Szent Flórián-napi szentmise a bősi kálvárián

Szent Flórián-napi szentmise a bősi kálvárián
Szentmise a bősi kálvárián

A bősi tűzoltóünnepségek részeként felvonulást, koszorúzást és szabadtéri szentmisét tartottak, amelyeket ezúttal egy felújított tűzoltóautó-fecskendő ünnepélyes megszentelése előzött meg. Az ünnepségek zárásaként szabadtéri szentmisét tartottak a helyi kálvárián.

A tűzoltókat és a híveket Fenes Iván, Bős polgármestere köszöntötte, a szentmisét pedig Parák József celebrálta.

A mise végén anyák napja alkalmából rövid megemlékezést tartottak, majd a pápai és a magyar himnusz eléneklése után közös fényképezéssel zárult az ünnepség.

A hagyományoknak megfelelően idén is Bős adott otthont a Dunaszerdahelyi járási Szent Flórián-napi ünnepségnek, amelyen több mint száz önkéntes tűzoltó vett részt.

Bodó Imre mozgóképes tudósítása.

További hasonló témájú videók