XXV. Tompa Mihály Országos Verseny (3)

Nagy GáborA Tompa Mihály Országos Verseny XXV. évfolyamának megnyitójáról készült felvétel harmadik részében Nagy Gábor Weöres Sándor: A paprikajancsi szerenádja* című versével lágyította meg a nézők szívét.

 A döntőt 2016. április 28–30. között rendezték meg Rimaszombatban. Felvételeinket és a versenyelőadásokat a feldolgozás sorrendjében láthatják.

Kamera: Haraszti Gyula és Urbán Csongor

A Tompa Mihály Országos Verseny Országos Döntőjének eredményei

I. kategória – VERS

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Banyák Jenifer MTNY Alapiskola, Nyárasd Mgr. Teplická Erika
Csiba Csenge József Attila AIapiskola és Óvoda, Vásárút Mózes Hajnalka
Czibor Eugénia MTNY Alapiskola, Marcelháza Gál Lívia
Mártha Csongor Alapiskola, Péder Mártha Eszter
Pereszlényi Zsófia Ady Endre Alapiskola, Párkány Pesti Zsuzsanna
Szívós Lilla Kazinczy Ferenc MTNY Alapiskola, Tornalja Kiss Sarolta

 

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Alabán Dániel MTNY Alapiskola, Gömörsíd Bc. Nagy Erika
Ádám Eszter Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa Szabó Anita
Biháry Bianka MTNY Alapiskola és Gimnázium, Duna utca, Pozsony Vician Lívia
Baros Dániel MTNY Alapiskola, Deáki Renczés Nóra
Majer Jázmin Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Majer Szendi Gabriella
Mács Zille Anna Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Orosz Judit
Pápay Dániel Vámbéry Ármin Alapiskola, Dunaszerdahely Vörös Mária

 

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3. Lestár Zsófia Alapiskola Naszvad Mgr. Holka Gizella
2. Pastorek Fanni Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Vrečič Katalin
1. Darázs Alexandra Alapiskola és Óvoda, Farkasd Deák Denisza

 

I. kategória – PRÓZA

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Domsi Zsófia Illésházy István Alapiskola, Illésháza Filkász Éva
Gabóda Balázs MTNY Alapiskola, Nagygéres Mgr. Pokol Csilla
Halász Dóra Majthényi Adolf Alapiskola, Udvard Vadkerti Magdolna
Chládek Dániel MTNY Alapiskola, Farnad Balázs Enikő
Metzner Dóra MTNY Alapiskola, Réte Mgr. Bodnár Beáta
Ondrejcsák Anna Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Mihály Ágnes
Tóth András MTNY Református Egyházi Alapiskola Vaján Mgr. Moravčik Mónika
Trestyánszki Eszter Jókai Mór Alapiskola, Komárom Varga Ilona

 

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Bitter Karolina Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed Mgr. Varga Mária
Csala Rebeca Kazinczy Ferenc MTNY Alapiskola, Tornalja Babús Melinda
Csölle Larion MTNY Alapiskola Nyárasd Mgr. Marsal Krisztina
Dórák Lara Jázmin Vámbéry Ármin MTNY AI, Dunaszerdahely Mgr. Vörös Mária
Kovács Vivien Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed Varga Mária

 

Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó:

Chládek Dániel MTNY Alapiskola, Farnad Balázs Enikő

 

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3. Botoš Máté János Mocsáry Lajos Alapiskola Fülek Mgr. Benko Tünde
2. Asztalos Luca Alapiskola Naszvad Mgr. Holka Gizella
1. Gerencséry Erik MTNY Alapiskola, Marcelháza Gál Lívia

 

II. kategória – VERS

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Balázs Réka Mária Ipolyi Arnold Alapiskola, Ipolybalog Hugyecz Zolcer Erika
Csúsz Réka Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Mgr. Mács Gyöngyi
Fekete Emma LiIi Kármán József AI és Óvoda, Losonc PaedDr. Fűkő Gyöngyi
Kovács Emese Ady Endre MTNY Alapiskola, Párkány Jakubík Teréz
Nagy Gergely János Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda, Ógyalla Mgr. Rakottyay Katalin
Pőcz Anna MTNY Alapiskola, Nagymagyar Bohák Csaba
Rigó Bianka József Attila Alapiskola és Óvoda, Vásárút Ambrus Irén
Varga Nóra Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda, Dióspatony Mgr. Patócs Mária

