XIII. Ferenczy István Képzőművészeti Verseny

Ferenczy István Képzőművészeti VersenyA Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya 13. alkalommal hirdette meg a Ferenczy István Országos Képzőművészeti Versenyt, melynek kiállításmegnyitójára és díjátadó ünnepségére 2014. február 28-án került sor a Tompa Mihály Alapiskola Novomeský utcai épületében. A hagyományos képzőművészeti verseny teret biztosított az emlékezésre, a lassan elfelejtett Pósa-gyermekversek , történetek újraélesztésére, hisz az egyik feladat épp Pósa-illusztrációk készítése volt. A versenybe az idén is szép számmal kapcsolódtak be a magyar alap- és középiskolás diákok. 39 iskolából több mint 490 pályamunka érkezett be.

 

XIII. Ferenczy István Képzőművészeti Verseny

Eredmények

I. kategória  –  1. téma:  Magyar uralkodók   / portré /    91  munka

  1.         Jeges Renátó                         ( Ragyolci Alapiskola és Óvoda)      
  2.         Bary Roman                          ( MTNy Speciális Alapiskola, Rimaszécs )   
  3.         Pauselli Alessandra              ( Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat )

 

Elismerő oklevél:     

  • Miklovics Mercédesz Laura   ( Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat )
  • Dolník Máté   ( Marianum Egyházi Iskolaközpont, Komárom)
  • Balázs Vivien, Galamb Krisztián  ( Ragyolci Alapiskola és Óvoda)
  • Kulcsár Krisztián  ( Janiga József Művészeti Alapiskola, Nagymegyer)

 

 

I. kategória – 2. téma :  Tanyavilág   / tájkép /        108  munka    

  1.                 Zsigárdi Sarolta                   ( Kodály Zoltán MTNy Alapiskola, Dunaszerdahely)
  2.                 Čukáš Brigitta                      ( Jókai Mór MTNy AI , Komárom )             
  3.                 Tóth Viktória                        ( Kodály Zoltán MTNy Alapiskola, Dunaszerdahely)

             

Elismerő oklevél:     

  • Kiss Abigél     ( Gregorovits Lipót MTNy Alapiskola, Jóka )
  • Dioši Dániel    ( MTNy Alapiskola, Zselíz )
  • Majoros Lúcia ( Fülek)
  • Süveg Dániel   ( Baross Gábor  Alapiskola, Csata )   

 

I. kategória – 3. téma:   Pósa bácsi meséi   / illusztráció /      110  munka

  1.         Radič Vanesza                      ( MTNy Alapiskola, Gömörsíd)
  2.         Botos Roland                         ( MTNy Alapiskola, Gömörsíd)
  3.         Pipper Dávid                         ( Jókai Mór MTNy AI , Komárom )

 

Elismerő oklevél:    

  • Krizsan Bence, Martincsek Szilárd, Varga Tímea, Vörös Virág  ( Jókai Mór MTNy AI , Komárom )
  • Botos József, Botos Kevin, Oláh Antónió, Oláh Kálmán  ( MTNy Alapiskola, Gömörsíd)
  • Roskó Cynthia  ( II. Rákóczi Ferenc MTNy Alapiskola, Gúta)

 

 

II. kategória – 1. téma:  Magyar uralkodók   / portré /    67  munka            

  1.         Nagy Nikoletta                      ( Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat)
  2.         Molnár Mirtill Júlia             ( Szombathy Viktor AI, Feled )
  3.         Peszeki Monika                    ( Egyházi Alapiskola és Óvoda, Kéty)

 

Elismerő oklevél: 

  • Fülöp Orsolya Blanka   ( Egyházi Alapiskola és Óvoda, Kéty)
  • Danko Nikoletta, Hanesz Hajnalka  (Rozsnyói Ref. Egyházközösség Alapiskolája)  
  • Marczel Krisztina  ( MTNy Alapiskola, Nyárasd)

 

 II. kategória  – 2. téma:    Tanyavilág   / tájkép /        72    munka                          

  1.          Puhovich Kevin                   ( Kodály Zoltán MTNy Alapiskola, Dunaszerdahely)  
  2.          Tóth Réka Márta                 ( Jókai Mór MTNy AI , Komárom )            
  3.          Pólya Tamara                       ( MTNy Alapiskola, Zselíz )

 

 

Elismerő oklevél:   

  • Pethő Erika     ( Gregorovits Lipót MTNy Alapiskola, Jóka )
  • Dóczé Mária    ( Kossányi József Alapiskola, Szentpéter)
  • Tóth Viktória  ( Pázmány Péter AI és Óvoda, Vágsellye)
  • Balog Klaudia  ( Szombathy Viktor AI, Feled )
  • Horváth Ádám, Horváth Tímea, Nagy Fanni  ( Kodály Zoltán MTNy Alapiskola, Dunaszerdahely)                        

