A XX. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál megnyitója (2)

Csütörtökön kezdődött a XX. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál. A megnyitót a művelődési házban Demko András mérnök indította, Menyhárt József és Csoltkó Jenő, a Csemadok 

Kassa-környéke Területi Választmány elnöke tartott beszédet.

A rögzített versenyelőadásokat sorozatban közöljük majd.

 

DÍJAK ÉS DÍJAZOTTAK:

Az életműdíjat idén Havasi Péter kassai amatőr rendező és színházi szakember, a Pinceszínház rendezője kapta. 

A fesztivál fődíját a Hahota Színjátszó Csoport (Diószeg) nyerte el. A nívódíjat a KGSzT (Kassa) és a Vár-lak (Torna) vihette haza. A legjobb rendezés díja Karika Tibornak (Vezekényi Görbetükör), a legjobb férfi alakítás díját Katona Péternek (Hahota Színjátszó Csoport, Diószeg), a legjobb női alakítás díja Srejner Melindának (Hahota Színjátszó Csoport, Diószeg) jutott.

A zsűri különdíjában a Garamvölgyi Színpad (Léva), a legígéretesebb tehetség díját Lóci Dávid (Bulibicska, Felsőszeli) kapta.

A Csemadok Kassa-környéke Területi Választmányának díját Horňák Lili (KGSzT, Kassa), a Lakoma szerkesztőségének díját és Buzita község polgármesterének díját a Cserépszín Hagyományőrző Csoport (Makranc), Szepsi város polgármesterének díját a Csécsi Éneklő- és Hagyományőrző Csoport vehette át.

A Csemadok Szepsi Alapszervezete díját a drámapedagógiai munkáért Csorba István (NEFISZ, Nemesócsa; Fesztysek, Ógyalla), a Csemadok Buzitai Alapszervezete díját a kísérletező drámapedagógiáért Takács Tímea (Novus Ortus, Dunaszerdahely) vehette át.

A Szepsi Városi Művelődési Központ díját a legjobb színpadképért és jelmezekért a Hahota Színjátszó Csoport (Diószeg) szerezte meg. Színészi alakításdíjat kapott Komjáti Attila (Vár-lak, Torna), Halász Erzsébet (Garamvölgyi Színpad, Léva) és Scheffer Ádám (Garamvölgyi Színpad, Léva).

 

_______________________

A rendezvény programja az alábbi volt:

Október 18. (csütörtök) – Szepsi

15.30 Egressy Béni szobrának megkoszorúzása
Helyszín: Római katolikus templom előtti tér
Közreműködik: Péderi Vegyeskar, Péder, a vegyeskar vezetője: Köböl Zoltán
Ünnepi beszédet mond: Bárdos Gyula, a Csemadok országos elnöke

16.00 A fesztivál ünnepélyes megnyitója
Helyszín: Városi Művelődési Központ nagyterme
Közreműködik Demko András, a Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny győztese és az Ipolyi Arnold Országos Népmesemondó Verseny győztese (szavalat)
Beszédet mond: Menyhárt József, a Magyar Közösségi Párt országos elnöke, Borovský Slavomír, Szepsi város polgármestere és Csoltkó Jenő, a Csemadok Kassa-környéke Területi
Választmány elnöke

16.30 Egressy Béni Fesztivál-díj átadása
Közreműködik: Csoltkó Jenő, a Csemadok Kassa-környéke Területi Választmány elnöke, a színjátszó fesztivál szervező bizottságának tagja és Boda Ferenc, a színjátszó fesztivál szervező bizottságának tagja

17.00 Péderi Vegyeskar üdvözlő fellépése
Áldott e föld – Péderi Vegyeskar (Péder) – 25 perc

Vendég- és versenyelőadás a Városi Művelődési Központ nagytermében:

17.30 Pinceszínpad Kassa – Színjátszó csoport
Kassa (Košice) – Csemadok Kassai Városi Szervezet
Anton Pavlovics Csehov: Leánykérés (tréfa egy felvonásban) – 40 perc
Rendezte: Havasi Péter – 1. számú vendégelőadás

