XII. Bíborpiros szép rózsa – Imregi hagyományőrző csoport

Az Imregi hagyományőrző csoport versenyműsora a XII. Bíborpiros szép rózsa verseny dunaszerdahelyi országos döntőjén, 2019. november 23-án.

Vezető / Felkészítő: Ádám Erzsébet

Korcsoport: felnőttek
Kategória: népdalkör
Műsorszámok:
 Lekaszálták már a rétet, nem terem több virágot / Száll a daru madár, száll a magaas levegőben / Sej esti csillag szépen ragyog az égen / Nefeküdj a, nefeküdj a szénaboglya tövébe / Hideg sincsen mégis leesett a hó / Kis árokból nagy árokba foly a víz / Szólnak engem az emberek / Minek nekem a kertbe a virág / Réten, réten, réten terem a nád

Ezt vallják magukról: Az imregi hagyományőrző csoport 1981-ben alakult Ádám Erzsébet vezetésével. A csoport azóta is rendszeresen működik.

   Mivel a faluban 1975-től nincs iskola, megalakult a PRO CULTURA IMREGH polgári társulat, amely felvállalta a gyerekekkel való foglalkozást ringatón, vasárnapi iskolán és fiatalokból álló tánccsoporton keresztül a magyar nyelv fennmaradására, valamint a hagyományok megőrzésére. Reménységük szerint ők lesznek a munkáik folytatói.

   Rendszeres résztvevői  a térségi, valamint országos kulturális rendezvényeknek Gombaszögön, Zselízen, valamint többször szerepeltek Magyarországon a Budapesti táncház találkozón, Jászberényben a csángófesztiválon és Kárpátalján.

   Számukra a legnagyobb elismerést a 2018-ban a Vass Lajos Népzenei Verseny, Kárpát-medencei döntőjén elért kiemelt nívódíj jelenti. Valamint több alkalommal értek el arany és ezüst minősítést a Bíborpiros szép rózsa és Tavaszi szél vizet áraszt országos döntőjén. A KÓTA minősítése alapján is értek el ezüst és két alkalommal arany minősítést. 2017-ben kiadták az első CD lemezüket a második CD-nek a bemutatójára a II. karikázó fesztiválon 2019 májusában fog sor kerülni.

   A csoport elsődleges célja tovább vinni a hagyományokat, megismertetni az imregi dalokat, imregi karikázót és ahhoz kötődő dalokat hazai és nemzetközi szinten.

   A közeljövőben is szeretnének részt venni az országos és külhoni versenyeken ahol bemutathatnák értékeiket. Továbbá szeretnének munkájuba bevonni minél több fiatalt.

Település        Imreg

Rang                kiemelt arany

Eredmények:

Ág Tibor-díj:

Tari Lujza, népzenekutató

Bronzsávos minősítés:

Béres JázminNagykapos
Boczán Anna FruzsinaNagykapos
Cházár András NépdalkörJólész
Dóczi BoldizsárKiskövesd
Fodros MenyecskekórusMarcelháza
Fürtöcskék AsszonykórusBalogfala
Gyöngykoszorú NépdalkörRozsnyó
Harmónia Női ÉneklőcsoportVízkelet
Kikerics NépdalkörPelsőc
Kincses CiterazenekarMarcelháza
Moore Emilia és Oravec VeronikaSzenc
Palóc NépdalcsoportIpolynyék
Pengettyű CiterazenekarPered
Perleczky BalázsFelsőszeli
Rozmaring NépdalkörBacska
Sajógömöri CiterazenekarSajógömör
Vadkerti BíborkaNyékvárkony
Végh CsongorNyékvárkony

Ezüstsávos minősítés:

