A IX. Bíborpiros szép rózsa népzenei vetélkedő díjkiosztója

Bíborpiros szép rózsaA 2013. november 23-án Dunaszerdahelyen megtartott IX. Bíborpiros szép rózsa népzenei vetélkedő országos döntőjének eredményhirdetése videón és írásban. A versenyprodukciókat folyamatosan a több, mint hat órányi felvétel feldolgozása ütemében folyamatosan tesszük közzé. 

Képgalériánkat  a Facebookon tekintheti meg.  

Bronzsávos minősítés:

A csoport (egyén) neve; Település; Csoportvezető:

Burkus József, citerás, Tornagörgő
Búzakalász Női Éneklőcsoport, Bodolló, Weiszer Éva
Gyöngyvirág Népdalkör, Várhosszúrét, Székely Mária
Hóvirág Népdalkör, Tornalja, Berhédy Mária
Kőkút Népdalkör, Őrös, Majoros Ilona
Krasznahorkai Férfikar, Krasznahorka, Baffi Lajos
Kristóf Vivien, népdalénekes, Rozsnyó, Uličný Ibolya
Lóci Papp Mária, népdalénekes, Felsőszeli
Nagyölvedi Rozmaring Népdalkör, Nagyölved, Szalma Klára
Pengettyű Citerazenekar, Jóka, Farkas Zoltán
Podracky Dominika, népdalénekes, Rozsnyó, Uličný Ibolya
Tisza Népdalkör, Nagytárkány, Csonka László
Végh Csongor, népdalénekes, Nyékvárkony, Végh Andrea
Žiga Krisztina, népdalénekes, Dernő

Ezüstsávos minősítés:

Ágh Erika, népdalénekes, Ímely
Almágyi Népdalkör, Almágy, Agócs Iveta – Ildikó
Árti Flóra, népdalénekes, Nagykapos, Fazekas Lídia
Bartalos Tímea, népdalénekes, Nagymegyer
Bodnár Attila, népdalénekes, Szepsi
Búzavirág Női Népdalkör, Béke, Libai Mária
Buzitai Alapiskola Citerazenekara, Buzita, Mohňanský Veronika
Demko András, népdalénekes, Nagyida
Galambos Krisztína és Rostás Márk, Illésháza, Bernáth Andrea
Gebe János, népdalénekes, Jólész
Gyöngyvirág Népdalkör, Szentmária, Battyányi Veronika
Harmónia Női Éneklő Csoport, Vízkelet, Óvári Mária
Horbulák Petronella
Helembai Pengetők, Helemba, Gyürky Csaba
Juhász Tamás, népdalénekes, Nagykapos
Kiss Virág, népdalénekes, Felsőszeli
Kovács Barbara, népdalénekes, Somorja, Méry Bea
Margaréta Népdakör, Felsőpatony, Kiss Margit
Nagyabonyi Citerazenekar, Nagyabony, Moravek Ivett
Patasi Luca, népdalénekes, Dunaszerdahely
Perbetei Árvalányhaj Népdalkör, Perbete, Brath Tibor
Pünkösdirózsa Női Kar, Kisudvarnok, Orbán Gyula
Rozmaring Népdalkör Férfikara, Hárskút, Korintus László
Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport, Felsőszeli, Mészáros Magdolna
Sedlák Eszter, népdalénekes, Szepsi, Sári Anikó
Szinai Rozmaring Néptáncegyüttes, Abaújszina, Szakál Anikó
Vásárúti Dalárda, Vásárút, Zsapka Zsolt
Végh Botond, népdalénekes, Nyékvárkony, Végh Andrea
Žiaček Margaréta, népdalénekes, Zsigárd
Zsoldos Viktória, népdalénekes, Nagymegyer, Varga Éva

Aranysávos minősítés:

