Kincskeresők 2021 – Oros László Bibliotheca Pro Patria könyvtára

Oros László Bibliotheca Pro Patria könyvtára
Erdélyi Flóra (AI 9.) és Szabó Réka (AI 9.), Széchenyi István AI és Ó., Felsőszeli

Oros László Bibliotheca Pro Patria könyvtára – Erdélyi Flóra és Szabó Réka, a felsőszeli Széchenyi István AI és Ó 9. osztályosainakelőadása a Kincskeresők – regionális értékeket kutató diákok XVI. országos konferenciáján. 

Témamegkötés nélkül jelentkezhettek a gyerekek a szülőföldhöz kötődő bemutatókkal – természet- és társadalomtudományos témakörben csakúgy, mint az új, a XXI. század követelményeinek megfelelő kezdeményezések, társulások vagy a hely szellemét gazdagító jeles személyek bemutatásával – vagy egyszerűen „csak” a saját családot, szülőket, nagyszülőket bemutató családtörténettel, a nagyszülők fényképalbumán keresztül – hisz ebből is kirajzolódik a regionális történelem egy-egy szelete.

2021. november 10–11. Galánta, Városháza, nagyterem.

Program:

November 9. – kedd

1. 9:00 – 9:15 Buzitai és hími lányok élete és népviselete régen Horvát Vivien AI 8. Sabo Bernadett AI 8.
Ádám Csilla Alapiskola Buzita

2. 9:15 – 9:30 A tallósi Esterházy-kastély története Fehér Ádám AI 8. Šoltó Viktória AI 8.
Mgr. Varga David
Petőfi Sándor AI és Ó Diószeg

3. 9:30 – 9:45
A debrődi Szent László-forrás története, mondái és legendái Viszlay Eszter Gimn. 2. Dienes Noémi Gimn. 2.
Mihályi Molnár László
Boldog Salkaházi Sára Egyh. Isk.
Szepsi

4. 9:45 – 10:00 Oros László Bibliotheca Pro Patria könyvtára Erdélyi Flóra AI 9. Szabó Réka AI 9.
Morovics Ibolya
Széchenyi István AI és Ó Felsőszeli

5. 10:00 – 10:15
Batta György élete és munkássága az unokája szemén keresztül Batta Simon Dániel SZK 1. Kolek János Műszaki Szakközépisk.
Komárom

6. 10:15 – 10:30
Felsőszeli felekezeti iskolái a 20. század első felében
Kráľovič Ádám AI 6.
Vanko Norbert Bence AI 6.
Mészáros Magdolna Csemadok Alapszervezet Felsőszeli

7. 10:45 – 11:00 Jakubecz Márta, író Nagy Olivér AI 6.
Vankó Norbert Bence
AI 6.
Morovics Ibolya
Széchenyi István AI és Ó Felsőszeli

8. 11:00 – 11:15
Holokauszt és Komárom – Nagyné Strasszer Etelka néni visszaemlékezései Banzi Botond SZK 1. Kliment Ádám SZK 1. Kolek János Műszaki Szakközépisk.
Komárom

9. 11:15 – 11:30 Reformáció egy Vág menti faluban Seres Krisztina SZK 2.
PaedDr.
Kiss Kinga, PhD.
Egészségügyi Középiskola Dunaszerdahely

10. 11:30 – 11:45
Élet a nagygazdaságban (Üknagyapám nyomában) Rákász Botond AI 8.
Rákász Katalin
Alapiskola és Óvoda, Nádszeg

11. 11:45 – 12:00
A felsőszeli Nyerges hagyományápoló tevékenysége Kontár Máté AI 8.
Nogely Mónika
Széchenyi István AI és Ó Felsőszeli

(Visited 70 times, 42 visits today)

További hasonló témájú videók

%d bloggers like this: