44. Duna Menti Tavasz a féli Katica óvoda műsora

2019. május 31-én délelőtt a féli Katica óvoda műsorával kezdődött a 44. Duna Menti Tavasz, a gyermek színjátszók és bábosok országos fesztivál díjkiosztó gálája Dunaszerdahelyen.  

A képzőművészeti kiállítás díjazottjai:

I. kategória 1-4. évfolyam
Gruľo István, Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – Tornalja
Pásztor Boglárka, Bélyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – Bély
Járosi Lilla, Bélyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – Bély
II. kategória 5-9. évfolyam
Vas Panna, Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda – Ógyalla
Horváth László, Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – Tornalja
Bocko Mira Szófia, Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola – Tornalja

Tehetségdíj

• az almágyi Magyar  Tanítási  Nyelvű  Alapiskola Napraforgó  Bábcsoportjának a  Pöttöm  Panna c.  mesejátékáért, a  mesét  rendezte Milen  Gabriella

Dusza István díj (a DMT életműdíja):

Kamenár Horváth Évát, a szlovákiai magyarság kulturális felemelkedése érdekében a Duna Menti Tavaszon végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Dusza István díjban részesítették a rendezők.
Kamenár Horváth Évát Szabó Csilla a laudálta.
A díjjal járó emlékplakettet, Lipcsey György Munkácsy díjas szobrászművész alkotását, és az emléklapot Huszár László adta át.

BÁBOSOK

Bronzsávos minősítés:
• a felsővámosi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportjának a Sün Balázs előadásáért, rendezte: Nagy Böbe
• a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek Bábcsoportjának  a Sün Balázs előadásáért, rendezte: Mészáros Anikó és Molnár Erika
• a pozsonyi Duna utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának  Az ördögkirály leánya előadásáért, rendezte: Farkas Márta

Ezüstsávos Minősítés:
• a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Virgoncok  Bábcsoportjának  a Csupaszív királyfi előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta
• a gútai II. Rákóczi Ferenc  Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportjának A só előadásáért, rendezte: Mahor Katalin
• a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának a Brémai muzsikusok előadásáért, rendezte: Izsák Katalin, Gazdag Nagy Anikó és Tóth Tibor
• a kisgéresi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának a 3+1 előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella

Aranysávos Minősítés:
• az ógyallai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportjának  a Többet ésszel… előadásáért, rendezte: Bencsics Varga Mária
• a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának  A nap születése előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő
• a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának  a Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde

Gyémántsávos minősítés:
• a feledi Szombathy Viktor Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának  Az égig érő fa előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika
• a gömörfalvai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Vörös Rébék előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára

GYEREKZSŰRI DÍJA:
• a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának  A nap születése előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő

SZERKESZTETT JÁTÉKOK

Bronzsávos minősítés:
• a szenci Csemadok szervezete Kincskereső Rigó Színpadának  a Játékos versek, verses játékok előadásáért, rendezte: Polák Margit és Molnár Enikő
• az ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csillag-szóró Színjátszó Csoportjának  a Kendőzetlenül előadásáért, rendezte: Gajdács Zsuzsanna, Bóna Tímea és Viczencz Gábor
• a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának
 a Játékok a fonóban előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Székely Zsuzsa és Miko Katalin
• a sajógömöri Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csicsergő Gyermekcsoportjának a Hogyan szerzett feleséget Taskó előadásáért, rendezte: Pusko Enikő
• a marcelházai Csemadok és a Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Napsugár Hagyományőrző Csoportjának  a Tollfosztóban előadásáért, rendezte: Poništ Tünde

Ezüstsávos minősítés:
• a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának  az Unalom a köbön előadásáért, rendezte: Sziklai “Sziki” Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia
• a bélyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Gyermekcsoportjának  az Évszakok – játékok, szokások előadásáért, rendezte: Szakszon Anna
• a bátkai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportjának  a … , mert játszani jó! előadásáért, rendezte: Hencz Annamária

Gyémántsávos minősítés:
• a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportjának a Színházasdi előadásáért, rendezte: Laboda Róbert

Gyerekzsűri díja:
• a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának  az Unalom a köbön előadásáért, rendezte: Sziklai “Sziki” Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia

SZÍNJÁTSZÓK

Bronzsávos minősítés:
• a nagykaposi Erdélyi János Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportjának A szúnyog előadásáért, rendezte: Szücs Ágnes és Kovács Adriana

Ezüstsávos minősítés:
• a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának a Malac Julcsa előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsa
• a lévai Juhász Gyula Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportjának  a Pelikánmadár előadásáért, rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó

Aranysávos minősítés:
• a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin városi szervezete Fókusz Gyermekszínpadának  A császárnő új ruhája előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
• az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportjának  a Méhek a vonaton előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva
• a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica
• a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportjának  a Csudahalott előadásáért, rendezte: Laboda Róbert és Kotiers Éva

Gyémántsávos minősítés:
• a füleki Csemadok Alapszervezet és a Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának  A kis kuruc előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa

Gyerekzsűri díja:
• a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica

A zsűri különdíja:
Különdíj a kulturális értékközvetítésért a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica

(Visited 26 times, 1 visits today)

További hasonló témájú videók

%d blogger ezt szereti: