Epizód:
XII. Bíborpiros szép rózsa – Boczán Anna, Nagykapos XII. Bíborpiros szép rózsa – Bokréta Népdalkör, Szádalmás XII. Bíborpiros szép rózsa – Bokros Réka, Szilice XII. Bíborpiros szép rózsa – Cházár András Népdalkör, Jólész XII. Bíborpiros szép rózsa – Búzavirág Női Népdalkör, Béke XII. Bíborpiros szép rózsa – Dalárda (Nagyölved-Szőgyén) XII. Bíborpiros szép rózsa – Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttes, Nagyabony XII. Bíborpiros szép rózsa – Danyi Natália (Fülek-Gömörsíd) XII. Bíborpiros szép rózsa – Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport XII. Bíborpiros szép rózsa – Dóczi Boldizsár, Kiskövesd XII. Bíborpiros szép rózsa – Fodros Menyecskekórus, Marcelháza XII. Bíborpiros szép rózsa – Gyönygyvirág népdalkör, Szentmária XII. Bíborpiros szép rózsa – Harmónia Női Éneklőcsoport, Vízkelet XII. Bíborpiros szép rózsa – Imregi hagyományőrző csoport XII. Bíborpiros szép rózsa – Fekete Emma Lili és Botos Annabella Andrea, Fülek XII. Bíborpiros szép rózsa – Koľvek Dávid, Hárskút XII. Bíborpiros szép rózsa – Korintus László, Hárskút XII. Bíborpiros szép rózsa – Mihalovics Zsófia, Fülek XII. Bíborpiros szép rózsa – Rozmaring citera és népdalkör, Szímő XII. Bíborpiros szép rózsa – Rozmaring népdalkör, Bacska XII. Bíborpiros szép rózsa – Mirtusz, Kéty XII. Bíborpiros szép rózsa – Rozmaring Hagyományőrző Csoport, Abaújszina XII. Bíborpiros szép rózsa – Rozmaring Néptáncegyüttes, Abaújszina XII. Bíborpiros szép rózsa – Šmajda Bernadett, Szádalmás XII. Bíborpiros szép rózsa – Varga Vivien és Illés Dorka, Fülek XII. Bíborpiros szép rózsa – Vásárúti Dalárda, Vásárút XII. Bíborpiros szép rózsa – Andrássy Dénes Férfikar XII. Bíborpiros szép rózsa – Bazsarózsa asszonykórus, Zétény XII. Bíborpiros szép rózsa – Békei és Sárosfai Cimbora Népdalkör XII. Bíborpiros szép rózsa – Béres Jázmin, Nagykapos XII. Bíborpiros szép rózsa – Beyle hagyományőrző csoport, Bély

XII. Bíborpiros szép rózsa – Beyle hagyományőrző csoport, Bély

A bélyi Beyle Hagyományőrző Csoport versenyműsora a XII. Bíborpiros szép rózsa verseny országos döntőjén, Dunaszerdahelyen, 2019. november 23-án. Vezető: Káša Éva.

Műsorszámok: Őszi szél fú; Kerekes kis kútnál; Zöld erdőben, zöld mezőben; Sej, este későn ragyognak a csillagok; Ezen a fán de keserű az alma
Ezt vallják magukról: A Beyle vegyes éneklőcsoport 2007-ben alakult, Bély község ősi nevét választotta nevéül. Vezetője Káša Éva. Számos hazai és külföldi fellépésen vettek részt. A csoport 9 tagú. Fő céljuk Bély község, valamint a régió népszokásainak, énekeinek, hagyományainak megőrzése és továbbadása. Nagyobb sikerek: Tavaszi szél vizet áraszt népdalverseny országos arany és ezüst minősítés, Kórusok Társulása arany és ezüst fokozat.

Eredmények:

Ág Tibor-díj:

Tari Lujza, népzenekutató

Bronzsávos minősítés:

Béres Jázmin Nagykapos
Boczán Anna Fruzsina Nagykapos
Cházár András Népdalkör Jólész
Dóczi Boldizsár Kiskövesd
Fodros Menyecskekórus Marcelháza
Fürtöcskék Asszonykórus Balogfala
Gyöngykoszorú Népdalkör Rozsnyó
Harmónia Női Éneklőcsoport Vízkelet
Kikerics Népdalkör Pelsőc
Kincses Citerazenekar Marcelháza
Moore Emilia és Oravec Veronika Szenc
Palóc Népdalcsoport Ipolynyék
Pengettyű Citerazenekar Pered
Perleczky Balázs Felsőszeli
Rozmaring Népdalkör Bacska
Sajógömöri Citerazenekar Sajógömör
Vadkerti Bíborka Nyékvárkony
Végh Csongor Nyékvárkony