20.00 KGSZT diákszínpad – Színjátszó csoport
Kassa (Košice) – Márai Sándor Alapiskola és Gimnázium
Déry Tibor műve alapján: Volt egyszer egy popfesztivál (musical) – 65 perc
Rendezte: Bodon Andrea – 1. számú versenyelőadás

21.15 A bemutatott versenyelőadás értékelése A szakmai zsűri értékeli a versenyelőadást a Városi Művelődési Központ nagytermében

Ráadás:
A fesztivál első és második munkanapján (csütörtökön és pénteken) az érdeklődők megtekinthetik Gecse Attila fényképkiállítását a tavalyi színjátszó fesztiválról, Szepsiben az F-klubban (Szepsi, Fő utca 58).

Október 19. (péntek) – Szepsi

Vendég- és versenyelőadások a Városi Művelődési Központ nagytermében:

09.00 Csavar Színház – Színjátszó csoport
Hetény – Csallóközi vándor színház
Nagyidai cigányok (fergeteges humorú, interaktív játékos előadás) – 70 perc
Forgatókönyv: Gál Tamás – 2. számú vendégelőadás

10.15 Fesztysek – Gyermek színjátszó csoport
Ógyalla (Hurbanovo) – Feszty Árpád Alapiskola Ógyalla
Marci udvarol (parasztkomédia) – 20 perc
Rendezte: Csorba István – 2. számú versenyelőadás

11.00 Csiribiri drámakör – Gyermek színjátszó csoport
Kassa (Košice) – Márai Sándor Alapiskola és Gimnázium
Fazekas Mihály: Lúdas Matyi (pódiumjáték) – 20 perc
Rendezte: Fedor Elek Erika – 3. számú vendégelőadás

11.30 Nefisz Színjátszó csoport – Színjátszó csoport
Nemesócsa (Zemianska Olča) – Csemadok Nemesócsai Alapszervezete
A tojás (parasztkomédia) – 25 perc
Rendezte: Csorba István – 3. számú versenyelőadás

12.00 A bemutatott versenyelőadások értékelése
A szakmai zsűri értékeli a második munkanap délelőtti versenyelőadásait a Városi Művelődési Központ nagytermében

15.00 Csécsi Éneklő és Hagyományőrző Csoport – Színjátszó csoport
Csécs (Čečejovce) – Csemadok Csécsi Alapszervezete
Sňír Mária: Pletykálás (jelenet) – 20 perc
Rendezte: Sňír Mária – 4. számú versenyelőadás

16.00 Bulibicska Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Felsőszeli (Horné Saliby) – Csemadok Felsőszeli Alapszervezet
Kéri Ferenc: Meghalsz, Banya! (vígjáték) – 45 perc
Rendezte: Nogely Mónika – 5. számú versenyelőadás

17.00 Novus Ortus diákszínpad – Színjátszó csoport
Dunaszerdahely (Dunajská Streda) – Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ
Novus Ortus tagjai: Állati színház, avagy színészfarm (kamara előadás) – 50 perc
Rendezte: Takács Tímea – 6. számú versenyelőadás

18.00 Nánai Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Nána (Nána) – Nánai Községi Hivatal
Gyárfás Miklós: Játék a csillagokkal (komédia) – 45 perc
Rendezte: Lengyelfalusi Juhász Mária – 7. számú versenyelőadás

19.00 Vár-Lak színjátszó csoport
Torna (Turňa nad Bodvou) – Csemadok Tornai Alapszervezete
Marth P. Ildikó: A ráróti csikótojás (komédia) – 55 ´
Rendezte: Balázs Éva, Kajkó Henrietta – 8. számú versenyelőadás

20.15 Makranci Cserépszín Hagyományőrző Csoport – Esztrád csoport
Makranc (Mokrance) – Csemadok Makranci Alapszervezete és a Községi Hivatal
Fekete Ilona: A buszmegálló (falusi vígjáték) – 15 perc
Rendezte: Fekete Ilona – 9. számú versenyelőadás

