A zselízi 51. Országos Népművészeti Fesztivál programja

Kedvcsinálónak: Az 50. Országos Népművészeti Fesztivál 2016. évi megnyitójának felvétele; Zselízen a Schubert parkban a fesztivál megnyitóján ünnepi beszédet mondott Bárdos Gyula és Juhász András polgármester. Szíjjártó Jenő által gyűjtött népdalokkal színpadra lépett a farnadi Rozmaring Asszonykórus, a nagyölvedi Rozmaring Népdalkör, az érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport, a lekéri Nosztalgia éneklőcsoport, a nagysallói Szivárvány Asszonykórus, a sárói Rozmaring Éneklőcsoport és a Viski Asszonykórus. Vezényelt Kiss Beáta karnagy.

A tavalyi felvételeket megtalálják weboldalunkon!

____________________________

50. Országos Népművészeti Fesztivál Zselízen, 2016. június 10-12. • Videó: arpiarpi1

______________________

Az 51. Országos Népművészeti Fesztivál programja

2017. június 9. (péntek)

9.30 – 16.00
II. Szakmai Konferencia
Helyszín: Csikó csárda konferenciaterme

16:00 – 20:00
Kézműves mesterek kirakodóvására
Helyszín: a városi park

17:30 – 18:30
Kiállítás megnyitó: Mindennapi hagyományok a térben. Bemutatkozik a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet Dunaszerdahelyről.
Helyszín: Csemadok-ház

19:00 – 20:00
A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusának műsora
Vezényel: Józsa Mónika, Stauróczky Balázs, Csáky Antal, Horváth Géza
Az 51.Országos Népművészeti Fesztivál megnyitója.
A lévai járás népdalköreinek egyesített kórusa
Vezényel: Kiss Beáta
Helyszín: Nagyszínpad

20:00 – 20:45
“ERDŐKÖN, MEZŐKÖN JÁRÓ…” – Sebestyén Márta és zenész barátai műsora…
Közreműködnek: Andrejszki Judit -csembaló, ének és a Hungarian FolkEmbassy zenekar
Helyszín: Nagyszínpad

21:00 – 21:45
A NETZ Táncprodukció és a FlamenCorasonArte előadása
Helyszín: Nagyszínpad

21:45 – 03:00
Pajta, nyílj ki! – Táncház és Folk-kocsma estétől hajnalig
Rendező: Konkoly László
Helyszín: a kastély mögött felállított Pajta
21:45 – 22:30 Esszencia koncert – Lakatos Róbert és Balogh Kálmán közreműködésével
22:30 – 23:00 Magyarbődi táncok tanítása
23:00 – 23:30 Bukovinai székely táncok tanítása
23:30 – 24:00 Zobor vidéke táncai
24:00 – 00:30 Mezőségi táncrend

2017. június 10. (szombat)

10:00 – 24:00
Ízutazás – gasztrotúra
Bográcsos, kemencés, hagyományos ételek, receptek
Pincéről pincére – borkóstoló
Helyszín: a kastély város felőli oldala, a „ligetben“

10:00 – 20:00
Kézműves mesterek kirakodóvására
Helyszín: a kastély előtti jobb oldal

10:00 – 20:00
„Csináld magad!“- kézműves mesterek műhelyei
Helyszín: a kastély Csemadok-ház felőli oldala

10:00 – 20:00
Gyermekvilág
Helyszín: Kisszínpad, kastély melletti terület, a Csemadok-ház felőli oldalon
09.30 a zselízi Cimbora óvoda előadása és foglalkozása
09.50 ÁLLUNK ELÉBE! – az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny, a Bíborpiros szép rózsa országos népzenei vetélkedő és az Eszterlánc Szlovákiai Magyar Gyermek Néptáncfesztivál és Szólótáncverseny díjazottjainak műsora
10.30 VITÉZ LÁSZLÓ vásári bábjáték – előadja Pályi János (Kaposvári BábSzínTér)
12.30 RINGATÓ – baba-mama foglalkozás Szőcs Fruzsival
14.15 CSITERI-CSITERI CSÜTÖRTÖK – Korpás Éva interaktív koncertje
15.30 ÁLLUNK ELÉBE!

Egész napos játszóház a Triola Gyerekházzal
Rendező játékmester: Lengyel Szabolcs Micsi

11:00 – 14:00
Népművészeti előadások
Rendező: Huszár László
Helyszín: a Csemadok-ház kiállító terme
11:00 – 11:30 Mgr. Nagy Iván, etnológus, Csallóközi Múzeum, Dunaszerdahely
Csallóközi dudáshagyományok.
11:30 – 12:00 Mgr. Varga Norbert, folklórkutató, Hagyományok Háza, Budapest
A mesemondás szerepe és hagyománya a múltban és a jelenben.
12:00 – 12:30 Mgr. Hanusz Zsuzsanna, ELTE doktorandus, Budapest
Nemzeti táncaink kialakulása a 19. századi sajtóforrások tükrében.

