Sok boldog apukát!

Június harmadik hétvégéje apák napja. Az Egyesült Államokban kezdeményezték először az apák megünneplését a XX. század elején. Az apaságot és a szülői szerepet ünneplik ilyenkor, emlékeznek az apákra, nagyapákra és a többi férfi elődre. 

Félszázada jött az ár…

A fenti címmel tartottak emlékezést az 1965-ös dunai árvízre a komáromi Duna Menti Múzeumban Décsi László és Haraszti-Mészáros Erzsébet közreműködésével. A beszélgetést Miklósi Péter vezette.

Színházi élet – zenés est

Színházi élet címmel tartottak zenés estet a Pozsonyi Magyar Intézetben. Rák Viktória és Derzsi György egy időutazással a 40-es évek világába vezette el a közönséget, a kor legismertebb dalainak kíséretében.