Ezüstsávos minősítés:

Bazsarózsa Asszonykórus Zétény
BEYLE Hagyományörző Csoport Bély
Bódis István Béke
Bokréta Népdalkör Szádalmás
Bokros Réka Szilice
Búzavirág Női Népdalkör Béke
Buzitai Alapiskola Citerazenekara Buzita
Dió héj Citerazenekar Diószeg
Dobosi Dóra Alsószeli
File banda Fülek
Fodor Borbála Búcs
Gyönygyvirág Népdalkör Szentmária
Kéknefelejcs Népdalkör Nagymegyer
Kikelet Citerazenekar Felsőszeli
Koľvek Dávid Hárskút
Mezeicsokor Éneklőcsoport Fülekkovácsi
Nagyidai Hagyományőrző Csoport Nagyida
Nemeshodosi Citerazenekar Nemeshodos
Nyárasdi Népdalkör Nyárasd
Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport Felsőszeli
Rozmaring-ág Citeraegyüttes Szímő
Sarló Citerazenekar Nyárasd
Sebő Zsóka Komárom
Šmajda Bernadett Szádalmás
Sústya Citerazenekar Naszvad
Szeles Chloe Izsa
Vadkerti Villő Nyékvárkony
Viza Citerazenekar Naszvad

Aranysávos minősítés:

Andrássy Dénes Férfikar Krasznahorkaváralja, Hárskút, Várhosszúrét, Jólész és Berzéte
Békei és Sárosfai Cimbora Népdalkör Béke
Berta Lucia Fanni Kenyhec
Buzitai Citerazenekar Buzita
Dalárda Nagyölved – Szőgyén Nagyölved
Demko András Nagyida
Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport Érsekkéty
Fehér Akác Asszonykórus Tardoskedd
Fekete Emma Lili és Botos Annabella Andrea Fülek
Galáris Énekegyüttes Losonc
Igricek Citerazenekar Nagymegyer
Jázmin Népdalkör Ragyolc
Korintus László Hárskút
Margaréta Népdalkör Felsőpatony
Molnár Bianka Ógyalla
Nagyabonyi Citeraegyüttes Nagyabony
Navrátil Amira Hegybeneéte
Pacsirta Népdalkör Nagymegyer
Rozmaring citera és népdalkör Szímő
Rozmaring Néptáncegyüttes Abaújszina
Szivárvány Énekkar Nagybalog
Tám Dóra Bacsfa
Tardoskeddi Férfikar Tardoskedd
Varga Vivien és Illés Dorka Fülek
Vásárúti Dalárda Vásárút

Kiemelt aranysávos minősítés:

Csalogány Népdalkör Tornalja  
Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttes Nagyabony  
Danyi Natália Fülek – Gömörsíd  
Felsőszeli Férfikar Felsőszeli  
Foncsik Énekegyüttes Fülek  
Igricek Népdalkör Nagymegyer  
Imregi Hagyományőrző Csoport Imreg  
Mihalovics Zsófia Fülek  
Mirtusz Kéty  
Öt szép piros alma Dunaszerdahely  
Pákozdi Dorina Kéty
Peredi Férfi Daloskör Pered  
Rezes Gyula Szepsi
Rozmaring Hagyományőrző Csoport Abaújszina  
Rozmaringsarj Gyermek Néptánccsoport Abaújszina  
Szabó Júlia Naszvad
Százdi Citeraegyüttes Százd
Varga Zaránd Ágoston Dunaszerdahely
Zsoldos Viktoria Nagymegyer

A Vass Lajos népzenei verseny Kárpát-medencei döntőjének résztvevői:

Varga Zaránd Ágoston Dunaszerdahely
Pákozdi Dorina Érsekkéty
Imregi Hagyományőrző Csoport Imreg
Mirtusz Érsekkéty
Csillagfürt népdalkör és citeraegyüttes Nagyabony
Peredi Férfi Daloskör Pered
Foncsik Énekegyüttes Fülek
Rozmaringsarj Gyermek Néptánccsoport Abaújszina
Öt szép piros alma Dunaszerdahely
Csalogány Népdalkör Tornalja
(Visited 12 times, 4 visits today)

További hasonló témájú videók

%d blogger ezt szereti: