42. Duna Menti Tavasz – Az ostoba Emelja (bábmese)

Bábos és színjátszó versenyműsorok a VMK színháztermében. Az ostoba Emelja című bábmesét előadja a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Manócska Bábcsoportja, rendezte Mészáros Andrea.

______________

A 42. Duna Menti Tavasz díjai – 2017

Dusza István-díj (a DMT életműdíja):

N. Tóth Anikónak, az Ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoport rendezőjének, a gyermekszínjátszó mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkájáért (Lipcsey György Munkácsy díjas szobrászművész alkotása).

Tehetségdíj (a jövő évi fesztiválon való szereplés díja):

a Bátkai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportjának, A büszke vár története c. mesejátékáért, a mesét rendezte Hencz Annamária.

BÁBOSOK

BRONZSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Felsővámosi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportjának A csillagszemű juhász előadásáért, rendezte: Rebro Ágota és Nagy Erzsébet.

• a Diószegi Petőfi Sándor Alapiskola és Óvoda Diócska Bábcsoportjának A kis gömböc előadásáért, rendezte: Bréda Szilvia.

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Fény és árnyék, vagyis nem félünk a saját árnyékunktól előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Vezér Klára és Csutor Vezér Zsófia.

• a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának a Köcsög Jankó előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika.

• a Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Ugri-Bugri Bábcsoportjának a Cirkusz előadásáért, rendezte: Ágh Erzsébet.

• a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának a Csillagj! előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella, Furik Mária és Móricz Henrietta.

• a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának a Varjútestvérek előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde.

ARANYSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Manócska Bábcsoportjának Az ostoba Emelja előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea.

• a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának az Egy hangyányi mese előadásáért, rendezte: Izsák Katalin, Gazdag Nagy Anikó és Tóth Tibor.

• az Ógyallai Magyar Tanítási Nyelvű Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportjának az Elment a tyúk vándorolni előadásáért, rendezte: Bencsics Varga Mária.

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Manócska Bábcsoportjának Az ostoba Emelja előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea.

SZERKESZTETT JÁTÉKOK

BRONZSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Buzitai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Táncos Cipellők Színjátszó Csoportjának az Árulkodó kendő előadásáért, rendezte: Ádám Csilla.

• a Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iglice Színjátszó Csoportjának a Lelkünk háza előadásáért, rendezte: Ráczné Birtók Erzsébet.

• a Marcelházai Magyar Tannyelvű Alapiskola Napsugár Hagyományőrző Csoportjának a Gyertek gyerekek iskolába! előadásáért, rendezte: Poništ Tünde.

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának az Egy kerek nap előadásáért, rendezte: Madocsai Kardos Klaudia és Sziklai „Sziki” Krisztina.

• a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete Fókusz Gyermekszínpadának az Ez egy ilyen nap előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin.

• a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának a Fütyül a masina előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa.

ARANYSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• az Ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Hagyományőrző Csoportjának A kóró és a kismadár előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva.

GYÉMÁNTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• az Ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának a Ki vagyok én? előadásáért, rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó.

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• az Ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának a Ki vagyok én? előadásáért, rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó.

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA:

• A legjobb szöveg- és dramaturgiai munka különdíja az Ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának a Ki vagyok én? előadásáért, rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó.

• Különdíj a néptánc és a színházi elemek ötvözéséért a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának a Fütyül a masina előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa.

SZÍNJÁTSZÓK

BRONZSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Farkasdi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Bukfenc Bábcsoportjának A kis gyufaáruslány előadásáért, rendezte: Komlósi Margit.

• a Bélyi Alapiskola Csicsergő Színjátszó Csoportjának A pletykás asszonyok előadásáért, rendezte: Szakszon Anna.

• a Perbetei Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportjának Az aranyszőrű bárány előadásáért, rendezte: Török Sarolta és Pinke Andrea.

• a Csicseri Magyar Tannyelvű Alapiskola Csicseri Csacsogók Színjátszó Csoportjának A süket király előadásáért, rendezte: Očenáš Emőke.

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Komáromi Városi Művelődési Központ és a Selye János Gimnázium Kisgimisz Gyermekszínpadának A csizmás kandúr előadásáért, rendezte: Csengel Mónika.

• a Tekergők Polgári Társulás és a Nyárasdi Alapiskola Tekergők Színjátszó Csoportjának a Kiálts Asszonyt! előadásáért, rendezte: Magyar Gaál Lívia.

• a Lévai Juhász Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportjának A kiskondás előadásáért, rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó.

• a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának A rest legény meg az ördög előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna.

• a Jánosi Csemadok és Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csicsóka Színjátszó Csoportjának a Jancsi és Juliska előadásáért, rendezte: Milen Gabriella.

ARANYSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának a Minden egér szereti a sajtot előadásáért, rendezte: Szabó Alica, Pirigyi Mária és Dakos Szilvia.

• a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Kodály Zoltán Gimnázium Színjátszó Csoportjának a Pázmán lovag előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea.

• a Hetényi Tarczy Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportjának a Hetényi ördöghistória előadásáért, rendezte: Kotiers Éva és Romada Rakottyai Katalin.

GYÉMÁNTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának A bajusz előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa.

• a Komáromi Munka utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportjának a Volt egyszer egy répaföld előadásáért, rendezte: Laboda Róbert.

A zsűri a Národné osvetové centrum – Nemzeti Művelődési intézet és a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet közötti megállapodás értelmében a Komáromi Munka utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportját javasolja az idei szlovák amatőr színházi fesztiválok fesztiválján – a Scénická Žatván – való szereplésre.

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• a Komáromi Munka utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportjának a Volt egyszer egy répaföld előadásáért, rendezte: Laboda Róbert.

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA:

• Az igényes díszlet és kellék különdíja a Lévai Juhász Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportjának A kiskondás előadásáért, rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó.

• Különdíj az ötletes látványért a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Kodály Zoltán Gimnázium Színjátszó Csoportjának a Pázmán lovag előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea.

A képzőművészeti kiállítás díjazottjai:

I. kategória 1-4. évfolyam

Szilvási Eszter (Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola, Szenc)
Moore Emília (Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola, Szenc)
Varga Klaudia (Magyar Tannyelvű Alapiskola, Bély)
Molnár József (Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola, Tornalja)
Bertók Olivér (Munka Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola, Komárom)

II. kategória 5-9. évfolyam

Holló Réka (Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola, Tornalja)
Mag Viktória (Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola, Tornalja)
Korpás Johanna (Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola, Szenc)
Šušla Szandra, Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola, Szenc)
Bóna Sára, Pongrácz Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola, Ság)

Az ostoba Emelja

Az ostoba Emelja

Jelenlegi pozíció
Irányok lekérdezése

 

 

 

 

 

 

 

 


  Ha értesülni szeretne róla, hogy milyen új videók kerülnek fel az oldalra
csatlakozzon a Televízió Facebook-oldalához!


A cikkek, illetve videók tartalma nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.
Célunk, hogy lehetőséget adjunk különböző vélemények megjelenésére.


Tags: , , , , , ,


A bejegyzés trackback címe: https://www.televizio.sk/2017/06/42-duna-menti-tavasz-az-ostoba-emelja-babmese/trackback/

Most itt van: Home // ESEMÉNY, Fesztivál, KULTÚRA, Színház, Verseny, VIDEÓK // 42. Duna Menti Tavasz – Az ostoba Emelja (bábmese)





© Magyar Interaktív Televízió





© 2010 Magyar Interaktív Televízió. All rights reserved.
Edited by Microgramma