XXV. Tompa Mihály Országos Verseny – Gála (2)

TMOV 2016 Gála 02A XXV. Tompa Mihály Országos Verseny gálaműsorának folytatásában előbb az I. kategória versmondóinak díjkiosztóját és a kategória első helyezettje, a farkasdi Darázs Alexandra nyertes produkcióját láthatják.  A folytatásban a II. kategória prózamondói veszik át díjaikat. A kategória győztese Ürge József Jakab a Féli MTNY Alapiskolából. Végül a III. kategória versmondói következnek, a kategória győztese Holocsy Zsóka Zsófia a Szenczi Molnár Albert Alapiskolából.

Felvételeinket és a versenyelőadásokat a feldolgozás sorrendjében láthatják. A Tompa Mihály Országos Verseny XXV. évfolyamának döntőjét 2016. április 28–30. között rendezték meg Rimaszombatban.

Kamera: Haraszti Gyula és Urbán Csongor

A Tompa Mihály Országos Verseny Országos Döntőjének eredményei

I. kategória – VERS

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Banyák Jenifer MTNY Alapiskola, Nyárasd Mgr. Teplická Erika
Csiba Csenge József Attila AIapiskola és Óvoda, Vásárút Mózes Hajnalka
Czibor Eugénia MTNY Alapiskola, Marcelháza Gál Lívia
Mártha Csongor Alapiskola, Péder Mártha Eszter
Pereszlényi Zsófia Ady Endre Alapiskola, Párkány Pesti Zsuzsanna
Szívós Lilla Kazinczy Ferenc MTNY Alapiskola, Tornalja Kiss Sarolta

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Alabán Dániel MTNY Alapiskola, Gömörsíd Bc. Nagy Erika
Ádám Eszter Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa Szabó Anita
Biháry Bianka MTNY Alapiskola és Gimnázium, Duna utca, Pozsony Vician Lívia
Baros Dániel MTNY Alapiskola, Deáki Renczés Nóra
Majer Jázmin Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Majer Szendi Gabriella
Mács Zille Anna Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Orosz Judit
Pápay Dániel Vámbéry Ármin Alapiskola, Dunaszerdahely Vörös Mária

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3. Lestár Zsófia Alapiskola Naszvad Mgr. Holka Gizella
2. Pastorek Fanni Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Vrečič Katalin
1. Darázs Alexandra Alapiskola és Óvoda, Farkasd Deák Denisza

II. kategória – PRÓZA

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Balog Attila Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Dohnányi Éva
Csémi Csillag Virág Bartók Béla MTNY Alapiskola, Nagymegyer Csepi Katalin
Fekete Lujza Jókai Mór Alapiskola, Komárom Fabó Tibor
Szabó Lilla MTNY Alapiskola Bodrogszerdahely Mgr. Krupi Hajnalka

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Ferencz Zsolt Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Hubay Anita
Halász Sámuel Majthényi Adolf Alapiskola, Udvard Mgr. Szőgyényi Lívia
Kovács Boglárka Corvin Mátyás MTNY Alapiskola, Somorja Merva Krisztina
Marafkó Marcell Kodály Zoltán Alapiskola, Galánta Mayer Zsófia
Naňo Nimród MTNY Alapiskola, Marcelháza Mgr. Lancz Ildikó
Németh Marianna Majthényi Adolf AI, Udvard Mgr. Szőgyényi Lívia
Pierzchala Virág Anna Kazinczy Ferenc MTNY AI, Tornalja Ligárt Nikolett
Szőcs Ákos Szenczi Molnár Albert Alapiskola, Szenc Rakyta Gabriella
Varga Zaránd Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely Szelle Tünde
Várföldi Bence MTNY Alapiskola, Farnad Mézes Zsuzsanna

Szlovákiai magyar szerző művének hiteles előadásáért:

Halász Sámuel Majthényi Adolf Alapiskola, Udvard Mgr. Szőgyényi Lívia

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3. Lénárt Dóra Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Morovics Ibolya
2. Viszlai Anna Rozália MTNY Alapiskola és Gimnázium , Szepsi Rácz Erzsébet
1. Ürge József Jakab Féli MTNY Alapiskola Mgr. Ürge Judit

III. kategória – VERS

Bronzsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Fellinger Viktória MTNY Alapiskola, Nyárasd Magyar Gaál Lívia
Laczkó Tamara MTNY Alapiskola, Bély Vaszily Róbert
Lakatos Áron Jókai Mór Alapiskola, Komárom Molnár Xénia
Ožvald Tamara Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Horváth Melinda
Szabados Viktória Széchenyi István MTNY Alapiskola és Óvoda, Felsőszeli Morovics Ibolya
Szőcs Abigél Pázmány Péter MTNY Alapiskola és Óvoda, Vágsellye ?
Tóth Krisztián MTNY Alapiskola Nyárasd Magyar Gaál Lívia

Ezüstsáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
Farkas Dániel Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Angyal László
Filo Beáta Szombathy Viktor MTNY Alapiskola, Feled Rabec László
Greman Dorka Madách Imre MTNY Gimnázium Nagy Myrtil
Homolya Krisztina Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa Mgr. Fedor Erika
Máté Kristóf Zoltán Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat Károlyi Katalin
Pikler Mihály Munka Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Habán Hajnalka

Szlovákiai magyar szerző művének hiteles előadásáért:

Farkas Dániel Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat Angyal László

Aranysáv:

Versenyző Iskola / lakhely Felkészítő
3.Zakál Dóra Munka Utcai MTNY Alapiskola, Komárom Laboda Róbert
2.Gál Réka Ágota Tarczy Lajos MTNY Alapiskola, Hetény Mgr. art. Kiss Szilvia
1.Holocsy Zsóka Zsófia Szenczi Molnár Albert Alapiskola, Szenc Fekete Irén

Forrás: Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet


  Ha értesülni szeretne róla, hogy milyen új videók kerülnek fel az oldalra
csatlakozzon a Televízió Facebook-oldalához!


A cikkek, illetve videók tartalma nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.
Célunk, hogy lehetőséget adjunk különböző vélemények megjelenésére.


...

Tags: , , , , , , , , , ,


A bejegyzés trackback címe: https://www.televizio.sk/2016/05/xxv-tompa-mihaly-orszagos-verseny-gala-2/trackback/


Most itt van: Home // Esemény, Évforduló, Fesztivál, Oktatás, Verseny, Videók // XXV. Tompa Mihály Országos Verseny – Gála (2)




Ez is érdekelheti:


© Magyar Interaktív Televízió





© 2010 Magyar Interaktív Televízió. All rights reserved.
Edited by Microgramma