Author Archive

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny – Vészmadarak, Komárom

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - Vészmadarak, Komárom
A VI. kategória verséneklői között állt pódiumra a Komáromból érkezett Vészmadarak formáció. A betegség miatt megváltozott felállásban versenyző formáció két saját verset zenésített meg.   »

Tóth Árpád a verséneklésről

Tóth Árpád a verséneklésről
Tóth Árpád karnagy, egyetemi és középiskolai tanár, a Csíkszerda improvizációs kórus vezetője és egyben zseniális pedagógus ötödik éve dolgozik a Tompa Mihály Országos Verseny bírálóbizottságában. A tendenciákról kérdezte őt Urbán Csongor.   »

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny – Sycorax

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - Sycorax
VII. kategória / lírai színpadok sorában állt pódiumra a királyhelmeci gimnázium Sycorax színpada a Szeretetnyelv ( „ Ha az igazság odaát van, én is csak álmomban létezem “ ) című előadással. Felkészítő: Pekárovics Marianna.   »

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny – GIMISz Diákszínpad

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - GIMISz Diákszínpad
VII. kategória / lírai színpadok sorában állt pódiumra a komáromi GIMISz Diákszínpad a Játék című Gyárfás Endre, József Attila, Lackfi János, Varró Dániel, Weöres Sándor verseiből  készült összeállítással. Felkészítő: Csengel Mónika.   »

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny – Ondrejcsák Anna, Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - Ondrejcsák Anna, Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat
A I. kategória prózamondóinak sorában állt pódiumra Ondrejcsák Anna (Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat) Lázár Ervin: A zöld lific című művével. Felkészítő: Mihály Ágnes.   »

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny – Gál Ádám Vajk, Hetény

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - Gál Ádám Vajk, Hetény
A II. kategória versmondóinak sorában állt pódiumra Gál Ádám Vajk (Tarczy Lajos MTNY Alapiskola, Hetény) Arany János: A gyermek és szivárvány című művével. Felkészítő: Mgr. art. Kiss Szilvia.   »

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny – Halász Dániel, Érsekújvár

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - Halász Dániel, Érsekújvár
A III. kategória prózamondóinak sorában állt pódiumra Halász Dániel ( Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár) Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk (részlet) című művével. Felkészítő: Horváth Melinda.   »

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny – Blanár Panna, Királyhelmec

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - Blanár Panna, Királyhelmec
A III. kategória prózamondóinak sorában állt pódiumra Blanár Panna (Királyhelmeci Gimnázium) Móricz Zsigmond: Pillangó (részlet) című művével. Felkészítő: Nagy Gabriella.   »

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny – Kovács Vivien, Rimaszombat

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - Kovács Vivien, Rimaszombat
A III. kategória prózamondóinak sorában állt pódiumra Kovács Vivien (Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat) Móricz Zsigmond: A koldus legszennyesebb inge című művével. Felkészítő: Tari Mária.   »

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny – Morvai Viktória Bereniké, Párkány

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - Morvai Viktória Bereniké, Párkány
A III. kategória prózamondóinak sorában állt pódiumra Morvai Viktória Bereniké (Ady Endre Alapiskola, Párkány) Mikszáth Kálmán: A néhai bárány című művével. Felkészítő: Jakubik Teréz.   »

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny – Nagy Isabella, Bátka

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - Nagy Isabella, Bátka
A III. kategória prózamondóinak sorában állt pódiumra  Nagy Isabella (Alapiskola Bátka) H. Ch. Andersen: A kis gyufaárus lány című művével. Felkészítő: Mgr. Derencsényi Éva.   »

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny – Pálfy Vince, Dunaszerdahely

XXVI. Tompa Mihály Országos Verseny - Pálfy Vince, Dunaszerdahely
A III. kategória prózamondóinak sorában állt pódiumra Pálfy Vince (Kodály Z. Alapiskola, Dunaszerdahely) Béres Tamás:  Apám illata című művével. Felkészítő: Mgr. Hykeš Tamara.   »


© 2010 . All rights reserved.
Edited by Microgramma