Csaplár Benedek emléknap Dunaszerdahelyen

csaplar_benedek_emlekevMEGHÍVÓ • Dunaszerdahely városa és a társszervezők a 2016-os városi Csaplár Benedek Emlékév állomásaként október 27-én, településünk első írásos említésének 760. évfordulójára is emlékezve, Csaplár Benedek emléknapot tartanak.

Az emléknap keretében délelőtt 11 órától a dunaszerdahelyi alapiskolások, délután 18 órától a nagyközönség számára mutatják be az erre az alkalomra készített, városunk történetével megismertető animációs rövidfilmet, illetve városunk imázsfilmjét, amelyeket a Perfects rt. készített.
Az emléknapon köszöntőt mond Hájos Zoltán polgármester, A. Szabó László alpolgármester, illetve a Csaplár Benedek Emlékévről szól Karaffa Attila, a kulturális bizottság elnöke, Nagy Attila helytörténész, valamint fellép a Novus Ortus Diákszínpad.
A szervezők ezúton is szeretettel várják az érdeklődőket a nyitott, esti előadásra!
 

A videó illusztráció.

A 2014-es Egressy Béni Színjátszó Fesztiválon Szepsiben a dunaszerdahelyi  Novus Ortus Diákszínpad Biljana Srbljanovič: Családtörténetek című drámáját adta elő. Kedvcsináló:

További hasonló témájú videók