 

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Dóczé Dávid Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Liszka Éva
Gablyasz Edina Lilla Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa Mgr. Ádám Anikó
Krištóf Áron Rozsnyói Református Egyházközség AIapiskolája Ambrus Irén
Lajos Sára Andrea MTNY Alapiskola és Gimnázium, Duna utca, Pozsony Görcs Katalin
Zsapka Virág Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Kollár Erzsébet

 

Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó:

Gál Ádám Vajk Tarczy Lajos MTNY Alapiskola, Hetény Mgr. art. Kiss Szilvia

 

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3. Bukovský Dorottya MTNY Alapiskola, Deáki Renczés Dóra
2. Gál Ádám Vajk Tarczy Lajos MTNY Alapiskola, Hetény Mgr. art. Kiss Szilvia
1. Béhr András Bertalan Kóczán Mór Alapiskola, Csilizradvány Béhr Erzsébet

 

II. kategória – PRÓZA

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Balog Attila Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Dohnányi Éva
Csémi Csillag Virág Bartók Béla MTNY Alapiskola, Nagymegyer Csepi Katalin
Fekete Lujza Jókai Mór Alapiskola, Komárom Fabó Tibor
Szabó Lilla MTNY Alapiskola Bodrogszerdahely Mgr. Krupi Hajnalka

 

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Ferencz Zsolt Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Hubay Anita
Halász Sámuel Majthényi Adolf Alapiskola, Udvard Mgr. Szőgyényi Lívia
Kovács Boglárka Corvin Mátyás MTNY Alapiskola, Somorja Merva Krisztina
Marafkó Marcell Kodály Zoltán Alapiskola, Galánta Mayer Zsófia
Naňo Nimród MTNY Alapiskola, Marcelháza Mgr. Lancz Ildikó
Németh Marianna Majthényi Adolf AI, Udvard Mgr. Szőgyényi Lívia
Pierzchala Virág Anna Kazinczy Ferenc MTNY AI, Tornalja Ligárt Nikolett
Szőcs Ákos Szenczi Molnár Albert Alapiskola, Szenc Rakyta Gabriella
Varga Zaránd Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely Szelle Tünde
Várföldi Bence MTNY Alapiskola, Farnad Mézes Zsuzsanna

 

Szlovákiai magyar szerző művének hiteles előadásáért:

Halász Sámuel Majthényi Adolf Alapiskola, Udvard Mgr. Szőgyényi Lívia

 

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3. Lénárt Dóra Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Morovics Ibolya
2. Viszlai Anna Rozália MTNY Alapiskola és Gimnázium , Szepsi Rácz Erzsébet
1. Ürge József Jakab Féli MTNY Alapiskola Mgr. Ürge Judit

 

III. kategória – VERS

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Fellinger Viktória MTNY Alapiskola, Nyárasd Magyar Gaál Lívia
Laczkó Tamara MTNY Alapiskola, Bély Vaszily Róbert
Lakatos Áron Jókai Mór Alapiskola, Komárom Molnár Xénia
Ožvald Tamara Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Horváth Melinda
Szabados Viktória Széchenyi István MTNY Alapiskola és Óvoda, Felsőszeli Morovics Ibolya
Szőcs Abigél Pázmány Péter MTNY Alapiskola és Óvoda, Vágsellye ?
Tóth Krisztián MTNY Alapiskola Nyárasd Magyar Gaál Lívia

 

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Farkas Dániel Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Angyal László
Filo Beáta Szombathy Viktor MTNY Alapiskola, Feled Rabec László
Greman Dorka Madách Imre MTNY Gimnázium Nagy Myrtil
Homolya Krisztina Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa Mgr. Fedor Erika
Máté Kristóf Zoltán Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat Károlyi Katalin
Pikler Mihály Munka Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Habán Hajnalka

 

Szlovákiai magyar szerző művének hiteles előadásáért:

Farkas Dániel Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Angyal László

 

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3.Zakál Dóra Munka Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Laboda Róbert
2.Gál Réka Ágota Tarczy Lajos MTNY Alapiskola, Hetény Mgr. art. Kiss Szilvia
1.Holocsy Zsóka Zsófia Szenczi Molnár Albert Alapiskola, Szenc Fekete Irén

 

