Reformáció 500 éve – a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusának CD-bemutatója

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusa, a Pozsony-Óvárosi Evangélikus Egyházközség, a Pozsonyi Református Egyházközség és a Pozsonyi Magyar Intézet tisztelettel meghívja a tisztelt érdeklődőket 2017. november 11-én 17.00 órára a reformáció 500 éve tiszteletére kiadott CD bemutató hangversenyére a Pozsony-Óvárosi Evangélikus Nagytemplomba (Panenská utca 28.).

A hangversenyen megemlékeznek Kodály Zoltán születésének 135., halálának 50.,
Vass Lajos születésének 90. és halálának 25. évfordulójáról.

Vezényel: Józsa Mónika, Stauróczky Balázs, Szűcs Dániel
Orgonán közreműködik: Ternóczky István

Műsoron: M. Luther, M. Praetorius, H. Schütz, J. S. Bach, Kodály Z., Vass L., F. Mendelssohn-Bartholdy, Gárdonyi Zs., Tillai A., O. Gjeilo és Rajter L. művei

_______

Ízelítő a kórus eddigi előadásaiból: 1961. június 16–18-án rendezték Zselízen az I. Országos Énekkari Fesztivált, amelyen akkor 1200 magyar karénekes és zenész vett részt. A fesztivál Szíjjártó Jenő és Viczay Pál állhatatos szervezőmunkájának köszönhetően jöhetett létre. Ennek emlékére rendezték meg 2011. június 18-án a Szíjjártó Jenő Kórusfesztivált a Zselízi Művelődési Otthonban. (Haraszti Gyula felvétele)

_______

Kísérőrendezvény:

SOLI DEO GLÓRIA – A magyar reformáció öt évszázada című kiállítás november 11–12., Pozsony-Óvárosi Evangélikus Kistemplom, Panenská 28.

A kiállítást a továbbiakban az alábbi helyeken és időpontokban tekinthetik meg:

  • Október 30–november 5. – Csicsó, a volt református iskola nagyterme
  • November 8–10. – Komárom, konferenciaközpont
  • November 15–28. – Rimszombat, Csillagház

 

További hasonló témájú videók