 

II. kategória – 3. téma:   Pósa bácsi meséi   / illusztráció /     41   munka      

  1.         Dávid Annamária                 ( Jókai Mór MTNy AI , Komárom ) 
  2.         Jónáš Jessica                        ( Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat)
  3.         Lőkös Adrián                        ( Szombathy Viktor AI, Feled )  

 

Elismerő oklevél:   

  • Vörös Orsolya   ( Jókai Mór MTNy AI , Komárom )
  • Ruszó Marek   ( MTNy Alapiskola, Rimaszécs)      

 

 

III. kategória  –  1. téma:    Magyar uralkodók   / portré /      4  munka           

 

  1.       Bodor Noémi                  ( Füleki Gimnázium)
  2.       Hodul Nikoletta             ( Füleki Gimnázium)
  3.       Tóth Bianka                   ( Füleki Gimnázium)

 

 

Elismerő oklevél:    Cibula Loreta   ( Magán Szakközépiskola, Rimaszombat )

 

III. kategória – 2. téma :    Tanyavilág   / tájkép /      2  munka    

Elismerő oklevél:    Tóth János    ( Füleki Gimnázium)

 

III. kategória – 3. téma: Pósa bácsi meséi   / illusztráció /        3  munka 

A zsűri nem adott ki díjat.        

 

Külön elismerés a felkészítőknek: 

  • Bene Valériának ( MTNy Alapiskola, Gömörsíd)
  • Fodor Máriának ( Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely)
  • Jókai Évának ( Jókai Mór Alapiskola, Komárom)
  • Benko Pálnak  ( Füleki Gimnázium)  a legtöbb díjnyertes pályamunkáért!

 

39  iskola kapcsolódott be a versenybe:

  • Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat
  • Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat
  • Szombathy Viktor Alapiskola,  Feled 
  • Základná škola – Alapiskola, Bátka
  • MTNy Speciális Alapiskola,  Rimaszécs
  • MTNy Alapiskola, Balogfalva     /  zs@blhovce.edu.sk
  • MTNy  Alapiskola,  Rimaszécs
  • Základná škola-Alapiskola, Várgede
  • MTNy Alapiskola, Gömörsíd
  • MTNY Alapiskola és Óvoda, Ragyolc
  • MTNy Alapiskola, Jánosi
  • Füleki Gimnázium
  • Rozsnyói Ref. Egyházközösség Alapiskolája , Rozsnyó    /  zsreformov@azet.sk
  • Gregorovits Lipót MTNy Alapiskola,  Jóka        /  zakladnaskolasvjm@stonline.sk
  • Baross Gábor Alapiskola , Csata    / vbkladnm@zsmcata.sk
  • MTNy Alapiskola, Farnad         /  zsmfarna@post.sk
  • Móra Ferenc Alapiskola,  Nemesócsa      / uzivatel@zszemolca.edu.sk
  • II. Rákóczi Ferenc Alapiskola, Gúta       /  iskola.rakoczi@gmail.com
  • Jókai Mór MTNy Alapiskola, Komárom      /  zsulmierukn@gmail.com
  • Marianum Egyházi Iskolaközpont, Komárom
  • Nagyboldogasszony Egyházi Alapiskola, Gúta   /  cerkevnn@cgymkolarovo.edu.sk , decsi.k@gmail.com
  • Magán Szakközépiskola, Rimaszombat
  • Duna utcai Magyar Gimnázium, Pozsony
  • Vámbéri Ármin Alapiskola, Dunaszerdahely
  • Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely
  • MTNY Alapiskola, Deáki
  • Pázmány Péter Alapiskola, Vágsellye
  • Tarczy Lajos Alapiskola, Hetény
  • MTNy Alapiskola, Zselíz
  • MTNy Alapiskola, Perbete
  • Egyházi Alapiskola és Óvoda, Kéty
  • MTNy Alapiskola, Kecső
  • Édes Gergely Alapiskola, Madar
  • Kossányi József Alapiskola, Szentpéter
  • Janiga József Művészeti Alapiskola, Nagymegyer
  • MTNy Alapiskola, Nyárasd
  • MTNy Alapiskola, Ipolyszakállos
  • Erdélyi János Alapiskola, Nagykapos
  • Dobó István MTNY Alapiskola és Óvoda, Nagyszelmenc

Zsűri:

  • Mgr. Marian Lacko
  • Mihók  Ibolya
  • Vaskői Károly

 

 

(Visited 30 times, 3 visits today)

További hasonló témájú videók

%d blogger ezt szereti: