A XXVIII. Tompa Mihály Országos Verseny programja

Holnap kezdődik a XXVIII. Tompa Mihály Országos Verseny döntője Rimaszombatban. A programok az érdeklődők számára is nyitottak, jöjjenek minél többen!

Emlékeztetőül nézzék meg a tavalyi döntőről a 3. kategória prózamondói közül Szalay Mátyást (Munka Utcai Alapiskola Komárom), aki Dragomán György: Beavatkozás című művét adta elő aranysávos minősítést és első helyezést elérve. Felkészítő tanára Habán Hajnalka volt.

PROGRAM:

2019. április 25. – csütörtök
18.00 – Koszorúzási ünnepség Tompa Mihály köztéri szobránál
19.00 – A XXVIII. TMOV ünnepélyes megnyitója a színházteremben / Emlékezés Kiss Péntek Józsefre / Szarka Tamás, Kossuth-díjas előadóművész zenés irodalmi műsora

2019. április 26. – péntek
8.00 – Döntők
I. kategória / vers, próza (gömbterem)
II. kategória / vers, próza (esztrádterem)
III. kategória / vers, próza (balett-terem)
IV. kategória / vers, próza (bábterem)

13.30 – Döntő
V. kategória / vers, próza (bábterem)

14.00-tól városnézés kisvonattal (indulás 14.00, 15.00 órakor a kultúrház elől)
14.00 – VII. kategória – lírai színpadok seregszemléje (esztrádterem), utána szakmai értékelés

17.30 Ajándékműsor a VI. kategória versenyzőinek:
Más tollával… Varga Richárd zenés verses műsora (balett-terem)
– Ajándékműsor pedagógusok, felkészítők részére: Csáky Pál: Hit és illúzió – a Boráros Színház előadása (bábterem)
– Foglalkozások a kisebbeknek Varga Lia vezetésével (gömbterem)
19.00 A padlás – a Komáromi Jókai Színház előadása (színházterem)

2019. április 27. – szombat
8.00 – a VI. kategória (verséneklők) döntője (színházterem)
9.00 – Nyilvános szakmai értékelések:
– I. kategória / vers, próza (gömbterem)
– II. kategória / vers, próza (esztrádterem)
– III. kategória / vers,próza (balett- terem)
– IV.-V. vers, próza (bábterem)

10.00 – Kézművesfoglalkozás kisebbeknek a Művelődési Ház előcsarnokában
14.00 – Nyilvános szakmai értékelés: VI. kategória – verséneklők (gömbterem)
15 .30 – A szép és a szörnyeteg – a Nektár Színház mese előadása (színházterem)
19.00 – Mindenki színpada: Eredményhirdetés, díjkiosztó gálaműsor

Kapcsolódó rendezvény: Kiállítás a XVIII. Ferenczy István Országos Képzőművészeti Verseny díjnyertes munkáiból.

(Visited 231 times, 2 visits today)
%d blogger ezt szereti: