XXVIII. TMOV – Verséneklők | A.F.F. (Kassa)

A kassai A.F.F. formáció 2016-ban nyerte meg a rimaszombati versenyt, most újra ott volt a döntőben. Jevgenyij Jevtusenko Bűvölő és József Attila Biztató című versét dolgozták fel.

XXVIII. TMOV – Verséneklők | New Orleans, majd alvászavar (Komárom)

Komáromot képviselte a New Orleans, majd alvászavar. Két megzenésített verset hallhatunk előadásukban: Sziveri János: Bábjáték és Cselényi László: Golgota című művét.

XXVIII. TMOV – Verséneklők | HoryZone (Rozsnyó)

Rozsnyóról érkezett a HoryZone, Nemes Nagy Ágnes A szomj és Reményik Sándor Őszi erdőn hamvadó parázs című versének feldolgozását adják elő.

XXVIII. TMOV a 2. kategória zsűrijének bemutatkozása

A 2. kategória vers- és prózamondói a rimaszombati művelődési ház esztrádtermében álltak a zsűri elé. A zsűri elnöke N. Tóth Anikó, tagjai Mokány Csaba színművész, rendező; Tóth Károly színművész és Tóth Zsóka előadóművész voltak.

XXVIII. TMOV – Fülöp Hanna, Komárom

A 2. kategória versmondói. Fülöp Hanna (MARIANUM Egyházi Iskolaközpont, Komárom) Romhányi József: A róka és a holló (téma és variációk) című művét adta elő ezüstsávos minősítéssel. Felkészítő tanára Földes Varga Katalin volt.

XXVIII. TMOV 2v – Nógel Alexa, Nyárasd

A 2. kategória versmondói. Nógel Alexa (Alapiskola, Nyárasd) Varró Dániel: A babaarcú démon című művét adta elő ezüstsávos minősítéssel. Felkészítő tanára Magyar Gaál Lívia volt..

XXVIII. TMOV – Nagy Gabriella, Szepsi

A 3. kategória versmondói. Nagy Gabriella (Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi) Benke Rita: Piros kalap című művét adta elő bronzsávos minősítéssel. Felkészítő tanára Mgr. Pelegrin Krisztina volt.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Tamási Blanka, Nagymegyer – Izsap

A III. kategóriában versenyző Tamási Blanka (Bartók Béla Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Nagymegyer) ezüstsávra értékelt mesemondása.

Az Irodalmi Szemle nyári számát ajánljuk

Nagy Csilla, az Irodalmi Szemle szerkesztője ajánlja a folyóirat 7-8., nyári dupla számát a tisztelt olvasók figyelmébe a Vajkán megrendezett ARTér 2019 alkotótábor helyszínén, ahol ez volt az első esti bemutató témája.

Semmi

2019. július 3-án mutatta be a Jókai Napokon nívódíjjal kitüntetett Fókusz Diákszínpad a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban Janne Teller: Semmi című regényének színpadi adaptációját.

Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Csank Máté, Détér

A II. kategóriában versenyzett a détéri Csank Máté (Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat) Vaskalapos János történetével.

XXVIII. TMOV – Pálos Erik, Szepsi

A 1. kategória versmondói. Pálos Erik (Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi) Nemes Nagy Ágnes: Szetyepotya Péter című művét adta elő bronzsávos minősítéssel. Felkészítő tanára Mgr. Nagy Éva volt.

XXVIII. TMOV – Senkulič Dézi, Komárom

A 1. kategória prózamondói. Senkulič Dézi (Munka Utcai Alapiskola, Komárom) Mihail Plackovskij: Csökönyös, csökönyös, csökönyös csacsi című művét adta elő ezüstsávos minősítéssel. Felkészítő tanára Matyi Margaréta volt.

XXVIII. TMOV – Balog Maros, Fülek

A 4. kategória versmondói. Balog Maros (Füleki Gimnázium) Szabó Lőrinc: Semmiért egészen című művével lépett a zsűri elé. Felkészítő tanára: Szvorák Zsuzsa.

XXVIII. TMOV – Varga Renáta, Galánta

A 4. kategória prózamondói. Varga Renáta (Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta) Duba Gyula: Asszonyi monológ című művével versenyzett. Felkészítő tanára: Restár Judit.