Az 1917 kapta az Arany Glóbuszt

Vasárnap éjjel kiosztották a külföldi újságírók által legjobbnak tartott filmek és tévés produkcióknak járó Arany Glóbusz szobrocskákat. 

Alább a teljes lista olvasható a jelöltekről és a győztesekről.

A legjobb dráma 
Győztes: 1917

Az ír (The Irishman)
Joker
Házassági történet (Marriage Story)
A két pápa (The two popes)

A legjobb vígjáték/musical 
Rocketman
Dolemite Is My Name
Jojo Nyuszi (Jojo Rabbit)
Tőrbe ejtve (Knives Out)
Győztes: Volt egyszer egy Hollywood (Once Upon a Time in Hollywood)

A legjobb női főszereplő (dráma) 
Charlize Theron (Botrány)
Győztes: Renée Zellweger (Judy)
Cynthia Erivo (Harriet)
Scarlett Johansson (Házassági történet)
Saoirse Ronan (Kisasszonyok)

A legjobb férfi főszereplő (dráma)
Christian Bale (Ford v Ferrari)
Antonio Banderas (Fájdalom és dicsőség)
Adam Driver (Házassági történet)
Győztes: Joaquin Phoenix (Joker)
Jonathan Pryce (A két pápa)

A legjobb női főszereplő (vígjáték/musical)
Ana de Armas (Tőrbe ejtve)
Győztes: Awkwafina (The Farewell)
Cate Blanchett (Hová tűntél, Bernadette?)
Beanie Feldstein (Éretlenségi)
Emma Thompson (Late Night)

A legjobb férfi főszereplő (vígjáték/musical)
Roman Griffin Davis (Jojo Nyuszi)
Leonardo DiCaprio (Volt egyszer egy Hollywood)
Győztes: Taron Egerton (Rocketman)
Eddie Murphy (Dolemite Is My Name)
Daniel Craig (Tőrbe ejtve)

A legjobb női mellékszereplő
Kathy Bates (Richard Jewell balladája)
Annette Bening (The Report)
Győztes: Laura Dern (Házassági történet)
Jennifer Lopez (Hustlers – A Wall Street pillangói)
Margot Robbie (Botrány)

A legjobb férfi mellékszereplő
Anthony Hopkins (A két pápa)
Al Pacino (Az ír)
Joe Pesci (Az ír)
Győztes: Brad Pitt (Volt egyszer egy Hollywood)
Tom Hanks (Egy kivételes barát)

A legjobb rendező
Bong Joon Ho (Élősködők)
Győztes: Sam Mendes (1917)
Todd Phillips (Joker)
Martin Scorsese (Az ír)
Quentin Tarantino (Volt egyszer egy Hollywood)

A legjobb forgatókönyv
Győztes: Quentin Tarantino (Volt egyszer egy Hollywood)
Steven Zaillian (Az ír)
Noah Baumbach (Házassági történet)
Bong Joon Ho, Han Jin Won (Élősködők)
Anthony McCarten (A két pápa)

A legjobb animációs film
Jégvarázs 2
Így neveld a sárkányodat 3.
Az oroszlánkirály
Győztes: A hiányzó láncszem
Toy Story 4

A legjobb idegen nyelvű film
Portré a lángoló fiatal lányról – Franciaország, Céline Sciamma
The Farewell – Egyesült Államok, Lulu Wang
A nyomorultak – Franciaország, Ladj Ly
Fájdalom és dicsőség – Spanyolország, Pedro Almodóvar
Győztes: Élősködők – Dél-Korea, Bong Joon Ho

A legjobb eredeti filmzene
Alexandre Desplat (Kisasszonyok)
Győztes: Hildur Guðnadóttir (Joker)
Randy Newman (Házassági történet)
Thomas Newman (1917)
Daniel Pemberton (Árva Brooklyn)

A legjobb betétdal
Beautiful Ghosts, Andrew Lloyd Webber, Taylor Swift – Macskák
Győztes: I’m Gonna Love Me Again, Elton John, Bernie Taupin – Rocketman
Into the Unknown, Kristen Anderson Lopez, Robert Lopez – Jégvarázs 2
Spirit, Timothy McKenzie, Ilya Salmanzadeh, Beyoncé – Az oroszlánkirály
Stand Up, Joshuah Brian Campbell, Cynthia Erivo – Harriet

TÉVÉ:

Legjobb sorozat (dráma)
The Crown
Megszállottak viadala (Killing Eve)
The Morning Show
Győztes: Utódlás (Succession)
Hatalmas kis hazugságok (Big Little Lies)

Legjobb vígjáték/musical sorozat
Barry
Győztes: Fleabag
A Kominsky-módszer (The Kominsky Method)
The Marvelous Mrs. Maisel
A politikus (The Politician)

A legjobb minisorozat/tévéfilm
A 22-es csapdája (Catch 22)
Győztes: Csernobil
Fosse/Verdon
A legharsányabb hang (The Loudest Voice)
Unbelievable

A legjobb színésznő (minisorozat/tévéfilm)
Győztes: Michelle Williams (Fosse/Verdon)
Kaitlyn Dever (Unbelievable)
Joey King (A tett)
Helen Mirren (Nagy Katalin)
Merritt Wever (Unbelievable)

A legjobb színész (minisorozat/tévéfilm)
Christopher Abbott (A 22-es csapdája)
Sacha Baron Cohen (The Spy)
Győztes: Russell Crowe (A legharsányabb hang)
Jared Harris (Csernobil)
Sam Rockwell (Fosse/Verdon)

A legjobb színésznő (drámai sorozat)
Nicole Kidman (Hatalmas kis hazugságok)
Reese Witherspoon (The Morning Show)
Jennifer Aniston (The Morning Show)
Győztes: Olivia Colman (The Crown)
Jodie Comer (Megszállottak viadala)

A legjobb színész (drámai sorozat)
Győztes: Brian Cox (Utódlás)
Kit Harington (Trónok harca)
Rami Malek (Mr. Robot)
Tobias Menzies (The Crown)
Billy Porter (Póz)

A legjobb színésznő (vígjáték/musical sorozat)
Christina Applegate (Dead to me)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Kirsten Dunst (On Becoming a God in Central Florida)
Natasha Lyonne (Russian Doll)
Győztes: Phoebe Waller-Bridge (Fleabag)

A legjobb színész (vígjáték/musical sorozat)
Bill Hader (Barry)
Ben Platt (The Politician)
Paul Rudd (Living with Yourself)
Győztes: Ramy Youssef (Ramy)
Michael Douglas (A Kominsky-módszer)

A legjobb női mellékszereplő – minisorozat vagy tévéfilm
Győztes: Patricia Arquette (A tett)
Helena Bonham Carter (The Crown)
Toni Collette (Unbelievable)
Meryl Streep (Hatalmas kis hazugságok)
Emily Watson (Csernobil)

A legjobb férfi mellékszereplő – minisorozat vagy tévéfilm
Alan Arkin (A Kominsky-módszer)
Kieran Culkin (Utódlás)
Andrew Scott (Fleabag)
Győztes: Stellan Skarsgård (Csernobil)
Henry Winkler (Barry)

 

(Visited 52 times, 2 visits today)

További hasonló témájú videók

%d blogger ezt szereti: