43. Duna Menti Tavasz – Meseváros kulcsának visszaadása

Legyen Ön is részese a gyerekek nagy élményének: tekintse meg, milyen volt a 43. Duna Menti Tavasz zárónapja. És ez már tényleg a vége, fuss el véle: a Meseváros kulcsainak visszaadása.

 

 

43. Duna Menti Tavasz - zárónap, kulcsátadás

43. Duna Menti Tavasz – zárónap, kulcsátadás

 

___________________

Idén mintegy 500 alapiskolás szereplő lépett színpadra a gyermekszín-játszók és -bábosok országos fesztiválján. 27 előadást láthatott a zsűri; négy csoport kapott gyémánt sávos minősítést.

A színjátszók között a fesztivál nagydíjának megfelelő, a minden tekintetben kiemelkedő teljesítményért járó gyémánt sávval a dunaszerdahelyi Fókusz Gyermekszínpadot jutalmazta a Szabó Csilla drámapedagógus, Varga Emese dramaturg, Benes Tarr Csilla színművész és Regős János rendező összetételű zsűri. A bábosok mezőnyében a szekciót értékelő bábművészek – Kecskés Marika, Szluka Judit és Badin Ádám – értékelése szerint a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, valamint a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportja nyújtotta a legmeggyőzőbb teljesítményt.

A zsűri az értékelések során rendre kiemelte a csoportvezető pedagógusok elkötelezettségét, akiknek munkája az újra- és újraformálódó gyerekcsapatok mögött a folytonosságot, a szakmai fejlődést jelenti, s akik nem egy esetben hátrányos helyzetű gyerekeknek mutatják meg a játék örömét. Elismerésre méltó pedagógiai munkájáért idén a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának három rendezője – Szabó Alica, Dakos Szilvia és Pirigyi Mária – kapott különdíjat.

Bábosok

Gyémánt sávos minősítés

  • a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának A víz az Úr? című előadásért (rendezte: Blanár Gabriella)
  • a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának A szegény ember citerája című előadásért (rendezte: Makó Kovács Erika)
  • a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportjának az Etüdök című előadásért (rendezte: Mészáros Andrea)

Arany sávos minősítés

  • az Ógyallai Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportjának A tréfás farkas című előadásért (rendezte: Bencsics Varga Mária)
  • a Szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenci Tátika Bábcsoportjának A jószívű madár című előadásért (rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő)
  • a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Kukamese című előadásért (rendezte: Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára)
  • a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának A rút kiskacsa című előadásért (rendezte: Csörgei Tünde)
  • a Pozsonyi Duna Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának Az árva tevecsikó című előadásért (rendezte: Farkas Márta)

Ezüst sávos minősítés

  • a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportjának A kiskondás című előadásért (rendezte: Csiffári Renáta)
  • a Felsővámosi Magyar Tannyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportjának a Tikirikitakarak című előadásért (rendezte: Nagy Böbe)
  • a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának A didergő király című előadásért (rendezte: Izsák Katalin és Tóth Tibor)
  • a Gútai II. Rákóczi Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportjának Az aranytulipán című előadásért (rendezte: Mahor Katalin)

A gyerekzsűri díja

a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának A víz az Úr? című előadásért

Szerkesztett játékok

Arany sávos minősítés

  • a Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának a # Hashtag című előadásért (rendezte: Madocsai Kardos Klaudia és Sziklai „Sziki” Krisztina)
  • az Ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportjának az Én elmentem a vásárba című előadásért (rendezte: Jusztin Czaudt Éva)

Ezüst sávos minősítés

  • a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának a Játék című előadásért (rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa)

A gyerekzsűri díja

  • a Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának a # Hashtag című előadásért

 

Színjátszók

Gyémánt sávos minősítés

  • a Csemadok Vámbéry Ármin Dunaszerdahelyi Városi Szervezete és a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpadának a Lúdas Matyi című előadásért (rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin) – a zsűri ajánlása alapján a Fókusz szerepelhet a Fesztiválnyertesek Fesztiválján (Budapest, 2018. november 2–4.)

Arany sávos minősítés

  • a Hetényi Tarczy Lajos Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportjának a Párisz almája című előadásért (rendezte: Romada Rakottyay Katalin és Kotiers Éva)
  • a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának az Oda az igazság! című előadásért (rendezte: Szvorák Zsuzsa)

Ezüst sávos minősítés

  • a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának A rút kiskacsa című előadásért (rendezte: Szabó Alica, Dakos Szilvia és Pirigyi Mária)
  • a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának a Mennyi fényes, szép madár! című előadásért (rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna)

Bronz sávos minősítés

  • a Szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szönci Kakaskák Színjátszó Csoportjának A kiskakas gyémánt félkrajcárja című előadásért (rendezte: Nagy Katalin)
  • a Lévai Juhász Gyula Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportjának A félig megnyúzott bakkecske című előadásért (rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó)
  • a Nádszegi Alapiskola mellett működő Szabadidőközpont Nádaska Színjátszó Csoportjának a Toldi című előadásért (rendezte: Fülöp Leona)
  • a Perbetei Magyar Tannyelvű Alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportjának A hétfejű sárkány című előadásért (rendezte: Török Sarolta és Pinke Andrea)
  • a Kassai Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola Csiribiri Színjátszó Csoportjának a Lúdas Matyi című előadásért (rendezte: Fedor Erika és Ádám Anikó)
  • a Nagykaposi Erdélyi János Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportjának A kőleves című előadásért (rendezte: Szücs Ágnes)
  • a Bátkai Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportjának a Mátyás király Gömörben című előadásért (rendezte: Hencz Annamária)

A gyerekzsűri díja

  • a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának az Oda az igazság! című előadásért

 

A zsűri különdíjai

  • A PEDAGÓGIAI MUNKÁÉRT Szabó Alicának a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja rendezőjének

  • A PEDAGÓGIAI MUNKÁÉRT Dakos Szilviának a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja rendezőjének

  • A PEDAGÓGIAI MUNKÁÉRT Pirigyi Máriának a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja rendezőjének

  • A LÚDAS MATYI SZEREPÉNEK MEGFORMÁLÁSÁÉRT ÉS A ZENEI KÖZREMŰKÖDÉSÉRT Varga Zarándnak a Csemadok Vámbéry Ármin Dunaszerdahelyi Városi Szervezete és a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpada szereplőjének

  • A LEGSZELLEMESEBB ELŐADÁSÉRT a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának az Oda az igazság! előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa.

 


  Ha értesülni szeretne róla, hogy milyen új videók kerülnek fel az oldalra
csatlakozzon a Televízió Facebook-oldalához!


A cikkek, illetve videók tartalma nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.
Célunk, hogy lehetőséget adjunk különböző vélemények megjelenésére.


Tags: , ,


A bejegyzés trackback címe: https://www.televizio.sk/2018/06/43-duna-menti-tavasz-mesevaros-kulcsanak-visszaadasa/trackback/

Most itt van: Home // Díjátadó, ESEMÉNY, Fesztivál, GYEREKABLAK, Oktatás, Verseny, VIDEÓK // 43. Duna Menti Tavasz – Meseváros kulcsának visszaadása





© Magyar Interaktív Televízió





© 2010 Magyar Interaktív Televízió. All rights reserved.
Edited by Microgramma