Egy éve • Zsákszínház – Molnár Ferenc: Az ibolya

Molnár Ferenc színműve Szepsiben 2013A füleki Zsákszínház  Molnár Ferenc: Az ibolya című egyfelvonásosát adta elő Szepsiben a tavalyi,  XV. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztiválon. 

Nívódíjat nyert a Zsákszínház Szepsiben az Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztiválon. Tóth Mónika a legjobb női alakítás díjában részesült, míg Gyetvai Viki a legjobb női epizód-szereplő díját nyerte el. A november 6-i péntek esti előadás nemcsak a zsüri tetszését nyerte el, hanem hatalmas közönség-siker is volt. Molnár Ferenc: Ibolya c. vígjátékát a Zsákszínház továbbra is műsoron tartja. Szívesen játszák mindenhol, ahová meghívják őket.

Egyéb díjak:
A legjobb női alakítás díja: Tóth Mónika, Fülek,
A legjobb női epizódszereplő díja: Gyetvai Viktória, Fülek

************

Sajnos objektív okokból az idei színjátszó fesztiválra nem jutottunk el, úgyhogy idei csemegékkel nem fogunk tudni szolgálni.

Az idei fesztiválprogram:

XVI. EGRESSY BÉNI ORSZÁGOS SZÍNJÁTSZÓ FESZTIVÁL
Szepsi és Buzita • 2014. november 6-9.
A fesztivált a Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Csemadok Kassa-környéke Területi Választmánya (Szepsi) rendezi.

Szepsi: 2014. november 6. (csütörtök)
15.30 Egressy Béni szobrának megkoszorúzása
Helyszín: Római katolikus templom előtti tér
Közreműködik: Egressy Béni Vegyeskar, Szepsi, vezényel: Kozsár Zsuzsanna Ünnepi beszédet mond: Mihályi Molnár László, a Csemadok Kassa-környéke Területi Választmány alelnöke, középiskolai tanár, publicista
16.00 Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola tanulóinak üdvözlő fellépése Helyszín: Városi Művelődési Központ nagyterme
A tornai vásártéren (népi gyermekjátékok) – 10 perc
Felkészítő tanárok: Nagy Éva, Sári Anikó és Nagy Imre, ifj.
16.15 A fesztivál ünnepélyes megnyitója Helyszín: Városi Művelődési Központ nagyterme Beszédet mond: Eperjes Károly, Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművész, Zachariaš István, a Kassai Megyei Önkormányzat alelnöke, Szepsi város polgármestere és Csoltkó Jenő, a Csemadok Kassa-környéke Területi Választmány elnöke
16.30 A Mics Károly Életműdíj átadása Közreműködik: Boda Ferenc és Juhász Dósa János, a Mics Károly Életműdíj alapítói
17.30 A Péderi Vegyeskar fellépése
17.30 – 19.00 Vacsora a fellépő színjátszók, kísérőik és a közreműködő csoportok számára a Bódva Panzió éttermében
Versenyelőadás a Városi Művelődési Központ nagytermében:
18.00 Bodrogközi Színjátszók – Színjátszó csoport Királyhelmec (TV) – Királyhelmeci VMK és a Csemadok Hajdok Géza Alapszervezete
Jean Cocteau: Rettenetes szülők (dráma) – 120 perc Rendezte: Illésné Popália Irén – 1. számú versenyelőadás
18.30 – 19.30 Ünnepélyes fogadás a Mics Károly-díjazott és a meghívott vendégek számára a Bódva Panzió éttermében, a résztvevőket üdvözli Zachariaš István, Szepsi város polgármestere
20.00 A bemutatott versenyelőadások értékelése a szakmai zsűri által a Városi Művelődési Központ nagytermében

Szepsi: 2014. november 7. (péntek)
Vendég- és versenyelőadások a Városi Művelődési Központ nagytermében:
10.30 Bódva – Magyar gyermek színjátszó csoport Torna (Turna nad Bodvou) – Tornai Magyar Tannyelvű Alapiskola tanulói
A kő marad… (osztálykirándulás a Krasznahorkai várba) – 20 perc
Rendezte: Balázs Éva és Molnár Ilona – 1. számú vendégelőadás
11.00 Divadlo Alterna pri ZUŠ Rimavská Sobota – Szlovák gyermek színjátszó csoport Rimaszombat (Rimavská Sobota) – Művészeti Alapiskola / Základná umelecká škola
1. Karamelový smiech (szlovák nyelvű monodráma) – 20 perc
2. Piatok trinásteho (szlovák nyelvű bábos előadás) – 20 perc
Rendezte: Marian Lacko – 2. számú vendégelőadás
12.30 – 14.00 Ebéd a fellépő színjátszók, kísérőik, csoportvezetők és a közreműködő csoportok számára a Bódva Panzió éttermében
14.00 Rétei Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Réte (Reca) – Csemadok Rétei Alapszervezet
Carlo Goldoni, fordította Magyarósi Gizella: A hazug (vígjáték 2 részben) – 120 perc
Rendezte: Pomichal Mária – 2. számú versenyelőadás
16.30 Féktelen komédiások I.E.T. – Esztrád csoport
Vágkirályfa ( Kráľová nad Váhom) – önfenntartók
A szerző nem ismert / vegyes: Csillár (esztrádműsor) – 50 perc
Rendezte: Forró Attila – 3. számú versenyelőadás
17.00 – 19.00 Vacsora a fellépő színjátszók, kísérőik, csoportvezetők, a Mics Károly-díjazott és a meghívott vendégek számára a Bódva Panzió éttermében
17.30 Vezekényi Görbetükör Színjátszó Kör – Esztrád csoport
Vezekény ( Vozokany) – Csemadok Vezekényi Alapszervezet
Hobot Csaba és Ivány Árpád: Csakárenyi történetek (esztrádműsor) – 30 perc
Rendezte: Hobot Csaba és Ivány Árpád – 4. számú versenyelőadás
18.15 Nefisz – Színjátszó csoport
Nemesócsa (Zemianska Oľča) – Csemadok Nemesócsai Alapszervezet
Kéri Ferenc: Lopótök, avagy a Mari nem olyan (pajzán népi komédia) – 45 perc
Rendezte: Csorba István és Csorba Nóra – 5. számú versenyelőadás
19.15 Nánai Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Nána (Nána) – Nánai Községi Hivatal
Darvas Szilárd és Olivér: Theater Mucsa (vígjáték) – 50 perc
Rendezte: Lengyelfalusi Juhász Mária – 6. számú versenyelőadás
20.15 Édes Kettes – Színjátszó csoport
Fülek ( Fiľakovo) – Füleki Zsákszínház tagjai – önfenntartók
Eve Ensler: Alávalók (monodráma – interjú összeállítás) – 35 perc
Rendezte: Gyetvai Viktória – 7. számú versenyelőadás
21.00 Wataridori Színkör – Színjátszó csoport
Budapest (HU) – Balassi Intézet
Vagyunk lakói (játék és dal Örkény István novellái és Cseh Tamás dalai haszn.) – 70 perc
Rendezte: Körömi Gábor – 3. számú vendégelőadás
22.00 A bemutatott versenyelőadások értékelése a szakmai zsűri által a Városi
Művelődési Központ nagytermében

Buzita: 2014. november 8. (szombat)
11.30 – 13.00 Ebéd a fellépő színjátszók, kísérőik és a közreműködő vendégcsoportok számára a buzitai kultúrház éttermében
12.30 – 13.00 Ünnepélyes fogadás a csoportvezetők, a Mics Károly-díjazott és a meghívott vendégek számára a buzitai önkormányzat dísztermében, a résztvevőket üdvözli Mohňansky József, Buzita község polgármestere
Versenyelőadások a kultúrház nagytermében:
13.00 Zsákszínház – Színjátszó csoport
Fülek ( Fiľakovo) – Zsákszínház Polgári Társulás
Stephen King: Tortúra (pszicho thriller) – 90 perc
Rendezte: Mázik István, Dr. – 8. számú versenyelőadás
15.30 Poloska Színház – Színjátszó csoport
Nagymegyer (Veľký Meder) – Nagymegyer önkormányzata, Városi Művelődési Központ
Ivan Holub: Temetés (egyfelvonásos vígjáték) – 80 perc
Rendezte: Varga Viktor és Dósa Zsuzsa – 9. számú versenyelőadás
16.00 – 18.00 Vacsora a fellépő színjátszók, kísérőik, csoportvezetők, a Mics Károly-díjazott, a közreműködő vendégcsoportok és a meghívott vendégek számára a kultúrház éttermében
17.00 A bemutatott versenyelőadások értékelése a szakmai zsűri által az önkormányzat dísztermében
17.30 A Buzitai Citerazenekar, valamint Horňák Marek és zenekara fellépése
18.00 A fesztivál ünnepélyes eredményhirdetése és a Németh Péter-díj átadása
19.00 A XVII. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál meghirdetése
A jövő évi országos színjátszó fesztivált meghirdeti Csoltkó Jenő, a Csemadok Országos Tanács tagja.

A fesztivál fővédnöke: Eperjes Károly
Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas magyar színművész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.

Jelenlegi pozíció
Irányok lekérdezése


  Ha értesülni szeretne róla, hogy milyen új videók kerülnek fel az oldalra
csatlakozzon a Televízió Facebook-oldalához!


A cikkek, illetve videók tartalma nem feltétlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.
Célunk, hogy lehetőséget adjunk különböző vélemények megjelenésére.


Tags: , , , , ,


A bejegyzés trackback címe: https://www.televizio.sk/2014/11/egy-eve-%e2%80%a2-zsakszinhaz-molnar-ferenc-az-ibolya/trackback/

Most itt van: Home // ESEMÉNY, Fesztivál, Színház, VIDEÓK // Egy éve • Zsákszínház – Molnár Ferenc: Az ibolya





© Magyar Interaktív Televízió





Magyar Interaktív Televízió

FREE
VIEW
© 2010 . All rights reserved.
Edited by Microgramma