Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny • Deme Réka, Naprágy

Az I. kategóriában versenyző Deme Réka (Kazinczy Ferenc MTNYAI, Tornalja) bronzsávos előadása:„A vénjány meg a tolvajok”.

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet a magyarság kiemelkedő néprajzkutatójának és folklórgyűjtőjének, Ipolyi Arnoldnak tiszteletére, tizedik alkalommal hirdette meg versenyét, melynek célja a magyar prózai népköltészeti műfajok műfaji és táji jellegzetességeinek megjelenítése, valamint a hagyományos mesemondás, történetmesélés népszerűsítése.  A verseny döntőjét iskolai fordulók és területi elődöntők előzik meg.

A kisiskolák legfeljebb 5, a teljes szervezettségű iskolák legfeljebb 10 versenyzőt indíthatnak. A versenyben 5 kategória szerinti korosztályú, Szlovákiában élő fiatalok és felnőttek vehetnek részt magyar prózai népköltészeti műfajok közül választott népmesével, népmondával, egyéb történettel.

A X. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntőjének eredményei, 2019

Aranysávos mesemondók:

Versenyző: Lakhely: Iskola, óvoda székhelye: Kategória:
Ádám Levente Péterfala Alapiskola és Óvoda Almágy 1.
Bugár Zsombor Vásárút Alapiskola és Óvoda Nádszeg 1.
Dóczi Balambér Kiskövesd Alapiskola-Bodrogszerdahely 1.
Dóczi Boróka Kiskövesd Magyar Óvoda – Kiskövesd 1.
Heinrich Zsófia Tornalja Kazinczy Ferenc MTNYAI 1.
Laszab Veronika Ipolybél Alapiskola és Óvoda Ipolyszakállos 1.
Mag Dániel Fülek II. Koháry István Alapiskola, Fülek 1.
Radics András Rimaszombat Tompa Mihály Alapiskola Rimaszombat 1.
Rézműves Helena Gömörsíd Magyar Tannyelvű Alapiskola Gömörsíd 1.
Szullo Vanda Vágkirályfa Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, Vágsellye 1.
Botos Máté János Fülek Mocsáry Lajos Alapiskola Fülek 2.
Csiba Márió Nagyfödémes Borsos Mihály Alapiskola, Nagyfödémes 2.
Karvai Vittorio Negyed Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed 2.
Marek Patrícia Fülek II.Koháry István Alapiskola, Fülek 2.
Máté Ágnes Feled Szombathy Viktor Alapiskola 2.
Mihalovics Zsófia Fülek Mocsáry Lajos Alapiskola 2.
Alföldi Dóra Nádszeg Alapiskola és Óvoda Nádszeg 3.
Bobák Melisa Csákányháza Alapiskola és Óvoda Ragyolc 3.
Bukovský Dorottya Deáki Deáki Alapiskola 3.
Danko Gábor Rozsnyó Fábry Zoltán Alapiskola, Rozsnyó 3.
Fajd Laura Csákányháza Alapiskola és Óvoda Ragyolc 3.
Hizsnyai László Fülek II.Koháry István Alapiskola, Fülek 3.
Lénárt Dóra Felsőszeli Széchenyi István MTNYAI Felsőszeli 3.
Nagy Georgina Negyed Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed 3.
Pleva Levente Alsószeli Széchenyi István MTNYAI, Felsőszeli 3.
Pongrácz Pál Barnabás Nagyabony Vámbéry Ármin MTNYAI Dunaszerdahely 3.
Ruszó Chiara Simonyi Szombathy Viktor Alapiskola 3.
Veréb Fanni Tornalja Kazinczy Ferenc MTNYAI Tornalja 3.
Lenkey Gábor Lekenye Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat 4.
Molnár Máté Csiliznyárad Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola – Dunaszerdahely 4.
Ragány Vivien Szomotor Gimnázium-Királyhelmec 4.

Kiemelt ezüstsávos mesemondók:

Versenyző: Lakhely: Iskola, óvoda székhelye: Kategória:
Borbás Máté Péter Jánosi Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunaszerdahely 4.
Csáky Máté Ipolybalog Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ipolyság 4.

Ezüstsávos mesemondók:

Versenyző: Lakhely: Iskola, óvoda székhelye: Kategória:
Beňadik Sára Abara Magyar Tanítási Nyelvű Református Egyházi Alapiskola Vaján 1.
Flegel Timea Ógyalla Feszty Árpéd Alapiskola és Óvoda Ógyalla 1.
Gallo Árpád Vecseklő Alapiskola és Óvoda Almágy, Almágy 1.
Hencz Anna Fruzsina Bátka Bátkai Alapiskola 1.
Juhász Rebeka Csoma II. Koháry István Alapiskola 1.
Kovács Réka Szepsi Boldog Salkaházi Egyházi Iskolaközpont 1.
Lévai Natália Köbölkút Stampay János Alapiskola Köbölkút 1.
Menyhárt Zsolt Nádszeg Alapiskola és Óvoda Nádszeg 1.
Senkuličová Dézi Komárom Munka Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Komárom 1.
Tóth Gellért Érsekkéty Egyházi Alapiskola és Óvoda Érsekkéty 1.
Zsíros Fabian Hanva MTNYAI-Hanva 1.
Baranyai Péter Kéménd Petőfi Sándor Alapiskola Kéménd 2.
Bitter Karolína Negyed Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed 2.
Cibula Mátyás Ragyolc Alapiskola és Óvoda Ragyolc 2.
Csank Máté Détér Tompa Mihály Alapiskola Rimaszombat 2.
Dóczi Boldizsár Kiskövesd Alapiskola – Bodrogszerdahely 2.
Dubík Sonja Antoinette Királyhelmec Gymnázium-Gimnázium Királyhelmec 2.
Gazdag Réka Palást Palásthy Pál Egyházi Alapiskola Palást 2.
Pleva András Álmos Alsószeli Alapiskola és Óvoda, Alsószeli 2.
Tóth Lilla Rozsnyó Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája, Rozsnyó 2.
Varga Zsanett Komaróc Buzitai MTNYAI 2.
Badin Álmos Bence Várhosszúrét Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája, Rozsnyó 3.
Blanár Ábel Kisgéres Gymnázium-Gimnázium Királyhelmec 3.
Csáky Katalin Kelenye Ipolyi Arnold Alapiskola, Ipolybalog 3.
Képeš Lóránt Reste Buzitai MTNYAI 3.
Kováč Liliána Köbölkút Stampay János Alapiskola – Köbölkút 3.
Máté Gábor Vígtelke Dénes György Alapiskola 3.
Sósik Beáta Tornalja Kazinczy Ferenc MTNYAI Tornalja 3.
Szalacsi Rebeka Balony Kóczán Mór Alapiskola, Csilizradvány 3.
Tamási Blanka Nagymegyer – Izsap Bartók Béla Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Nagymegyer 3.
Lacza Anikó Perbete Csemadok Alapszervezet Perbete 4.
Ragány Szidónia Szomotor Gimnázium – Királyhelmec 4.

Bronzsávos mesemondók:

Versenyző: Lakhely: Iskola, óvoda székhelye: Kategória:
Balta Rita Szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont – Szepsi 1.
Bittera Sophie Iman Dunaszerdahely Alapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki 1.
Bukovszky Borbála Szentpéter Kossányi József Alapiskola és Óvoda- Szentpéter 1.
Deme Réka Naprágy Kazinczy Ferenc MTNYAI, Tornalja 1.
Falanga Federica Stella Lucia Pozsonypüspöki Alapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki 1.
Lőrincz Rebeka Kecső MTNY Alapiskola – Kecső 1.
Varga Máté Péter Feled Szombathy Viktor Alapiskola, Feled 1.
Balázs Alexandra Megyercs Munka Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Komárom 2.
Bojszko Kevin Szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont, Szepsi 2.
Pollák Zsófia Gúta Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont, Gúta 2.
Porubská Andrea Pozsony Alapiskola és Óvoda, Pozsonypüspöki 2.
Székely Róbert Sajógömör Sajógomor 2.
Szőke Donát Kosút Alapiskola és Óvoda, Hidaskürt 2.
Tóth András Csicser Alapiskola és Óvoda, Boly 2.
Varga Barnabás Köbölkút Stampay János Alapiskola Köbölkút 2.
Varga Vivien Érsekkéty Egyházi Alapiskola és Óvoda Érsekkéty 2.
Vida Léna Johanna Bős Amade László Alapiskola, Bős 2.

Különdíjak:

Versenyző: Lakhely: Iskola, óvoda székhelye: Kategória: OD-sávozás
Oszoli Valéria Palásť   5. Különdíj a helyi szóbeliség ápolásáért
Demko András Nagyida   5. Különdíj a magabiztos előadói megnyilvánulásért
Danko Gábor Rozsnyó Fábry Zoltán Alapiskola, Rozsnyó 3. Kiemelt különdíj
Pongrácz Pál Barnabás Nagyabony Vámbéry Ármin MTNYAI Dunaszerdahely 3. Kiemelt különdíj
Karvai Vittorio Negyed Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed 2. Különdíj a hiteles mesemondásért

Szlovákiai magyar szövegfolklór archívum

(Visited 25 times, 1 visits today)

További hasonló témájú videók

%d blogger ezt szereti: