Amikor II. Mátyás átvette Meseváros kulcsát

XXXVIII. DMT-  a városkulcs átadásaEsett az eső, fújt a szél, a Duna áradt, ám valahol mégis tavasz volt: Dunaszerdahelyen, a XXXVIII. Duna Menti Tavaszon. Az eső miatt a megnyitó a művelődési ház előcsarnokába szorult, de annál jobban zsibongott 🙂

Mivel azóta már a díjakat is átadták, fokozatosan eljutunk ahhoz is. Persze előbb megmutatjuk a versenyműsorokat, és a kísérőrendezvényekbe is bekukkantunk. Azaz: folytatás következik!

Addig is a lista:

A Dusza István-díjat a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapiskola Kerekecske Csoportja kapta a Ki játszik ilyet? előadásért, rendező: Szabó Éva.
Életmű Díjat kapott Köteles Judit a bábozó mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkájáért.

Színjátszó versenyműsorok

Aranysávos minősítésben részesültek:
Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete – A kisködmön (színpadi játék), rendezte Jarábik Gabriella
Pogácsakedvelők Színjátszó Csoport, Komáromi Munka utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – A csudahalott (magyar népballada), rendezte Laboda Róbert
Kincskeresők Színjátszó Csoport, Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – A csillagszemű juhász (népmese), rendezte Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna

Ezüstsávos minősítésben részesültek:
Zsibongó Kisszínpad, Füleki Gimnázium – Fő a barátság! (dramatizált játék), rendezte Szvorák Zsuzsa
Tekergők Színjátszó Csoport, Nyárasdi Alapiskola és a Tekergők Polgári Társulás – 6.Á.SOK(K) (dramatikus játék, színjáték), rendezte Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia
Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoport, Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola – Gasztrosztár (dramatikus játék), rendezte Köteles Judit és N. Tóth Anikó

Bronzsávos minősítésben részesültek:
Örösi Karcsa Kisszínpad, Örösi Csemadok Alapszervezet és az Örösi Községi Hivatal – A Keszi kakukk meg a Gergi kakukk (népmese), rendezte Mgr. Bukó Mária
Csicsergő Színjátszó Csoport, Bélyi Alapiskola – Csicseri történet (népmese), rendezte Szakszon Anna
Csicsóka Színjátszó Csoport, Jánosi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – Kolontos Jankó (népmese), rendezte Mgr. Tóth Mónika és Milen Gabriella

Különdíjban részesültek
Gasztrosztár című előadás szövegének irodalmi értékéért N. Tóth Anikó kapott díjat, az  Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának rendezője.
Szebellai Dániel az apa szerepének megformálásáért a Párkányi Liszt Ferenc Művészeti Alapiskola Csángálók csoportjának díjazottja lett, a Kamasz évek című szerkesztett játékban. 

gyermekzsűri díját a Gasztrosztár című előadás kapta, melyet a Csillagszóró csoport tagjai vettek át.

Szerkesztett játék versenyműsorok

Ezüstsávos minősítésben részesültek:
Gyöngyöcske Színjátszó Csoport, Bélyi Alapiskola – Tavaszváró (népi szerkesztett játék), rendezte Szakszon Anna
Tiszavirág Színjátszó Csoport, Tiszacsernyői Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – Aratás (népi szerkesztett játék), rendezte Stanko Margit

Bronzsávos minősítésben részesültek:
Bódva Színjátszó Csoport, Tornai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – Fából költött vaskarika (színpadi játék), rendezte Balázs Éva
Csángálók csoport, Párkányi Liszt Ferenc Művészeti Alapiskola – Kamasz évek (szerkesztett játék), rendezte Batta Jolán

gyermekzsűri díját a Kamasz évek című előadás kapta, melyet a Csángálók csoportja vehetett át.

Bábos versenyműsorok

Aranysávos minősítésben részesültek:
Harkácsi Pimpó Bábcsoport, Gömörfalvai Alapiskola – Rózsa és Ibolya (bábos mese – árnyjáték), rendezte Dolinsky Irén, Vezér Klára és Csutor Vezér Zsófia
Tekergők Bábcsoport, Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola – Cirkusz (bábjáték), rendezte Gazdag Nagy Anikó és Ižák Katalin

Ezüstsávos minősítésben részesültek:
Virgoncok Bábcsoport, Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapiskola – Csupaszív királyfi (népmese), rendezte Csiffári Renáta
Meseláda Bábcsoport, Feledi Szombathy Viktor Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – A kőkenu (népmese), rendezte Borsos Beáta és Makó Kovács Erika
Mustármag Bábcsoport, Kisgéresi Alapiskola – Az ég három kulcsa (mesejáték), rendezte Blanár Gabriella
Tábita Bábcsoport, Hetényi Református Gyülekezet- Bábel tornya (bábelőadás), rendezte Écsi Gyöngyi és Takács Tímea

Bronzsávos minősítésben részesültek:
Diócska Bábcsoport, Diószegi Petőfi Sándor Magyar Tannyelvű Alapiskola és Óvoda –Fehérlófia? Igen, a ló fehér fia! (népmese), rendezte Bréda Szilvia és Bréda Enikő
Mazsola Bábcsoport, Gútai II.Rákóczi Ferenc Alapiskola – Borsóhercegnő (mesejáték), rendezte Mahor Katalin
Iciri-Piciri Bábcsoport, Pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium – „Jól van apjuk” (bábjáték), rendezte Farkas Márta

gyermekzsűri díját a Cirkusz című előadás kapta, melyet a TEkergők Bábcsoport tagjai vehettek át.


  Ha értesülni szeretne róla, hogy milyen új videók kerülnek fel az oldalra
csatlakozzon a Televízió Facebook-oldalához!


A cikkek, illetve videók tartalma nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.
Célunk, hogy lehetőséget adjunk különböző vélemények megjelenésére.


...

Tags: , , , ,


A bejegyzés trackback címe: https://www.televizio.sk/2013/06/amikor-ii-matyas-atvette-mesevaros-kulcsat/trackback/


Most itt van: Home // Esemény, Fesztivál, Gyerekablak, Színház, Videók // Amikor II. Mátyás átvette Meseváros kulcsát




Ez is érdekelheti:


© Magyar Interaktív Televízió





© 2010 Magyar Interaktív Televízió. All rights reserved.
Edited by Microgramma