ÖRÖKLÉT: Milan Sládek

Öröklétre szenderült tegnap a 86 éves Milan Sládek világhírű szlovák pantomimművész, rendező, szerző, pedagógus és képzőművész; az Aréna Színház egykori igazgatója. Legemlékezetesebb alkotásai: A napraforgó, Pierot szerelmei, Chocho San.

A művész ötvenéves pályafutása során klasszikus pantomim és paródia, humor és a szatíra is kikerült a műhelyéből. „A pillanat művészete” címmel könyvet is írt.

„Minden projekten, minden állomásomon elismeréssel adózok a pantomim művészetének, ennek a csendes, de mégis ékesszóló művészetnek, amely képes elmesélni a történetet szavak nélkül” – mondta Sládek.

A róla készült fotókból és saját képzőművészeti alkotásaiból tavalyi, 85. születésnapjára készült kiállítás Pozsonyban.