III. kategória – PRÓZA

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Gyürky Mátyás Munka Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Habán Hajnalka
Horňák Liliána Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa Mgr. Fedor Erika
Horváth Edina Alapiskola, Fél Macsicza Emőke
Kovács Vivien Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat Tari Mária
Lenkey Gábor Gimnázium, Tornalja Mgr. Lukács Veronika
Molnár Zsófia Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Morovics Ibolya
Renczes Fanni Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Morovics Ibolya
Udvardy Kiara Gréta Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Liszka Éva

 

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Gaál Alexandra MTNY Alapiskola Nyárasd Magyar Gaál Lívia
Mészáros Emma Ady Endre Alapiskola, Párkány Jakubík Teréz
Papp Márton Rozsnyói Református Egyházközség AIapiskolája Nyéky Anna
Patócs Natasa Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely Mgr. Patócs Mária
Vincze Melinda Erzsébet Ady Endre Alapiskola, Párkány Hajtman Kornél

 

Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó:

Vincze Melinda Erzsébet Ady Endre Alapiskola, Párkány Hajtman Kornél

 

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3. Menyhárt Márton Alaiskola és Óvoda Nádszeg Mgr. Fülöp Leona
2. Králik Máté Munka Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Laboda Róbert
1. Galamb Krisztián Alapiskola és Óvoda Ragyolc Mgr. György Henrietta

 

IV. kategória – VERS

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Bukovszky Orsolya Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adriana
Csikmák Katalin Mária MTNY Alapiskola és Gimnázium, Duna utca, Pozsony Író Erzsébet
Hervay Mária Lujza Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Bergendi Mónika
Molnár Mátyás Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adriana
Nagymatyó Evelin Pedagógiai és Szociális Akadémia, Losonc Németh Zsuzsanna
Princz Réka Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa
Renczés Zsófia Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Bergendi Mónika
Sallai Zsóka Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa Bodon Andrea
Török Máté Selye János Gimnázium, Komárom Spátay Adriana

 

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Antal Gábor MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely Horváth Péter
Karácsony Laura Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely Mgr. Földes József
Kuchta Gábor Ipari Szakközépiskola, Komárom PhD. Kiss Tímea
Néma Erika Jedlik Ányos Elektrotechnikai Szakközépiskola és Kereskedelmi Akadémia, Érsekújvár PaedDr. Csepedi Viktória

 

Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó:

Kálosi Zsófia Selye János Gimnázium Komárom Spátay Adriana

 

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3. Nagy Zsófia MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely Horváth Péter
2. Bari Fatima Gimnázium, Királyhelmec Mgr. Pekárovics Marianna
1. Kálosi Zsófia Selye János Gimnázium Komárom Spátay Adriana

 

IV. kategória – PRÓZA

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Berényi Kristóf Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta Bergendi Mónika
Bystrianska Karina Füleki Gimnázium Szvorák Zsuzsa
Jókai Máté Tibor Selye János Gimnázium Komárom Spátay Adriana
Krompasky Kristóf Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa Bodon Andrea
Mellár László Szakközépiskola, Dunaszerdahely Mgr. Nagy Ernő
Szabó Dózsa Marek P. J. Šafárik Gimnázium, Rozsnyó Lőrincz Tímea
Zagyi Benjámin Ivan Krasko Gimnázium, Rimaszombat Együd Edit
Žiaček Margaréta Kodály Zoltán Gimnázium Galánta Ollé Krisztina

 

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Bencsik Stefánia Selye János Gimnázium Komárom Farkas Adrianna
Illés Csenge Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa Bodon Andrea
Köles Bence MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely Simon Beáta
Melecsky Kristóf Selye János Gimnázium Komárom
Nagy Zsolt Selye János Gimnázium Komárom Farkas Adrianna
Országh Róbert István Gimnázium, Tornalja Mgr. Lukács Veronika
Szebellai Dániel Selye János Gimnázium Komárom Farkas Adrianna

 

A zsűri különdíja:

Melecsky Kristóf Selye János Gimnázium Komárom

 

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3.Katona Eszter MTNY Alapiskola és Gimnázium, Duna utca, Pozsony Kulcsár Mónika
2.Touati Karen MTNY Magángimnázium,Dunaszerdahely Horváth Péter
1.Horváth Dávid Ipari Szakközépiskola, Komárom PaedDr. Tóth Katalin

 

V. kategória – VERS

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Czáboczky Szabolcs Kassa Czáboczky Lívia
Demko András, mérnök Nagyida
Dóczi Henrietta Kiskövesd
Foglár Gábor Almágy
Neszméry Előd Réte Pongrácz Flóra

 

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Borsó Ákos Selye János Egyetem, Komárom
Jančík Krisztina Komárom
Kalocsányi Mónika Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Mgr. Tóth Anikó, PhD.
Szabó Csilla Komárom Várady Kornélia

 

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3. Csölle Stefánia Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara Mgr. Tóth Anikó, PhD.
2. Bohák Anikó Kéty
1. Fodor Péter Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem N. Tóth Anikó

 

V. kategória – PRÓZA

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Pálffy Ágnes Ipolyság Pálffy Zsuzsa
Pongrácz Flóra Szenc Neszméry Előd

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
2. Bús Anikó Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem
1. Mikóczi Dominika Fél Pongrácz Flóra

 

VI. kategória – Verséneklők

Bronzsáv:

Együttes neve Művészeti vezető
Alone Avenue Pekárovics Marianna
Comfort Zone Hájek Mária
Campa-nulla Pongrácz Flóra
Negyed három Saróka Vajk Attila
Tűzvirág Páko Mária

 

Ezüstsáv:

Együttes neve Művészeti vezető
CSAK  
LABYRYNT Borsodi Zoltán
Molnár Klaudia  
Nesze Te  
Orshee et les Garcons Uzsák Éva
PIANO verséneklő együttes Wollent Andrea
Oltman Vivien Mgr. Matyi Éva
Zekeres együttes Viszlai Tibor

 

Aranysáv:

Együttes neve Művészeti vezető
3. Double twins Jankus Zsolt
2. CSILLAGVIRÁG Páko Mária
1. A.F.F. Orémus Péter

 

A zsűri különdíja:

A legjobb szólista: Oltman Vivien Mgr. Matyi Éva
A legjobb zenei ötlet: Nesze Te  

 

VII. kategória – Lírai színpadok

Bronzsáv:

Csoport neve Lakhely Művészeti vezető
CSILLAGKÉP Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat Gál Sándor
Hárman Szenczi M. A. Közös Igazgatóságú Középiskola Szenc Pongrácz Flóra, Bárdos Ágnes

 

Ezüstsáv:

Csoport neve Lakhely Művészeti vezető
Ducca – színjátszó csoport MTNY Alapiskola és Gimnázium, Duna utca, Pozsony Bc. Sipos Tamás
NYE(ÉNE)KK Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Diktatrínák: Bús Anikó, Varga Bianka
PITYPALATTY Szenczi M. A. Közös Igazgatóságú Középiskola Szenc Gyurcsi Pomichal Mária, Pongrácz Flóra

 

Aranysáv:

Csoport neve Lakhely Művészeti vezető
3. Fókusz Gyermekszínpad II. Dunaszerdahely Jarábik Gabriella
2. A KGSzT Lírai Színpada Márai Sándor Gimnázium Kassa Bodon Andrea
1. Fókusz Gyermekszínpad I. Dunaszerdahely Jarábik Gabriella

 

A zsűri különdíja a színpadi zenéért:

NYE(ÉNE)KK Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Diktatrínák: Bús Anikó, Varga Bianka

 

A zsűri különdíja a kiváló zenei közreműködésért és a szuggesztív színpadi jelenlétért: Varga Zaránd

Forrás: Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet

_______________________________________

* Egy tanulmány szerint ez a költemény a XX. századi magyar líra egyik legszebb szerelmes verse.


  Ha értesülni szeretne róla, hogy milyen új videók kerülnek fel az oldalra
csatlakozzon a Televízió Facebook-oldalához!


A cikkek, illetve videók tartalma nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.
Célunk, hogy lehetőséget adjunk különböző vélemények megjelenésére.


...

Tags: , , ,


A bejegyzés trackback címe: https://www.televizio.sk/2016/05/xxv-tompa-mihaly-orszagos-verseny-3/trackback/


Most itt van: Home // Esemény, Évforduló, Fesztivál, Oktatás, Verseny, Videók // XXV. Tompa Mihály Országos Verseny (3)




Ez is érdekelheti:


© Magyar Interaktív Televízió





© 2010 Magyar Interaktív Televízió. All rights reserved.
Edited by Microgramma