A 40. Duna Menti Tavasz díjátadója (3)

Dusza István-díjban részesítették Héger KárolytA Duna Menti Tavasz életműdíját idén elnevezték Dusza István-díjnak. Elsőként Héger Károlynak, a fesztivál egyik megálmodójának, elindítójának adták át a gyerekek nagy tapsától kísérve.  (Folytatjuk!)

A 40. Duna Menti Tavasz díjai 2015

Dusza István-díj (a Duna Menti Tavasz életműdíja) Héger Károlynak, a Duna Menti Tavasz egyik ötletgazdájának

A tehetséges kezdő csapat díja: a Varázskerék Színjátszócsoportnak,  a Királyhelmeci Speciális Alapiskola csoportjának, A kiskakas gyémánt félkrajcárja darabjukért, rendezték: Pirigyi Mária és Szabó Alica 

BÁBOSOK

Bronzsávos Minősítés:

  • a Gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Mazsola Bábcsoportjának A kis Mukk című bábjátékáért, rendezte Mahor Katalin
  • a Losonci Kármán József Alapiskola és Óvoda Recefice Bábcsoportjának A tű vándorútja bábmese-tárgyjátékáért, rendezte Anderko Andrea és Csák Lídia
  • a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Paff, a bűvös bábos meséért , rendezte Dolinsky Irén, Vezér Klára és Csutor Vezér Zsófia
  • a Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Ugri-bugri Bábcsoportjának A három pillangó bábjátékáért, rendezte Ágh Erzsébet
  • az Ógyallai Speciális Alapiskola Fityfirittyek Bábcsoportjának, a Reggeli hangulat bábetűdéért, rendezte Bencsics Varga Mária

Ezüstsávos Minősítés:

  • a Duna utcai (Pozsony) Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának a Mi még nem vagyunk álmosak bábjátékáért, rendezte Farkas Márta
  • az Érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola Pinokkió Bábcsoportjának A kiskakas gyémánt félkrajcárja bábjátéáért, rendezte Juhász Zsuzsanna és Kroslák Olga
  • a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának az Egy királylány kalandja a békával bábjátékáért, rendezte Gazdag Nagy Anikó, Izsák Katalin és Tóth Tibor
  • a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának a Pom Pom meséi bábmeséjéért, rendezte Csörgei Tünde
  • a Hetényi Református Gyülekezet Tábita Bábcsoportjának a Dávid és Góliát bábjátékáért, rendezte Écsi Gyöngyi
  • a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportjának A telhetetlen kecske bábmeséjéért, rendezte Csiffári Renáta

Aranysávos Minősítés:

  • a Duna utcai (Pozsony) Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának a Rózsa bábjátékáért, rendezte Farkas Márta
  • a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának a Gyöngyvirág Palkó népmese-bábos meséjért, rendezte Kovács Mária és Makó Kovács Erika

Gyémántsávos Minősítés:

  • a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának a Dávid és Góliát bábjátékáért, rendezte Blanár Gabriell

A zsűri különdíjai:

A korszerű meseadaptációért:

  • a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának az Egy királylány kalandja a békával bábjátékáért, rendezte Gazdag Nagy Anikó, Izsák Katalin és Tóth Tibor

Az egységes játék- és látványvilágért:

  • a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának a Pom Pom meséi bábmeséjéért, rendezte Csörgei Tünde

A kitűnő játékszerkesztésért:

  • a Hetényi Református Gyülekezet Tábita Bábcsoportjának a Dávid és Góliát bábjátékáért, rendezte Écsi Gyöngyi

A zsűri szcenikai különdíja:

  • a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportjának A telhetetlen kecske bábmeséjéért, rendezte Csiffári Renáta

Bábpedagógiai díj:

  • Bencsics Varga Máriának az Ógyallai Speciális Alapiskola Fityfirittyek Bábcsoportja rendezőjének a Reggeli hangulat előadásáért

Gyerekzsűri díja:

  • a Hetényi Református Gyülekezet Tábita Bábcsoportjának a Dávid és Góliát bábjátékáért, rendezte Écsi Gyöngyi

SZERKESZTETT JÁTÉKOK

Bronzsávos Minősítés:

  • a Komáromi Speciális Alapiskola Tulipán Csoportjának A kanásznak jól megy dolga szerkesztett játékáért, rendezte Szőcs Fruzsina és Darida Szilvia
  • a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és a Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Színjátszó Csoportjának a Labda-játék?! életjátékáért, rendezte Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia
  • a Perbetei Magyar Tannyelvű Alapiskola és a Csemadok Alapszervezet Napraforgó Gyermek Néptáncegyüttesének a Mi van ma, mi van ma, piros pünkösd napja… szerkesztett játékáért, rendezte Jakab Katalin és Szabó Edit
  • a Muzslai Endrődy János Magyar Tannyelvű Alapiskola Pilinke Gyermekcsoportjának a Mit játszunk, lányok? szerkesztett játékáért, rendezte Lacza Zsuzsanna, Nyitrai Tímea és Bachorecz Veronika
  • a Bélyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Csoportjának a Népszokások farsangtól pünkösdig szerkesztett népi játékáért, rendezte Szakszon Anna