Alsószeli Magyar Dalkör – Férfiak, Alsószeli, Szabados László
Berta Lucia Fanni, népdalénekes, Abaújszina, Szakál Anikó
Búzavirág Férfi Éneklőcsoport, Naszvad, Bedecs Ilona
Búzavirág Női Éneklőcsoport, Naszvad, Bedecs Ilona
Búzavirág Vegyes Éneklőcsoport, Naszvad, Bedecs Ilona
Buzitai Citerazenekar, Buzita, Görcsös János
Csillagfürt Népdalkör és Citeraegyüttes
Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport, Kéty, Hajdú Árpád
Folk LC, Losonc, Bolyós Mónika
Hárompatak zenekar, Komárom, Illés Gábor
Igricek Citerazenekar, Nagymegyer, Varga Éva
Igricek Népdalkör, Nagymegyer, Varga Éva
Korpás Réka, népdalénekes, Révkomárom
Pastorek Cynthia Éva, népdalénekes,Nagyabony,
Kiss Katalin, Ógyalla, Deme László
Petro Krisztina, népdalénekes Nagymegyer
Recefice Népdalkör, Szepsi Sári Anikó, Nagy Éva, Nagy Imre
Rezes Gyula, népdalénekes, Szepsi
Rozmaring Hagyományőrző Csoport
Szepsi Asszonykórus, Szepsi, Képes Sarolta
Végh Lili, népdalénekes, Bacsfa, Méry Bea

Kiemelt aranysávos minősítés:

Fehér Akác Asszonykórus, Tardoskedd, Mojzes Erzsébet
Felsőszeli Férfi Éneklőcsoport, Felsőszeli, Mészáros Magdolna
Rozmaringsarj Gyermek Néptáncegyüttes
Százdi Citeraegyüttes, Százd, Borka László
Téliződ Hagyományőrző Női Éneklőcsoport, Gál Erzsébet

Ág Tibor-díj:

Téliződ, Nyitragesztei Hagyományőrző Női Éneklőcsoport, vezető: Gál Erzsébet

A Vass Lajos Népzenei Verseny Kárpát-medencei döntőjébe jutottak:

Búzavirág Vegyes Éneklőcsoport, Naszvad, Bedecs Ilona
Cimbora Férfi Népdalkör, Béke, Bódis István
Fehér Akác Asszonykórus, Tardoskedd, Mojzes Erzsébet
Felsőszeli Férfi Éneklőcsoport, Felsőszeli, Mészáros Magdolna
Korpás Réka, népdalénekes, Révkomárom
Pastorek Cynthia Éva, népdalénekes, Ógyalla, Deme László
Petro Krisztina, népdalénekes, Nagymegyer
Rezes Gyula, népdalénekes, Szepsi
Rozmaringsarj Gyermek Néptáncegyüttes, Abaújszina Csurilla Erzsébet
Százdi Citeraegyüttes, Százd, Borka László

Ajándék a Csemadok Országos Tanácsa és az OTP Banka, Slovensko együttműködési szerződés alapján (számlanyitás 100 € értékben):

Abaújszinai népzenei műhely, vezető: Csurilla Erzsébet
Békei népzenei műhely, vezető: Bódis István, Libai Mária
Felsőszeli népzenei műhely, vezető: Mészáros Magdolna
FOLK LC, vezető: Bolyós Mónika
Nagymegyeri népzenei műhely, vezető: Varga Éva
Naszvadi népzenei műhely, vezető: Bedecs Ilona
Pastorek Cynthia Éva, felkészítő: Deme László
Somorjai népzenei műhely, vezető: Méry Bea
Szepsi Asszonykórus, vezető: Képes Sarolta
Téliződ, Nyitragesztei Hagyományőrző Női Éneklőcsoport, vezető: Gál Erzsébet


  Ha értesülni szeretne róla, hogy milyen új videók kerülnek fel az oldalra
csatlakozzon a Televízió Facebook-oldalához!


A cikkek, illetve videók tartalma nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.
Célunk, hogy lehetőséget adjunk különböző vélemények megjelenésére.


Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


A bejegyzés trackback címe: https://www.televizio.sk/2013/11/a-ix-biborpiros-szep-rozsa-nepzenei-vetelkedo-dijkiosztoja/trackback/

Most itt van: Home // ESEMÉNY, KULTÚRA, Népművészet, Verseny, VIDEÓK, Zene // A IX. Bíborpiros szép rózsa népzenei vetélkedő díjkiosztója





© Magyar Interaktív Televízió





© 2010 Magyar Interaktív Televízió. All rights reserved.
Edited by Microgramma