XV. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál – díjátadás
Három napon át reggeltől estig az amatőr színjátszók körül forgott a világ Szepsiben majd Buzitán az Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztiválon. A színházi találkozó fővédnöke idén Balázs Péter, Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművész volt. Az egyes produkciókat a felvétek feldolgozása után, fokozatosan tesszük közzé. https://vimeo.com/81331584
Fődíj:
Jókai Színjátszó Társulat, Jóka
Nívódíjak:
Zsákszínház, Fülek
Nánai Színjátszó Csoport, Nána
Legjobb rendezés:
Jarábik Gabriella, Fókusz Diákszínpad, Dunaszerdahely
- A legjobb férfialakítás díja: Farkas Zoltán (Liliomfi), Jóka
- A legjobb női alakítás díja: Tóth Mónika, Fülek
- A legjobb alakítás díja: Cseri Ilona, Ipolynyék
- A legígéretesebb tehetség díja – Németh Péter-díj: Iván András, Egyházgelle
- A legjobb férfi epizódszereplő díja: Pesti László, Nána
- A legjobb női epizódszereplő díja: Gyetvai Viktória, Fülek
- Egyéni díj kiemelkedő alakításért: Varga Tamás, Tornalja
- A legjobb színpadkép: Fókusz Diákszínpad, Dunaszerdahely
- A szakmai zsűri különdíja a drámai színházi kísérletért: NOVUS ORTUS, Dunaszerdahely
- A szakmai zsűri különdíja a klasszikusok leleményes stilizálásáért: GIKSZER, Rozsnyó
- A szakmai zsűri különdíja az együttes tagjainak kiváló énekteljesítményéért: Alistáli Színjátszó Csoport
- A szakmai zsűri különdíja magyar szerző művének színpadra állításáért: Jókai Színjátszó Társulat
- A szakmai zsűri különdíja a diákszínpadi közösségépítő munkáért: NOVUS ORTUS, Dunaszerdahely
- A szakmai zsűri különdíja: Rózsa(Szín)Ház Társulat, Egyházgelle
- A szakmai zsűri különdíja: Bergendi Barnabás, Galánta
- A Lakoma szerkesztőségének díja: Fókusz Diákszínpad, Dunaszerdahely
- Szepsi város polgármesterének díja: Farkas Imre, Jóka
- Buzita község polgármesterének díja: Mics Károly Színjátszó Csoport, Ipolynyék
- A Szepsi Városi Művelődési Központ díja: Tsízió Diákszínpad, Galánta
- A Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet díja: Nánai Színjátszócsoport
- A Csemadok Kassa-környeki Területi Választmánya díja: Kiss Helga, Alistál
- A Csemadok Szepsi Alapszervezetének díja: GIKSZER, Rozsnyó
- A Csemadok Buzitai Alapszervezetének díja: A Tornaljai VMK Színtársulata
- A zsűri különdíja a legjobb gyerekszereplőnek: Jantosík Napsugár, Nána
[mappress mapid=”170″]