Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Ádám Levente, Péterfala

Az I. kategóriában versenyző péterfalai Ádám Levente (Alapiskola és Óvoda Almágy) aranysávos előadása: „Se vele, se nélküle”. 

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Máté Gábor, Vígtelke

A III. kategóriában versenyző Máté Gábor (Dénes György Alapiskola, Vígtelke) ezüstsávos besorolást nyert mesemondása.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Pollák Zsófia, Gúta

A gútai Pollák Zsófia (Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont, Gúta) versenyelőadásaa II. kategóriában: A gelencséri cigány.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Senkulič Dézi, Komárom

Az I. kategóriában versenyző Senkulič Dézi (Munka Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Komárom) ezüstsávos mesemondása. 

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Csáky Máté, Ipolybalog

A IV. kategóriában versenyző ipolybalogi Csáky Máté (Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság) mesemondása: Bohóka meg Katóka.

Hol volt, hol nem volt • Laszab Veronika, Ipolybél

2019-ben a X. Ipolyi Arnold Népmesemondó Versenyen hangzott el az I. kategóriában versenyző ipolybéli Laszab Veronika (Alapiskola és Óvoda, Ipolyszakállos) versenyelőadása: Az ördögbarázdák.   Mivel az idén se versenyeznek a népmesét mondók, idézzük fel a legutóbbi versenyt, hogy inspirálódjanak azok, akik már készülnek a jövő évre.    Szlovákiai magyar szövegfolklór archívum

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • I. kat. Kovács Réka, Szepsi

Ezüstsávos minősítést szerzett Kovács Réka (Szepsi, Boldog Salkaházi Egyházi Iskolaközpont) A szállást kérő rókáról szóló mesével.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Kováč Liliána, Köbölkút

A III. kategóriában versenyző Kováč Liliána (Stampay János Alapiskola – Köbölkút) mesemondása.  

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Bojszko Kevin, Szepsi

A II. kategóriában versenyzett a szepsi Bojszko Kevin (Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi) a Meddig él a szarka című mesével.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Bukovszky Borbála, Szentpéter

Az I. kategóriában versenyző Bukovszky Borbála (Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter) bronzsávos eredményt ért el „A szegény emberről meg a farkasról” szóló meséjével.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Lénárt Dóra, Felsőszeli

A III. kategóriában versenyző Lénárt Dóra (Széchenyi István MTNYAI Felsőszeli) aranysávval értékelt produkciója. 

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Pleva András Álmos, Alsószeli

Az alsószeli Pleva András Álmos (Alapiskola és Óvoda, Alsószeli) versenyelőadása a II. kategóriában: Szegíny legíny gazdagságo.

A X. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny díjkiosztója

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet a magyarság kiemelkedő néprajzkutatójának és folklórgyűjtőjének, Ipolyi Arnoldnak tiszteletére, tizedik alkalommal hirdette meg fent nevezett versenyét, melynek célja a magyar prózai népköltészeti műfajok műfaji és táji jellegzetességeinek megjelenítése, valamint a hagyományos mesemondás, történetmesélés népszerűsítése.  A verseny döntőjét iskolai fordulók és területi elődöntők előzik meg. A […]

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Tóth Gellért, Érsekkéty

Az I. kategóriában versenyző Tóth Gellért (Egyházi Alapiskola és Óvoda, Érsekkéty) ezüstsávos mesélése.  

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Lacza Anikó, Perbete

A IV. kategóriában versenyző perbetei Lacza Anikó (Csemadok Alapszervezet, Perbete) mesemondása: Az igazságos ember.