Filmvetítés a kitelepítés 70. évfordulója tiszteletére
13:00 – 14:00 „Lapra tettek!” – a szőgyéni kitelepített családok gyermekeinek a dokumentumfilmje

10:00 – 19:45
PAJTA, NYÍLJ KI!
Rendező: Konkoly László
Helyszín: a kastély mögött felállított Pajta
10:00 – 15:00 Egyéni előadók és csoportok műsora.
Résztvevők:
• Aranykert Néptánccsoport (Bős),
• Bohák Emese (Érsekkéty),
• Érsekújvári Csemadok Vegyes Éneklőcsoport (Érsekújvár),
• Jámbor Mónika (Nagytúr),
• Muskátlis Néptánckör (Vágkirályfa),
• Napraforgó Néptáncegyüttes (Perbete),
• Pákozdi Dorina (Érsekkéty),
• Pettyem Néptánccsoport (Naszvad),
• Rozmaring Éneklőcsoport (Csata),
• Rozmaring-ág Citeraegyüttes (Szímő),
• Százdi citeraegyüttes (Százd),
• Szivárvány Aszonykórus (Nagysalló),
• Tardoskeddi Citerások (Tardoskedd),
• Tardoskeddi Férfikar (Tardoskedd),
• Vadvirág néptánccsoport (Köbölkút).

16:00 – 16:30 Nyilazás, ostorcsattogtatás és botforgatás.

17:30 – 18:00 a Varjos Zenekar koncertje

19:00 – 19:30 Pálinkafelismerő verseny

10:00 – 20:00
Ekhós Szekéren
Rendező: Szabó Csilla
Helyszín: a kastély mögötti terület /közös színpad a Gyermekvilággal/

11.30 Soóky László: Egy disznótor pontos leírása (mesélőszínház), előadja: Lajos András

12:45 Juhfia Jankó, palóc népmese,előadja: Badin Ádám

15:00 – 16:00
„ MINT FÁT A GYÖKÉR!” – a hagyományőrző csoportok közös műsora
Rendező: Richtárcsik Mihály
Kísér: a Varjos zenekar
Helyszín: Nagyszínpad
Résztvevő csoportok:
• hagyományőrzők Zoboraljáról,
• Kéméndi Bokréta csoport,
• hagyományőrzők Magyarbődről,
• Szivárány Népdalkör Nagybalogról,
• Galáris énekegyüttes Losoncról,
• Mezei Lajos és Margó Szádvárborsáról,
• hagyományőrzők Imregről, valamint sok önkéntes hagyományátvevő az egész ország területéről…

16:30 – 17:30
„NÉPTÁNCISKOLA” – a gyermekcsoportok közös műsora
Rendező: Volner Nagy Melinda
Kísér: a Gereben zenekar
Helyszín: Nagyszínpad
Résztvevő csoportok:
• Ágacska – Dunaszerdahely
• Höcögők – Alsószeli
• Kis Megyer és Csilizke Gyermek Néptáncegyüttes – Nagymegyer, Csilizradvány
• Kis Bellő – Ógyalla
• Kincskeresők – Dernő
• Sendergő – Ipolyság
• Rozmaringsarj – Abaújszina
• Apró Kincső – Zselíz

18:00 – 19:00
„ KODÁLY IFJAK” – az ifjúsági táncegyüttesek közös műsora
Rendező: Juhász Sándor ifj.
Kísér: Kalász Máté és zenekara
Helyszín: Nagyszínpad
Résztvevő csoportok:
• Pozsony Néptáncegyüttes – Pozsony
• Sendergő Néptáncegyüttes – Ipolyság
• Dunaág Néptáncegyüttes – Dunaszerdahely
• Nádas Táncegyüttes – Farnad
• Borostyán Néptáncegyüttes – Dernő
• Bellő Néptáncegyüttes – Ógyalla
• Kis Rakonca Néptáncegyüttes – Fülek
• Kelepelők Néptáncegyüttes – Buzita
• Kincső Néptáncegyüttes – Zselíz

19:30 – 20:30
„ CSALLÓKÖZTŐL BODROGKÖZIG” – a felnőtt táncegyüttesek közös műsora
Rendező: Gálik Klaudia, Gálik Gábor
Kísér: a Varsányi zenekar
Helyszín: Nagyszínpad
Résztvevő csoportok:
• Berkenye Kamara Néptáncegyüttes- Nemeskosút
• Borostyán Néptáncegyüttes- Dernő
• Csallóközi Néptáncegyüttes- Dunaszerdahely
• Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes- Nagyida
• Megyer Táncegyüttes- Nagymegyer
• Rakonca Néptáncegyüttes- Fülek
• Szőttes Kamara Néptáncegyüttes- Pozsony
• Új Gömör Néptáncegyüttes- Rimaszombat
• Zerda Kamara Néptáncegyüttes- Dunaszerdahely
• Kincső Kamara Néptáncegyüttes- Zselíz

21:00 – 22:00
„MEGIDÉZETT KÁRPÁTALJA”- a MAGYAR ÁLLAMI NÉPI EGYÜTTES műsora
Rendező-koreográfus: Mihályi Gábor
Művészeti vezető: Szalonna Pál István
Helyszín: Nagyszínpad

21:00 – 04:00
Táncház és Folk-kocsma estétől hajnalig.
Rendező: Konkoly László
Helyszín: Nagyszínpad
20:00 – 21:00 Moldvai táncok – csak gyerekeknek
22:00 – 22:30 Vág-Garam közi táncok
22:30 – 23:00 Nyárád mente táncos öröksége
23:00 – 23:30 Gömöri táncok
23:30 – 24:00 Kalotaszegi táncrend
24:00 – 00:30 Mezőségi táncrend

2017. június 11. (vasárnap)

10:00 – 18:00
Ízutazás – gasztrotúra
Bográcsos, kemencés, hagyományos ételek
Pincéről pincére – borkóstoló
Helyszín: a kastély város felőli oldala, a „ligetben“

10:00 – 18:00
Kézműves mesterek kirakodóvására
Helyszín: a kastély előtti jobb oldal

10:00 – 18:00
Csináld magad!“- kézműves mesterek műhelyei
Helyszín: a kastély Csemadok-ház felőli oldala

10:00 – 18:00
Gyermekvilág
Rendező: Konkoly Annamária
Helyszín: Kisszínpad, kastély melletti terület, a Csemadok-ház felőli oldalon

09.30 a zselízi CIMBORA óvoda előadása és foglalkozása
09.50 ÁLLUNK ELÉBE! – az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny, a Bíborpiros szép rózsa országos népzenei vetélkedő és az „Eszterlánc” Szlovákiai Magyar Gyermek Néptáncfesztivál és Szólótáncverseny díjazottjainak műsora
11.45 RINGATÓ – baba-mama foglakozás Szőcs Fruzsival
13.30 KOLOMPOS MULATSÁG – a Kolompos együttes vidám koncertje

Egész napos játszóház a Triola Gyerekházzal
Rendező játékmester: Lengyel Szabolcs Micsi

10:00 – 14:00
Ekhós Szekéren
Rendező: Szabó Csilla
Helyszín: a kastély mögötti terület /közös színpad a Gyermekvilággal/
10.30 AZÖRDÖGBE!!! – népmese a Csavar Színház (Gál Tamás) előadásában

12.15 Szer+elem+ez – összeállítás kortárs költők verseiből, előadja Bandor Éva és Olasz István

15:00 Zsibongó Kisszínpad, Fülek: Arany János, A bajusz – dramatikus játék, rendezte:Szvorák Zsuzsa

14:00 – 14:45
„Ládafia” – a 2016-os Fölszállott a Páva kategória győztese, a somorjai Csali gyermek néptáncegyüttes ünnepi összeállítása
Rendező: Nagy Myrtill és Madocsai Imre
Helyszín: a Nagyszínpad

15:00 – 16:00
OKA MIH –a kassai Hornád néptáncegyüttes műsora
Rendező: Martin Bača, Štefan Štec
Helyszín: a Nagyszínpad

16:00 – 16:45
Berecz András műsora
Helyszín: a Nagyszínpad

17:00 – 18:30
Az 51. Országos Népművészeti Fesztivál ünnepi gálaműsora
Rendező: Deffend Irén
Helyszín: Nagyszínpad

A rendezvény fővédnöke Rigó Konrád, a Szlovák Köztársaság kulturális államtitkára.

A műsorváltozás joga fenntartva!


  Ha értesülni szeretne róla, hogy milyen új videók kerülnek fel az oldalra
csatlakozzon a Televízió Facebook-oldalához!


A cikkek, illetve videók tartalma nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.
Célunk, hogy lehetőséget adjunk különböző vélemények megjelenésére.


Tags: , ,


A bejegyzés trackback címe: https://www.televizio.sk/2017/06/a-zselizi-51-orszagos-nepmuveszeti-fesztival-programja/trackback/

Most itt van: Home // FELHÍVÁS, VIDEÓK // A zselízi 51. Országos Népművészeti Fesztivál programja





© Magyar Interaktív Televízió





© 2010 Magyar Interaktív Televízió. All rights reserved.
Edited by Microgramma