XII. Bíborpiros szép rózsa – Öt szép piros alma, Dunaszerdahely

Az Öt szép piros alma fantázianevű csapatot a dunaszerdahelyi Kodály Zoltán Alapiskola öt alsótagozatos diáklánya alkotja. Elsős koruk óta állandó tagjai az iskola énekkarának. Első megmérettetésük a Bíborpiros szép rózsa regionális elődöntőjén való részvétel volt. Az akkor még három tagot számláló csapathoz azóta csatlakozott két új leányzó is. Ők öten alkotják az országos elődöntőben az Öt szép piros alma éneklőcsoportját. Felkészítőjük: Gaál Zöld Ágnes.

Műsorukon: Bújj, bújj zöld ág; Kiskácsa fürdik; Kiment a ház az ablakon.

XII. Bíborpiros szép rózsa országos döntő, Dunaszerdahely, 2019. november 23.  

 

Eredmények:

Ág Tibor-díj:

Tari Lujza, népzenekutató

Bronzsávos minősítés:

Béres Jázmin

Nagykapos

Boczán Anna Fruzsina

Nagykapos

Cházár András Népdalkör

Jólész

Dóczi Boldizsár

Kiskövesd

Fodros Menyecskekórus

Marcelháza

Fürtöcskék Asszonykórus

Balogfala

Gyöngykoszorú Népdalkör

Rozsnyó

Harmónia Női Éneklőcsoport

Vízkelet

Kikerics Népdalkör

Pelsőc

Kincses Citerazenekar

Marcelháza

Moore Emilia és Oravec Veronika

Szenc

Palóc Népdalcsoport

Ipolynyék

Pengettyű Citerazenekar

Pered

Perleczky Balázs

Felsőszeli

Rozmaring Népdalkör

Bacska

Sajógömöri Citerazenekar

Sajógömör

Vadkerti Bíborka

Nyékvárkony

Végh Csongor

Nyékvárkony

Ezüstsávos minősítés:

Bazsarózsa Asszonykórus

Zétény

BEYLE Hagyományörző Csoport

Bély

Bódis István

Béke

Bokréta Népdalkör

Szádalmás

Bokros Réka

Szilice

Búzavirág Női Népdalkör

Béke

Buzitai Alapiskola Citerazenekara

Buzita

Dió héj Citerazenekar

Diószeg

Dobosi Dóra

Alsószeli

File banda

Fülek

Fodor Borbála

Búcs

Gyönygyvirág Népdalkör

Szentmária

Kéknefelejcs Népdalkör

Nagymegyer

Kikelet Citerazenekar

Felsőszeli

Koľvek Dávid

Hárskút

Mezeicsokor Éneklőcsoport

Fülekkovácsi

Nagyidai Hagyományőrző Csoport

Nagyida

Nemeshodosi Citerazenekar

Nemeshodos

Nyárasdi Népdalkör

Nyárasd

Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport

Felsőszeli

Rozmaring-ág Citeraegyüttes

Szímő

Sarló Citerazenekar

Nyárasd

Sebő Zsóka

Komárom

Šmajda Bernadett

Szádalmás

Sústya Citerazenekar

Naszvad

Szeles Chloe

Izsa

Vadkerti Villő

Nyékvárkony

Viza Citerazenekar

Naszvad

Aranysávos minősítés:

Andrássy Dénes Férfikar

Krasznahorkaváralja, Hárskút, Várhosszúrét, Jólész és Berzéte

Békei és Sárosfai Cimbora Népdalkör

Béke

Berta Lucia Fanni

Kenyhec

Buzitai Citerazenekar

Buzita

Dalárda Nagyölved – Szőgyén

Nagyölved

Demko András

Nagyida

Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport

Érsekkéty

Fehér Akác Asszonykórus

Tardoskedd

Fekete Emma Lili és Botos Annabella Andrea

Fülek

Galáris Énekegyüttes

Losonc

Igricek Citerazenekar

Nagymegyer

Jázmin Népdalkör

Ragyolc

Korintus László

Hárskút

Margaréta Népdalkör

Felsőpatony

Molnár Bianka

Ógyalla

Nagyabonyi Citeraegyüttes

Nagyabony

Navrátil Amira

Hegybeneéte

Pacsirta Népdalkör

Nagymegyer

Rozmaring citera és népdalkör

Szímő

Rozmaring Néptáncegyüttes

Abaújszina

Szivárvány Énekkar

Nagybalog

Tám Dóra

Bacsfa

Tardoskeddi Férfikar

Tardoskedd

Varga Vivien és Illés Dorka

Fülek

Vásárúti Dalárda

Vásárút

Kiemelt aranysávos minősítés:

Csalogány Népdalkör

Tornalja

 

Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttes

Nagyabony

 

Danyi Natália

Fülek – Gömörsíd

 

Felsőszeli Férfikar

Felsőszeli

 

Foncsik Énekegyüttes

Fülek

 

Igricek Népdalkör

Nagymegyer

 

Imregi Hagyományőrző Csoport

Imreg

 

Mihalovics Zsófia

Fülek

 

Mirtusz

Kéty

 

Öt szép piros alma

Dunaszerdahely

 

Pákozdi Dorina

Kéty

Peredi Férfi Daloskör

Pered

 

Rezes Gyula

Szepsi

Rozmaring Hagyományőrző Csoport

Abaújszina

 

Rozmaringsarj Gyermek Néptánccsoport

Abaújszina

 

Szabó Júlia

Naszvad

Százdi Citeraegyüttes

Százd

Varga Zaránd Ágoston

Dunaszerdahely

Zsoldos Viktoria

Nagymegyer

A Vass Lajos népzenei verseny Kárpát-medencei döntőjének résztvevői:

Varga Zaránd Ágoston

Dunaszerdahely

Pákozdi Dorina

Érsekkéty

Imregi Hagyományőrző Csoport

Imreg

Mirtusz

Érsekkéty

Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttes

Nagyabony

Peredi Férfi Daloskör

Pered

Foncsik Énekegyüttes

Fülek

Rozmaringsarj Gyermek Néptánccsoport

Abaújszina

Öt szép piros alma

Dunaszerdahely

Csalogány Népdalkör

Tornalja

(Visited 56 times, 1 visits today)

További hasonló témájú videók

%d blogger ezt szereti: