonaton (magyar népmese), előadja az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportja, rendezte Jusztin Czaudt Éva
Doja, a cigánytündér (népmese feldolgozás), előadja a királyhelmeci Varázskerék Színjátszó Csoport, rendezte Pirigyi Marica, Dakos zilvia és Szabó Alica
Kendőzetlenül (színpadi játék), előadja az ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Színjátszó Csoportja, rendezte Gajdács Zsuzsanna, Bóna Tímea és Viczencz Gábor
Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
8.30 A szúnyog (vidám történet), előadja a nagykaposi Erdélyi János Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportja, rendezte Szücs Ágnes és Kovács Adrianna
Játékok a fonóban (szerkesztett játék), előadja a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportja, rendezte Pierzchala Mária, Székely Zsuzsa és Miko Katalin
Hogyan szerzett feleséget Taskó (szerkesztett játék), előadja a sajógömöri Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola Csicsergő Gyermekcsoportja, rendezte Pusko Enikő
10.30 Színházasdi (színpadi mű), előadja a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportja, rendezte Laboda Róbert
A kis kuruc (dramatizált játék), előadja a füleki Csemadok Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsa
Csudahalott (népballada), előadja a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja, rendezte Laboda Róbert és Kotiers Éva
13.15 Pelikánmadár (népmese), előadja a lévai Juhász Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportja, rendezte Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó
… , mert játszani jó! (színpadi játék), előadja a bátkai Bátkai Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportja, rendezte Hencz Annamária
Tollfosztóban (szerkesztett népi játék), előadja a marcelházai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Csemadok Alapszervezetének Napsugár Hagyományőrző Csoportja, rendezte Poništ Tünde
Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében
8.00 Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel
9.00 Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja
9.10 Jóka ördöge színpadi játék a Duna Menti Tavaszon, előadja a Csavar Színház
10.20 Eredményhirdetés