Pozsonypüspöki 790 éve – ünnepség

Pozsonypüspöki, a hajdan oly jelentős település idén ünnepli első fennmaradt írásos említésének 790. évfordulóját. A Szent Miklósnak szentelt templomban zajló ünnepi mise után 2011. december 8-án a Vetvár Művelődési Házban tartottak ünnepi műsoros megemlékezést.

Megemlékezés a 100 éves pozsonyi Petőfi-szobornál

2011. szeptember 8-án 15:30-tól Petőfi Sándor szobra pozsonyi leleplezésének 100. évfordulója alkalmából ünnepélyes megemlékezést tartottak a Medikus-kertben. Beszédet mondtak a város elöljárói, valamint Duka-Zólyomi Árpád, a Petőfi Emlékmű Bizottság elnöke. Közreműködött Kiss Szilvia, Gál Tamás, valamint a galántai Kodály Zoltán Daloskör Józsa Mónika vezényletével. A megemlékezést Jégh Izabella vezette.