21.00 Csillagvirág Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Tornagörgő (Hrhov) – Csemadok Tornagörgői Alapszervezete
Kéri Ferenc: Az alkohol öl (komédia) – 45 perc
Rendezte: Lengyel Ildikó – 10. számú versenyelőadás

21.45 A bemutatott versenyelőadások értékelése
A szakmai zsűri értékeli a második munkanap délutáni versenyelőadásait a Városi Művelődési Központ nagytermében

Október 20. (szombat) – Buzita

Verseny- és vendégelőadások a kultúrház nagytermében:

10.00 Hahota Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Diószeg (Sládkovičovo) – Csemadok Diószegi alapszervezet
Maugham-Nádas Gábor-Szenes Iván: Imádok férjhez menni (zenés vígjáték) – 135´
Rendezte: Srejber Tibor – 11. számú versenyelőadás

12.00 – 13.00 Ebéd a fellépő színjátszók, kísérőik és a közreműködő versenycsoportok számára a buzitai kultúrház éttermében

13.30 Görbe Tükör Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Vezekény (Vozokany) – Csemadok Vezekényi Alapszervezete
Görbe Tükör Színjátszó Csoport: Halott, pénz (színjáték) – 60 perc
Rendezte: Karika Tibor – 12. számú versenyelőadás

15.00 Garamvölgyi Színpad – Színjátszó csoport
Léva (Levice) – Lévai Városi Kultúrotthon
Nyikolaj Vaszilievics Gogol: Ház-tűz-néző (komédia) – 90 perc
Rendezte: Tuček Erika – 13. számú versenyelőadás

17.00 Apropó Kisszínpad (diákszínpad) – Színjátszó csoport
Fülek (Fiľakovo) – Csemadok Füleki Alapszervezet és a Füleki Gimnázium
Arisztophanész: Lüszisztraté (színjáték) – 45 perc
Rendezte: Szvorák Zsuzsanna – 4. számú vendégelőadás

18.00 – 19.00 A bemutatott versenyelőadások értékelése
A szakmai zsűri értékeli a versenyelőadásokat az önkormányzat dísztermében

18.00 A Buzitai Citerazenekar és a Buzitai Alapiskola Citerazenekara szórakoztató műsora

19.00 A fesztivál ünnepélyes eredményhirdetése

20.00 A XXI. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál meghirdetése
A jövő évi országos színjátszó fesztivált meghirdeti Köteles László, a Csemadok általános alelnöke

Ráadás:

A fesztivál harmadik munkanapján (szombaton) az érdeklődők megtekinthetik a Malommúzeumot, a közelmúltban felújított és átalakított régi malmot, Buzitán, a helyi kultúrház közelségében.

Október 21. (vasárnap) – Szepsi

09.00 – 12.00 Az országos színjátszó fesztivál kiértékelése, valamint javaslatok és hasznos tanácsok a jövő évi amatőr színjátszó fesztivál tervezésére a fellépő és a versenyen résztvevő színjátszó csoportok tagjaival a a Bódva Panzió zárt éttermében.

 


  Ha értesülni szeretne róla, hogy milyen új videók kerülnek fel az oldalra
csatlakozzon a Televízió Facebook-oldalához!


A cikkek, illetve videók tartalma nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.
Célunk, hogy lehetőséget adjunk különböző vélemények megjelenésére.


Tags: , ,


A bejegyzés trackback címe: https://www.televizio.sk/2018/10/a-xx-egressy-beni-orszagos-szinjatszo-fesztival-megnyitoja-2/trackback/

Most itt van: Home // ESEMÉNY, Fesztivál, KULTÚRA, Színház, VIDEÓK // A XX. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál megnyitója (2)





© Magyar Interaktív Televízió





Magyar Interaktív Televízió

FREE
VIEW
© 2010 . All rights reserved.
Edited by Microgramma