Ezüstsávos Minősítés:

  • a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin alapszervezete Fókusz Gyermekszínpadának a Rólunk szólunk szerkesztett játékáért, rendezte Jarábik Gabriella és Horváth Szilvia

Aranysávos Minősítés:

  • a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és a Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergőcök Színjátszó Csoportjának a Mesebolt szerkesztett játékáért, rendezte Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia
  • az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermek-színjátszó Csoportjának az Álom-album verses szerkesztett játékáért, rendezte N. Tóth Anikó és Köteles Judit
  • a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermek-csoportjának az Évszakok szerkesztett játékáért, rendezte Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa

 A zsűri Különdíja:

 A pedagógiai munkáért

  • a Komáromi Speciális Alapiskola Tulipán Csoportjának A kanásznak jól megy dolga szerkesztett játékáért, rendezte Szőcs Fruzsina és Darida Szilvia

Gyerekzsűri díja:

  • a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és a Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Színjátszó Csoportjának a Labda-játék?! életjátékáért, rendezte Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia

SZÍNJÁTSZÓK

Bronzsávos Minősítés:

  • a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin alapszervezete Fókusz Gyermekszínpadának A mi mesénk színpadi játékáért, rendezte Jarábik Gabriella
  • az Örösi Csemadok és a Községi Hivatal Karcsa Kisszínpadának A soványító palacsinta mesejátékáért, rendezte Bukó Mária

Ezüstsávos Minősítés:

  • a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának A szorgalmas és a rest leány népmeséjükért, rendezte Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna
  • a Komáromi Munka Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportjának az Ember vagy, amit akartok, ember vagy, mit akartok akartok? színdarabjáért, rendezte Laboda Róbert

Aranysávos Minősítés:          

  • a Jánosi Magyar Tannyelvű Alapiskola és a Csemadok Csicsóka Színjátszó Csoportjának a Semmire semmi gondom népmeséjéért, rendezte Tóth Mónika és Milen Gabriella

Gyémántsávos Minősítés:    

  • a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának A walesi bárdok színdarabjáért, rendezte Szvorák Zsuzsanna

 A ZSŰRI Különdíjai:

Laboda Róbertnek a tudatos színház-pedagógiai munkájáért

  • a Komáromi Munka Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportja rendezőjének,  az Ember vagy, amit akartok, ember vagy, mit akartok akartok? színdarabjáért

 A szcenikai megjelenítésért

  • a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának A walesi bárdok színdarabjáért, rendezte Szvorák Zsuzsanna

A mese átszerkesztéséért

  • a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának A szorgalmas és a rest leány népmeséjükért, rendezte Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna

A legjobb alakítás díja a Walesi bárdokban

  • Balogh Marosnak, a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada tagjának

Gyerekzsűri díja:

  • a Komáromi Munka Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportjának az Ember vagy, amit akartok, ember vagy, mit akartok akartok? színdarabjáért, rendezte Laboda Róbert

A képzőművészeti kiállítás díjazottjai:

I. kategória 1-4. évfolyam

  • Zilíz Anikó – Kármán József Alapiskola és Óvoda (Losonc)
  • Deák Regina – Magyar Tannyelvű Alapiskola (Nagymagyar)
  • Kárász Mária – Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola (Tornalja)
  • Beke Bernadett – Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola (Tornalja)

II. kategória 5-9. évfolyam

  • Kucsora Réka – Magyar Tannyelvű Alapiskola (Lakszakállas)
  • Balogh Nikolett – Móra Ferenc Alapiskola (Nemesócsa)
  • Lakatos Rozália – Magyar Tannyelvű Alapiskola (Bély)

A Meseváros királya sorsolásos játék Acer Iconia One 8 táblagépének nyertese: Csiffári Renáta, Virgoncok bábcsoport, Dunaszerdahely

 

 


  Ha értesülni szeretne róla, hogy milyen új videók kerülnek fel az oldalra
csatlakozzon a Televízió Facebook-oldalához!


A cikkek, illetve videók tartalma nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.
Célunk, hogy lehetőséget adjunk különböző vélemények megjelenésére.


...

Tags: , , ,


A bejegyzés trackback címe: https://www.televizio.sk/2015/06/a-40-duna-menti-tavasz-dijatadoja-3/trackback/


Most itt van: Home // Esemény, Évforduló, Fesztivál, Oktatás, Színház, Verseny, Videók // A 40. Duna Menti Tavasz díjátadója (3)




Ez is érdekelheti:


© Magyar Interaktív Televízió





© 2010 Magyar Interaktív Televízió. All rights reserved.
Edited by Microgramma