Bazsarózsa AsszonykórusZétény
BEYLE Hagyományörző CsoportBély
Bódis IstvánBéke
Bokréta NépdalkörSzádalmás
Bokros RékaSzilice
Búzavirág Női NépdalkörBéke
Buzitai Alapiskola CiterazenekaraBuzita
Dió héj CiterazenekarDiószeg
Dobosi DóraAlsószeli
File bandaFülek
Fodor BorbálaBúcs
Gyönygyvirág NépdalkörSzentmária
Kéknefelejcs NépdalkörNagymegyer
Kikelet CiterazenekarFelsőszeli
Koľvek DávidHárskút
Mezeicsokor ÉneklőcsoportFülekkovácsi
Nagyidai Hagyományőrző CsoportNagyida
Nemeshodosi CiterazenekarNemeshodos
Nyárasdi NépdalkörNyárasd
Rozmaring Vegyes ÉneklőcsoportFelsőszeli
Rozmaring-ág CiteraegyüttesSzímő
Sarló CiterazenekarNyárasd
Sebő ZsókaKomárom
Šmajda BernadettSzádalmás
Sústya CiterazenekarNaszvad
Szeles ChloeIzsa
Vadkerti VillőNyékvárkony
Viza CiterazenekarNaszvad

Aranysávos minősítés:

Andrássy Dénes FérfikarKrasznahorkaváralja, Hárskút, Várhosszúrét, Jólész és Berzéte
Békei és Sárosfai Cimbora NépdalkörBéke
Berta Lucia FanniKenyhec
Buzitai CiterazenekarBuzita
Dalárda Nagyölved – SzőgyénNagyölved
Demko AndrásNagyida
Érsekkétyi Pacsirta ÉneklőcsoportÉrsekkéty
Fehér Akác AsszonykórusTardoskedd
Fekete Emma Lili és Botos Annabella AndreaFülek
Galáris ÉnekegyüttesLosonc
Igricek CiterazenekarNagymegyer
Jázmin NépdalkörRagyolc
Korintus LászlóHárskút
Margaréta NépdalkörFelsőpatony
Molnár BiankaÓgyalla
Nagyabonyi CiteraegyüttesNagyabony
Navrátil AmiraHegybeneéte
Pacsirta NépdalkörNagymegyer
Rozmaring citera és népdalkörSzímő
Rozmaring NéptáncegyüttesAbaújszina
Szivárvány ÉnekkarNagybalog
Tám DóraBacsfa
Tardoskeddi FérfikarTardoskedd
Varga Vivien és Illés DorkaFülek
Vásárúti DalárdaVásárút

Kiemelt aranysávos minősítés:

Csalogány NépdalkörTornalja 
Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttesNagyabony 
Danyi NatáliaFülek – Gömörsíd 
Felsőszeli FérfikarFelsőszeli 
Foncsik ÉnekegyüttesFülek 
Igricek NépdalkörNagymegyer 
Imregi Hagyományőrző CsoportImreg 
Mihalovics ZsófiaFülek 
MirtuszKéty 
Öt szép piros almaDunaszerdahely 
Pákozdi DorinaKéty
Peredi Férfi DaloskörPered 
Rezes GyulaSzepsi
Rozmaring Hagyományőrző CsoportAbaújszina 
Rozmaringsarj Gyermek NéptánccsoportAbaújszina 
Szabó JúliaNaszvad
Százdi CiteraegyüttesSzázd
Varga Zaránd ÁgostonDunaszerdahely
Zsoldos ViktoriaNagymegyer

A Vass Lajos népzenei verseny Kárpát-medencei döntőjének résztvevői:

Varga Zaránd ÁgostonDunaszerdahely
Pákozdi DorinaÉrsekkéty
Imregi Hagyományőrző CsoportImreg
MirtuszÉrsekkéty
Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttesNagyabony
Peredi Férfi DaloskörPered
Foncsik ÉnekegyüttesFülek
Rozmaringsarj Gyermek NéptánccsoportAbaújszina
Öt szép piros almaDunaszerdahely
Csalogány NépdalkörTornalja
(Visited 61 times, 1 visits today)

További hasonló témájú videók

%d bloggers like this: