XXXVIII. DMT: varázslók a díjkiosztó gálán

oklevelCsiribí-csiribá! Díjak, ajándékok hosszú sora jelent meg a színpadon a varázslat erejére… A XXXVIII. Duna Menti Tavasz Gyermek Bábosok és Színjátszók Országos Fesztiválja hatalmas díjesővel zárult.

Végül pedig visszaadták Meseváros kulcsát, hadd őrizzék hét lakat alatt egy újabb évig.

Jelenlegi pozíció
Irányok lekérdezése

Dusza István-díjat a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapiskola Kerekecske Csoportjakapta a Ki játszik ilyet? előadásért, rendező: Szabó Éva.
Életmű Díjat kapott Köteles Judit a bábozó mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkájáért.

Színjátszó versenyműsorok

Aranysávos minősítésben részesültek:
Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete – A kisködmön (színpadi játék), rendezte Jarábik Gabriella
Pogácsakedvelők Színjátszó Csoport, Komáromi Munka utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – A csudahalott (magyar népballada), rendezte Laboda Róbert
Kincskeresők Színjátszó Csoport, Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – A csillagszemű juhász (népmese), rendezte Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna

Ezüstsávos minősítésben részesültek:
Zsibongó Kisszínpad, Füleki Gimnázium – Fő a barátság! (dramatizált játék), rendezte Szvorák Zsuzsa
Tekergők Színjátszó Csoport, Nyárasdi Alapiskola és a Tekergők Polgári Társulás – 6.Á.SOK(K) (dramatikus játék, színjáték), rendezte Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia
Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoport, Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola – Gasztrosztár (dramatikus játék), rendezte Köteles Judit és N. Tóth Anikó

Bronzsávos minősítésben részesültek:
Örösi Karcsa Kisszínpad, Örösi Csemadok Alapszervezet és az Örösi Községi Hivatal – A Keszi kakukk meg a Gergi kakukk (népmese), rendezte Mgr. Bukó Mária
Csicsergő Színjátszó Csoport, Bélyi Alapiskola – Csicseri történet (népmese), rendezte Szakszon Anna
Csicsóka Színjátszó Csoport, Jánosi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – Kolontos Jankó(népmese), rendezte Mgr. Tóth Mónika és Milen Gabriella

Különdíjban részesültek
Gasztrosztár című előadás szövegének irodalmi értékéért N. Tóth Anikó kapott díjat, az  Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának rendezője.
Szebellai Dániel az apa szerepének megformálásáért a Párkányi Liszt Ferenc Művészeti Alapiskola Csángálók csoportjának díjazottja lett, a Kamasz évek című szerkesztett játékban. 

gyermekzsűri díját a Gasztrosztár című előadás kapta, melyet a Csillagszóró csoport tagjai vettek át.

Szerkesztett játék versenyműsorok

Ezüstsávos minősítésben részesültek:
Gyöngyöcske Színjátszó Csoport, Bélyi Alapiskola – Tavaszváró (népi szerkesztett játék), rendezte Szakszon Anna
Tiszavirág Színjátszó Csoport, Tiszacsernyői Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – Aratás (népi szerkesztett játék), rendezte Stanko Margit

Bronzsávos minősítésben részesültek:
Bódva Színjátszó Csoport, Tornai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – Fából költött vaskarika(színpadi játék), rendezte Balázs Éva
Csángálók csoport, Párkányi Liszt Ferenc Művészeti Alapiskola – Kamasz évek (szerkesztett játék), rendezte Batta Jolán

gyermekzsűri díját a Kamasz évek című előadás kapta, melyet a Csángálók csoportja vehetett át.

Bábos versenyműsorok

Aranysávos minősítésben részesültek:
Harkácsi Pimpó Bábcsoport, Gömörfalvai Alapiskola – Rózsa és Ibolya (bábos mese – árnyjáték), rendezte Dolinsky Irén, Vezér Klára és Csutor Vezér Zsófia
Tekergők Bábcsoport, Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola – Cirkusz(bábjáték), rendezte Gazdag Nagy Anikó és Ižák Katalin

Ezüstsávos minősítésben részesültek:
Virgoncok Bábcsoport, Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapiskola – Csupaszív királyfi(népmese), rendezte Csiffári Renáta
Meseláda Bábcsoport, Feledi Szombathy Viktor Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – A kőkenu(népmese), rendezte Borsos Beáta és Makó Kovács Erika
Mustármag Bábcsoport, Kisgéresi Alapiskola – Az ég három kulcsa (mesejáték), rendezte Blanár Gabriella
Tábita Bábcsoport, Hetényi Református Gyülekezet- Bábel tornya (bábelőadás), rendezte Écsi Gyöngyi és Takács Tímea

Bronzsávos minősítésben részesültek:
Diócska Bábcsoport, Diószegi Petőfi Sándor Magyar Tannyelvű Alapiskola és Óvoda –Fehérlófia? Igen, a ló fehér fia! (népmese), rendezte Bréda Szilvia és Bréda Enikő
Mazsola Bábcsoport, Gútai II.Rákóczi Ferenc Alapiskola – Borsóhercegnő (mesejáték), rendezte Mahor Katalin
Iciri-Piciri Bábcsoport, Pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium – „Jól van apjuk” (bábjáték), rendezte Farkas Márta

gyermekzsűri díját a Cirkusz című előadás kapta, melyet a TEkergők Bábcsoport tagjai vehettek át.

 


  Ha értesülni szeretne róla, hogy milyen új videók kerülnek fel az oldalra
csatlakozzon a Televízió Facebook-oldalához!


A cikkek, illetve videók tartalma nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.
Célunk, hogy lehetőséget adjunk különböző vélemények megjelenésére.


Tags: , ,


A bejegyzés trackback címe: https://www.televizio.sk/2013/06/xxxviii-duna-menti-tavasz-dijkioszto-gala/trackback/

Most itt van: Home // ESEMÉNY, Fesztivál, GYEREKABLAK, Színház, Verseny, VIDEÓK // XXXVIII. DMT: varázslók a díjkiosztó gálán





© Magyar Interaktív Televízió





© 2010 Magyar Interaktív Televízió. All rights reserved.
Edited by Microgramma